Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriye Kürtleri

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

evet çok uygun bir örnek afrika çünkü

uygun. 2-3 çocuk yapıp ya da hiç yapmayıp bilimde atılım yapmalarını beklemen daha mı doğru sence ? terör merör cahil halk kandırılıyor, uyutuluyor devleti suçlayacak değilim yalnız zamanında onun etkisinin olduğu da belli yani. darbe yedik ülkece boru mu. doğuyu devlet cahil bıraktı demiyorum yani. hem ülkenin durumu da pek parlak değil ki zaten doğudaki en karanlık yeri de aydınlatsın. muhattabını dovlet bize bahmiyır diyen 10 çocuk yapan adam alırsan zaten istediğin kadar hakaret et haklısın yalnız hakareti biraz daha büyütüp bölgeye, ırka etmeye kalkacağına ülkeye et. bölgeyi özerk bir yer olarak algılayıp sonra millet özerklik isteyince "ülke elden gidıyır" demenin anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

aşiretleri kaldır butonu koymaya unutmuşlar oyuna ondan. anca asker basmışlar tüm parasıyla :(

mükemmel. ciddi anlamda ŞÖYLE ŞÖYLE OLMADIĞI İÇİN, ŞÖYLE ŞÖYLE YAPSALARDI'ya verilebilecek en güzel cevap olarak duruyor. adamlar aoe tadında tartışıyor, ve ciddi ciddi yapıyorlar bunu.

Sparkcaster said:

ayrıca atatürk yeterince sert olmadığı için bugün başımızda bu adamlar var ve dünyanın her yerinde taşşak konusuyuz

atatürke iktidarsız, varis bırakamamış padişah mı diyorsun ? başka bir anlam çıkartamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Atatürk'ten önce çok beğendiğiniz halifenin "can dostumuz" olan araplar tarafından bile sallanmadığını, 700 senelik koskoca devletin işgal edilerek fiilen yokedildiğini hatırlamak kimsenin işine gelmez =)

edit: sanki her alakasız konuyu "ATATÜRK DİKTATÖRDÜ BÖHÜE, PADİŞAHIMI KAÇIRDI PİS DİKTATÖR" diyen adamın yan hesapları sarmış her yanı :D O adamda gelse iyice eğlenceli bir konu olur bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

allah gibi taptığınız halife/padişahlar çüklerinin yerine beyinlerinin yönüne gitseydi şu an osmanlı yıkılmamış olurdu

ayrıca atatürk yeterince sert olmadığı için bugün başımızda bu adamlar var ve dünyanın her yerinde taşşak konusuyuz

genelleme yapma terbiyesiz herif,agzindan kanalizasyon akiyor resmen .

osmanli diyorsunuz da ,700 sene cukleriyle idare ettikleri ulkelerini ,senin onder diye ovdugun adsmlar 90 sene de ne hale getirdi bak...

bir tarafinda guvenle seyahat edemedigin yollar,bir tarafda devleti saldirilara karsi korumakla gorevli olanlarin aga babalari icerde...

neyse iste bazi seylere hazirlayin kendinizi,gorunen koy kilavuz istemez en basiti ve kansizi eyalet sistemi yapacak adamlar,umurumdami ? degil buyuk bir keyifle izliyorum olanlari ....
Sosyal ağlarda paylaş

işte 45 te seçim gelmiş 67 senenin 60 senesi sağcı iktidarların elindeydi ülke, ülkenin hali ortada az hesap yeteneği varsa görülüyo zaten

benim önder dediğim adamın 15 senede ülkeyi getirdiği yer belli, sağ iktidarların 60 senede ülkeyi getirdiği yer belli

daha fazla sert olmamasından kastım tekkeleri vs yasaklayıp dinin geri kalanına göz yumması, daha fazla kan akmasın diye bazı ağa ve şeyhlere göz yummak zorunda kalması. bu padişah saltanat hilafet sevdalılarının kökü zamanında kazınsaydı ülke çok farklı yerlerde olurdu. Belki şu an herkesin bir an evvel kaçmak yerine gelmek istediği bir ülke haline gelirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

troll konusu oldu şura da ya. hani bir taraf troll olsa eğleniyosun da iki taraf da troll olunca şaşırmaktan başka bir şey yapılamıyor.

abi ayrıca sparkcaster niye 3-4 madalyasına rağmen böyle troll ?

