Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

http://www.ntvspor.net/haber/basketbol/70543/fenerbahceye-imza-attigim-icin-mutluyum

Transferi gündeme bomba gibi düşen milli basketbolcu İlkan Karaman, NTVSpor.net'e konuştu. Milli takım kampında bulunan başarılı oyuncu, "En başından beri Fenerbahçe'de oynamak istiyordum, imza attığım için çok mutluyum" dedi.

Fenerbahçe Ülker'in Galatasaray Medical Park'tan kadrosuna kattığı İlkan Karaman, NTVSpor.net'e özel açıklamalarda bulundu.
Sarı-Lacivertli takımın milli basketbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını duyurmasının ardından basketbol gündemi sarsılmış ve gözler İlkan Karaman'a çevrilmişti.
Gündemdeki isim İlkan Karaman, transferi hakkında net konuşurken, "Fenerbahçe'de oynamak istiyordum, Sarı-Lacivertli kulübe imza attığım için mutluyum" ifadelerini kullandı.
En başından beri Fenerbahçe'de oynamak istediğini dile getiren İlkan, "Uzun süredir Fenerbahçe'den Semih Özsoy ile görüşüyordum, benimle devamlı ilgilendi. Sürekli kendisiyle konuşuyorduk, bir derdim olduğunda da benimle ilgilendi, oturduk, dertlerimi paylaştı, yardımcı oldu. Başkan Aziz Yıldırım da benimle ilgileniyordu, ben zaten orada olmak ve oynamak istiyordum. Fenerbahçe'ye imza attığım için çok mutluyum. En başından beri Fenerbahçe'de oynamak istiyordum, gerçekten çok istiyordum" diye konuştu.

Uzun süredir milli takım kampında olan İlkan Karaman, "Bu sürecin önemli maçlar öncesinde kendisinde konsantrasyon eksikliğine yol açtı mı?" sorusuna ise, "Milli takım açısından ve benim açımdan bir sıkıntı yok. Uzun süredir milli takım kampındayım ve buraya konsantre olmuş durumdayım, kafam burada ve karışık değil. Medyada çıkan haberlere bakmıyorum, takip etmiyorum. Milli takıma ve önümüzdeki maçlara bakıyorum" yanıtını verdi.

Galatasaray ile bugüne dek kimseyle konuşmadığını söyleyen milli oyuncu, Sarı-Kırmızılı kulüpten aldığı ücretin geri verilmesiyle ilgili olarak da "O konulara ben karışmıyorum, ilgilenmiyorum. Menajerim bakıyor" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/%28$$TBFV1_BasinBulteni_All_WEB_View%29/CFA37651B3AA0685C2257A6300449D5E?OpenDocument

tbf said:

Sporcu İlkan Karaman hakkında Federasyonumuza ibraz edilen evraklar ve sporcunun durumu mevzuat çerçevesinde değerlendirilmiş olup, ilgili birimlerce incelenmesi sonrası; sporcunun Fenerbahçe Spor Kulübü ile imzalamış olduğu TBF Tek Tip Sözleşmesi’nin tesciline karar verilmiştir.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Karşıyaka Kulüplerinin dâhil olduğu ve kamuoyuna yansıyan transfer işlemleri konusunda TBF konunun daha iyi anlaşılabilmesi amacı ile aşağıdaki açıklamaların yapılmasını gerekli ve yararlı görmüştür.

-Sözleşmeli Sporcular Lisans, Tescil ve Transfer Yönetmeliği çerçevesinde Karşıyaka Kulübü 24.08.2011 tarihinde sporcu İlkan Karaman ile TBF kurallarına uygun iki yıllık “Tip Sözleşme” yapmış ve tescil ettirmiştir.

-Karşıyaka Kulübü 12.07.2012 tarihinde bahse konu sözleşme şartlarında yazan hususları değerlendirerek ve yönetmeliklerde öngörüldüğü şekilde sporcunun bonservisini imzalamak sureti ile sözleşmeyi sonlandırmıştır. Durum, KSK tarafından TBF’ye de bildirilmiştir.

-Bu şekilde serbest kalan sporcuların, oyunculuk yapabilmeleri için, Sözleşmeli Sporcular Lisans, Tescil ve Transfer Yönetmeliği’ne uygun olarak herhangi bir kulüp ile TBF resmi ‘Tip Sözleşmesi’ni imzalaması ve Federasyona tescil ettirilmesi gerekmektedir.

-Serbest kalan sporcu İlkan Karaman, bu şekilde mevzuata uygun Tip Sözleşmeyi, Fenerbahçe Kulübü ile 16.08.2012 tarihinde imzalayarak, Federasyona 17.08.2012 tarihinde ibraz etmiş ve anılan sözleşme yapılan incelemeler sonucunda bugün tescil edilmiştir.

Bilindiği üzere; Mevzuat ve Tahkim Kararları gereğince, Federasyon tarafından tescil edilmeyen ve tarafların kendi aralarında ‘özel’ olarak imzaladıkları, ‘Özel sözleşme, özel fesihname ya da özel nitelikteki her türlü evrak’, Federasyon tarafından hukuken dikkate alınmamaktadır. Bugüne kadar bu yönde pek çok uygulama TBF tarafından yapılmıştır. İlgili taraflardan GS Kulübü de buna örnek bir durumu yaşamıştır.

