Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"En demokratik hükümet dedim pişmanım"

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

viktor her zamanki gibi hayaller dunyasinda....

endulusu unutur,osmanliyi unutur turku adam yapan dine cemkirir.koylerde millet hala essek kovaliyo hala atamadik su gocebe sevisme hallerini

sana sadece

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

diye gülebildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Müslüman olmadan müslümanları müslümanlardan daha iyi biliyorsunuz yani. Helal valla.

Anlamsız olmuş dediğin çünkü müslüman olmak özel bir durum değil. İstersen olursun istersen çıkarsın eh nihayetinde, bu ülkede doğup da az çok gözlem yetin varsa zaten Viktor ve diğerlerinin yazdıklarına katılmak zor değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

mardox said:

tr'nin en büyük problemi aydın diye geçinen, aslında bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı zihniyetin medyada her köşe başını tutmuş olması ve kamoyuna yön vermeleri...

"Beni bile tutukladıklarında şaşırdım"
kim olduğunu bilmiyorum yazsını okumadım, prof ünvanı haketmesi zor bir ünvan ama o cümlesi yazar sıfatını haketmekten ne kadar uzak olduğunu gösteriyor ne yazık ki.

eheh aynen captain subtext, "gelişmiş demokrasilerde hükümet yalakası -aydınlar- koruma altına alınır"

hükümetin işine gelir yoksa sınıra mahkeme getirip pkk'lıları saldığında halk nasıl tepkisiz kalabilirdi?

hükümet yavaş yavaş işe yaramayan eski yalakaları yollayıp yenilerini alırken, bizim "sütten çıkma ak kaşık" aydınımız veryansın eder, saf halk da artık herkes gerçeği görüyor halisünasyonuyla mutlu mesut yaşar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:
Anlamsız olmuş dediğin çünkü müslüman olmak özel bir durum değil. İstersen olursun istersen çıkarsın eh nihayetinde, bu ülkede doğup da az çok gözlem yetin varsa zaten Viktor ve diğerlerinin yazdıklarına katılmak zor değil..

Hayır dediğim bayağı anlamlı ve o yuzeysellikteki genellemelere katılmak epey zor
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

cevap veremeyince süslü bol terimli yazı sdf

konuyla alakasız her topikte islam muhabbeti yapan, öğrendiği 3-5 terimi tekrar tekrar yazmaktan başka işi olmayan adamları savunmak için bula bula bunu mu buldun? "cevap veremeyince süslü bol terimli yazı sdf"

körler sağırlar birbirini ağırlar durumu olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

hristiyanlar dini evrim teorisine,güncel bilime uyarlamaya calısırken biz guncel bilimi ve evrimi dine indirgemeye calısıyoruz,bırakın harun yahya vs. tayfasını evrim yok diyen biyoloji profesoru gordum açık oturumda tr de bir ünide gorevli

Evrim, teori değil mi ? Dünya'da da karşı çıkan çok biyolog var.

Evrime karşı olduğum gibi bi anlam çıkmasın ama bu söylediklerimden.
Sosyal ağlarda paylaş

Baska konuda konusulmustu zamaninda, her teori kanun olmaz. Bilim oyle degildir.

The word theory in the theory of evolution does not imply mainstream scientific doubt regarding its validity; the concepts of theory and hypothesis have specific meanings in a scientific context. While theory in colloquial usage may denote a hunch or conjecture, a scientific theory is a set of principles that explains observable phenomena in natural terms.[176][177] "Scientific fact and theory are not categorically separable",[178] and evolution is a theory in the same sense as germ theory or the theory of gravitation.[179]
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü milyon yıl geçmediği sürece deneysel olarak kanıtlanması imkansız. o yüzden teoride.

ayrıca şu evrim düşmanlığının bir manası yok. islam'ın her şeyini olağanüstü olaylara dayandıran hocalar yüzünden evrim düşmanı oldu millet.

adnan hocayla aynı safta olacağıma adam gibi bilim adamlarıyla aynı safta olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim din konusunda veya bu konularda konusmamin sebebi illa karsidakinin fikrini degistirmek degil, degisirse guzel ama amac o degil. Dinin insanliga cidden cok zararligi olduguna inanlardanim, yasadigim ulkede de aktifim bu konuda gerekli gruplarda, islam hakkinda bildiklerimi aktariyorum bende, veya dinden donenlere (ozellikle arap genclere) yardimci olmaya calisiyorum. Bu da benim cause um oluyor.