"ATATÜRK SERT DEĞİLDİ DİYE ŞUAN BU HALDEYİZ , HIH."
"PADİŞAHLAR ÇÜK KAFALI ALLAH GİBİ TAPIYONUZ ONLARA O YÜZDEN BU HALDEYİZ"
"KÜRTLER YOL KENARLARINA SIÇIYOR"

falan neyin kafasıdır anlamadım gitti. binlerce post atmamış olsa hiç takmayacam ama insan anlamak zorunda hissediyo bir nevi.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

1400 yillik hilafeti niye ilga etti? 700 yillik devleti neden yikti? 1000 senedir kullanilan alfabe? aa ozur su anki edebi derinligimiz kuffarin alfabesiyle daha iyiydi degilmi?

hilafet gereksiz ve hiçbir halta yaramayan bir kurum olduğu için olabilri mi? 700 yıllık devlet kendi kendini yıktı ww1 ile koçum atatürk yıkmadı gerzekliğin sınırlarını zorluyorsun. şuan kullandığımız alfabe için her gün teşekkür ediyorum ben. keşke daha da fazla radikal şeyler yapsaydı da 100 yıl sonra bu kadar üreyemeseydi bu dinci zırvaları.
Sosyal ağlarda paylaş

Halifelik çok değerli bir kurumdu olm. Mesela birinci dünya savaşında bir anons yaptı düşmanlarımıza karşı savunma olsun diye. Araplar yanlış anlamışlar herhalde, kafaları karışıp bize daldılar falan. Öyle olmasaydı bayağı iyiydi yani. Padişahta ingilizlerle yurtdışına kaçarken başkaları burada ülkeyi toparlamak zorunda kaldı. Yoksa o da iyi çocuktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

işte 45 te seçim gelmiş 67 senenin 60 senesi sağcı iktidarların elindeydi ülke, ülkenin hali ortada az hesap yeteneği varsa görülüyo zaten

benim önder dediğim adamın 15 senede ülkeyi getirdiği yer belli, sağ iktidarların 60 senede ülkeyi getirdiği yer belli

daha fazla sert olmamasından kastım tekkeleri vs yasaklayıp dinin geri kalanına göz yumması, daha fazla kan akmasın diye bazı ağa ve şeyhlere göz yummak zorunda kalması. bu padişah saltanat hilafet sevdalılarının kökü zamanında kazınsaydı ülke çok farklı yerlerde olurdu. Belki şu an herkesin bir an evvel kaçmak yerine gelmek istediği bir ülke haline gelirdi.

valla hilafeti seninle tartisamam ,zamaninin yuz aki olan kurumu neden kaldirdiklari ve sebebinide herkes biliyor demagoji yapma iste...

bu dini bu milletden ancak Allah isterse alabilir.yarattigi kullari degil, bide bosuna hayaller kurmayin dedigim gibi,ayrica testereyle ben tavuk bile kesemem kaldiki insan kesiyim.niye kesiyim lan bide kilic ali miyim ben?
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

bu dini bu milletden ancak Allah isterse alabilir.

tamam.

ayrıca hala padişahlara genelleme yaparak çük falan dedin diye özür dilemedin sparkcaster. kötü cumhurbaşkanları ve generaller de oldu diye genelleme yaparaktan atatüke küfretsem hoşuna gider mi ?

tartışırken de terbiyeli olun herif zaten bambaşka bir şey.

tl;dr özür bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...