Diğer taraftan T.C. Anayasası’nın, Sporun Geliştirilmesi ve Tahkim başlıklı 59. maddesinin 29.03.2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Ek Fıkrası’ çerçevesinde, taraflar arasında ortaya çıkacak ‘Özel Sözleşmelere’ dayalı maddi ihtilaflarda, Federasyonlar ancak tarafların tamamının yetki vermesi halinde konuyu inceleyerek karara bağlayabilmekte, bunun dışındaki parasal ihtilaflar, özel sözleşmeye aykırılık, özel sözleşmelerdeki taahhütleri ihlal vb. konularda ‘Adli Yargı Mercileri’ yetkili bulunmaktadırlar.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

Türkiye Basketbol Federasyonu

ilkan karaman süper transfer oldu hakkaten.

bu da dursun burda

gs said:

ZORUNLU AÇIKLAMA

Bugün bir kulübün resmi sitesinde, basketbolcumuz İlkan Karaman ile 3 yıllık sözleşme yapıldığı açıklanmıştır.

Sporcu ile tam bilgi sahibi olmadan ilgilenen bazı kulüplerin konunun hem ahlaki hem de hukuki boyutlarının neticesini bilmemesi tehlikesine karşı bu duyuruyu yapma zorunluluğu doğmuştur.

Haziran 2011 tarihinde Kulübümüz ile İlkan Karaman arasında 2011-2016 dönemini kapsayan sözleşme imzalanmıştır.

Sporcumuzun bonservisi 2011-2012 sezonunda Karşıyaka Spor Kulübü’ ne bir sezonluğuna verilmiş ve Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde yapılan sözleşme uyarınca bonservisi 12 Temmuz 2012 tarihinde tekrar Kulübümüze intikal etmiştir.

Konu ile ilgili gerekli bildirim Türkiye Basketbol Federasyonu'na da yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene ligde 10s 6reb ortalama yapmış inanılmaz atletik bir 4 numara. kısaca öle sırf transfer oldu diye önemli adam olması. bu adam ztn geçen sene ksk'da çok iyi işler yapıyodu.

ayrıca nba draftında seçilecek kadarda piyasa yapmış bi adam ilkan. max 3 sene içinde de gidicektir brooklyn nets'e büyük bi sakatlık falan yaşamazsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Curtis'i de aldı Beşiktaş, Vidmar'in statüsünün kesinlik kazanmasından sonra uzun rotasyonuna 1 oyuncu daha alınacağı ve gerek duyulursa kısa rotasyonuna bir ek daha yapılabileceği söyleniyor. 2 transfer daha olabilir de artık çekirdek kadro tamam gibi birşey,

bu sezon bütün takımın Beşiktaş'a bedeli 3.5 milyon euro olmuş :D Euroleague'de ikinci tur + ligde yarı final falan görsek playoffta şu kadro ile mükemmel bir başarı olur ve seneye gelecek takviyeler ile istikrarlı bir takım kurulabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abdullah sözer'in açıklamaları gayet mantıklı, bende çekilmesin isterdim ama yaşanan olaylardan sonra 1 seneliğine ara vermek mantıklı,

FB ve GS bu kadar domine etmiş ve para dökmüşken diğer takımlar sadece ortak olmaya çalışıyor dedi. Figüranlık yapıyorlar bir nevi ve FB ve GS ile mücadele edecek duruma sadece borçlanarak gelebiliriz. Bu borçlanmayı istemedikleri içinde hazır branş içinde sorunlar varken kapatmayı seçtiler.

Bu yaz döneminde yapılan hamleler ile 20 milyon euro kâr etmiş kulüp, beklenenden kısa sürede açığa çıkarsa kulüp bu branşların hepsi tekrar açılacak. Sözer'de dedi zaten ikinci ligden çıkar geliriz birşey olmaz diye

Bu arada oyuncularda idmanlara çıkmayı reddediyormuş parasal sorunlar ve ilgisizlik yüzünden. Sezon içinde sorunlarını çekmektense böyle çekilmek daha mantıklı bir hareket
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Devam kararı alınmış

Sponsor gelmiş, bütün şubeyi devredin bize biz işletiriz denmişte kabul edilmiş. Ama bu dönemden sonra sadece özel izin ile yola devam edilebilir ve devam edilse bile sadece kiralık+altyapı oyuncuları ile bir takım kurulabilir.

Bakalım ne olacak, altyapı faaliyetleri zaten devam edecekti. Daha iyi olur, bizim 96-97-98 kızları için Türkiye'nin en iyi altyapı takımı deniyordu. Onlar çıksın oynasın,
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Bonsu'nun yan çarpraz bağları mı ne kopmuş, bayağı ağırmış. A. Sözer'in dediğine göre basketbol hayatı bitmiş.

Hani gerçekten bahsedildiği gibi bir durumsa, resmen kem gözler ile ölümcül nazar değdirdik herife. Üzüldüm lan

edit: ok yalanlama gelmiş bile asdfs

Bonsu "Dedikodulardan hiçbiri doğru değil. Şu an gayet iyi durumdayım. Maccabi ile F-4 oynamak için sabırsızlanıyorum’ ifadelerini yazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dasic'i resmen almışız, nays

Erman Kunter 4 yıldır yakından takip ettiğim bir oyuncuydu, 1 yıllık imzalattık ama sezon arasında duruma göre daha uzatılabilir. İnsanlar şaşırdı onun buraya gelmesine ama kendisi ve menejeri bana inandığı için burayı seçti vs. demiş.

Çok çok iyi bir transfer oldu bu, takım bayağı iyi oldu ya
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Zagreb ile hazırlık maçı yapıyoruz (Beşiktaş)

İyiyiz ama halen tam bir takım olamamışız, normal o da yani komple değişti. Kartal'ı çok beğendim öncelikli olarak onu söylemek gerek. Yazın çalışmış belli, geçen yıl iyi bir savunmacıydı şimdi hücum yönünde de çok iyi işler yapıyor. Bu şekilde gelişmeye devam ederse ileride milli takımın değişilmezlerinden olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...