Richard Dawkins'in guzel bir lafi var, din hakkinda konusurken amac karsindakini cevirmek degil, etrafta citlerin arkasinda izleyenleri o konuyu kullanarak bilgilendirmek. Bende hobi olarak bildigim kadari ile yapiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Benim din konusunda veya bu konularda konusmamin sebebi illa karsidakinin fikrini degistirmek degil, degisirse guzel ama amac o degil. Dinin insanliga cidden cok zararligi olduguna inanlardanim, yasadigim ulkede de aktifim bu konuda gerekli gruplarda, islam hakkinda bildiklerimi aktariyorum bende, veya dinden donenlere (ozellikle arap genclere) yardimci olmaya calisiyorum. Bu da benim cause um oluyor.

Richard Dawkins'in guzel bir lafi var, din hakkinda konusurken amac karsindakini cevirmek degil, etrafta citlerin arkasinda izleyenleri o konuyu kullanarak bilgilendirmek. Bende hobi olarak bildigim kadari ile yapiyorum.

valla bende tam karsi taraftayim ve islamin ft gulen ve nihat hatipoglu gibi aglayan bir din degilde tam tersi bir yonde ilerleyen ama tavizci olmayan bir islam gercegi taraftariyim.simdi burada bu konular bayagi uzar ,cunku karsisindakini lise duzeyiyle itham eden her seyi bildigini sanan internet ergeni cagindayiz.yas vs farketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Bilim adamlarinin cok azi inanmiyor, %3-5 arasinda cikiyor calismalara gore bilimadamlari arasinda inanmama orani.

edit: http://www.people-press.org/2009/07/09/section-5-evolution-climate-change-and-other-issues/

Cok kolay yani boyle seyler sunarken, bi wikipedia bisi acip bakabilirsiniz.

Aklımda o yönde bi bilgi kalmış. Wikipedia bakmalıydım doğru diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

Ardeth said:

cevap veremeyince süslü bol terimli yazı sdf

konuyla alakasız her topikte islam muhabbeti yapan, öğrendiği 3-5 terimi tekrar tekrar yazmaktan başka işi olmayan adamları savunmak için bula bula bunu mu buldun? "cevap veremeyince süslü bol terimli yazı sdf"

körler sağırlar birbirini ağırlar durumu olmuş.

evet çünkü bu forumdaki her açılan konu orjinal mesaja %100 bağlılıkla gidiyor değil mi? konu konuyu açar siz de sanki viktoru falan kadrolu her konuyu dine getiren eleman sanıyorsunuz. yok öyle bişey din o kadar önemli bir mevzu değil bu insanların hayatında, konuda gördüğü bir şeyi aklında bağlarsa yorum yapıyor. siz de yorumu beğenmeyince hemen "konuyla ne alakası var yea, çok saçma yea" diyorsunuz onun yerine madem bilgi eksikliği var madem yanlışlık var açık açık bunu sunun ortaya. boş konuşan sizsiniz kısacası heh
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

peki neden hala teoride? trolllemiyorum yanlis anlamayin ,100 senedir o kadar calisma yapiliyor neden teorilerden oteye gidemiyor bunun aciklamasi nedir? yani harun yahyanin denizden cikip ayaklanan canli hikayesi safsatadir demesiyle tersinin denilmedi bize hangi dogruyu gosteriyor?

genetik bilmi son 50 senede ortaya çıkmış bir bilim evrimde özellikle moleküler biyolojinin gelişmesiyle sürekli şekilleniyor. fakat yanlış anlaşılmasın, temelinde olan pek çok fikir benzer kalıyor. ama mesela sürekli genin değişmesi için daha yeni ve "akıllı" hücreseler mekanizmalar ortaya çıkıyor. yani 10 sene önce savunulduğu üzere evrimde büyük rolü olan şeyler geli güzel mutasyonlar değil hücre içersinde meydana gelen çok daha akıllı gen değiştirme olayları (mesela bir şeyi kodlayan genin iç yapısı bozulmadan bir bütün olarak farklı yerlere gitmesi vs). Bu bilgilerin ışığında evrim modeli gelişirken tabi harun yahya falan hala "gelişi güzel mutasyonla evrim mi olur yea" diye olduğu yerde sayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...