Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Bo 2 numara olarak kullanılabilir aslında, ligin en iyi pasörlerinden birini de aldı Fener ki aklımızdan çıkmıştı o, Barış çok rahat 5 oynar nitekim yerli kotası var.

Batiste-Emir-Sato-Bo-Barış

olsa mesela beş çok can yakılabilir ligde, gerçi emir 4'te zorlanabilir ama olsun sdfads kıyamadım onu kadro dışında bırakmaya

kenarda Gist, Bogdanovic, Ömer falan halen duruyor. Gerçi tahminen;

Kaya-Batiste-Emir-Sato-Bo olur kadro, Barış'ı harcarlar Bench'te kısa süreler ile

bo transferine en çok üzülen o olmuştur tahminen.
Sosyal ağlarda paylaş

batiste 4 numara için fazla büyük bi adam. avrupada öle hantal adam oynayamaz 4 numarada.

barış eminim ki sevinçten çıldırıyodur şu anda bo ile aynı mevkide süreleri paylaşacağı için. benimde önümde avrupanın en iyi adamı oynasa bende sevinirim.

ilk 5 muhtemelen batiste-gist-emir-ömer-bo olucaktır ligde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu bo'ya avrupa'nın en iyisi demeyi de bırak cidden, biz tolere ediyoruz tamam da başka yerde affetmezler sdfssdf iyi adam tamam da herşeyden önce Spanoulis yaşarken bu tip bir cümle sarf etmek ayıp

Batiste Pana'da bu sezon rotasyon içinde bayağı 4 oynadı. Orta mesafe şutlarında bu mevkiiden bayağı katkı sağladı. Asıl mevkiisi olmasa da Fener'in elinde daha iyi bir dört yok. Andersen'i alırlarsa belki onu kaydırırlar ama bu seferde yabancı rotasyonu ne olacak.

2 yerli kesin oynayacak. Ya ilk yazdığım olacak ya da ikinci yazdığım olacak. Yetersiz yerliler ile beş kurmaktansa fark yaratacak adamları oynatmak isterler. Vidmar kalsaydı aslında Türk olarak oynayabilecekti, gerçi o da kumar olurdu yaşadıklarından sonra

edit: Gerçi Emir'i 4'e çekerler, Batiste o dinlenirken dörte gelip 5'i Gist veya Kaya ile de doldurabilirler. Kaya ve Gist'in 4 oynaması rezalet olabilir çünkü,
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi spanoulis olmuş kadayıf nolursunuz bi objektif olun. orda direk avrupa'nın en iyisi demişimde önceki dediklerimde hep en iyilerinden biri diyodum ztn. evet bo mccaleb avrupa'nın en iyi gardıdır. teodosic, diamantidis, spanoulis'le beraber. belki aklıma gelmeyen birileri daha vardır ama şu 4ü direk en iyilerdir.

bu arada ztn bi 4 numara transferi yapılıcak gibi duruyo fb'ye. büyük ihtimalle o isimde david andersen olucak. şu anda olimpiyatta olduğu için görüşmeleri kabul etmiyomuş. olimpiyattan sonra david andersen'le görüşmeler başlicak.

yazdığım batiste-gist-emir-ömer-bo kadrosu gist'ten başka direk 4 numara olmamasından dolayı böle. yoksa batiste-andersen-emir-ömer-bo ilk 5'i inanılmaz olur gerçekten. emir'in 4e geçmesi falan olcak iş değil. emir önce bi adam gibi top sürüp aklı başında hücüm yönetmeyi öğrensin. 4 numarada mahvederler çocuğu yazık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirsad tarzı adapte edilebilir diye düşündüm ama zor tabii, farklı bir boyutta oynaması gerekir ve ne bilim o şans ona verilir mi bilinmez. 4 kısalı bir sistemde gerçi deneneblir.

Bo içinde en iyilerinden olduğu apaçık ortada evet ama ne bilim, tam tamına oyun kurucu özellikleri taşımıyor. Asist özelliği neredeyse hiç yok, penetre etmekten başka hiçbirşey yapmıyor çoğu zaman. Tamam bu konuda belki de Avrupa'nın en iyisi ama sadece skorer özelliği olan bir guard ile oynamak pek mantıklı bir hamle değil bana kalırsa.

Skorer adamla bir yere kadar gelirsin, tam bir guard ile zirveye oynarsın. Spanoulis çıkardı şu Oly'e mucize bir Euroleague kazandırdı. Teodosic'ın takıma katkısı ortada, Diamantidis'in eforu ortada.

Daha önceki postta da dedim, kötü transfer değil. Bo gibi bir skoreri herkes takımında ister ama çok iyi destekleyicileri olması gerek. Hem savunmada eksikliklerini kapatacak hemde takımın pas akışını ona göre düzenleyecek takım arkadaşları gerekiyor. Yan isimlerin çoğu ama bakalım takım kimyası tutacak mı? Umarım tutarda sonunda ülkecek bir Final Four görürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

said:
I would like to thank the fans of Besiktas and the people of turkey for making me feel at home and giving one of the best years of my life

Bunu da yeni attı Pops, Kazan'a gidiyor denildiği gibi sanırım :(

benim bildiğim macabi'ye gidiyor. 950k alacakmış. ağlamak istiyorum yaaa. şu parayı veremedik mi kalmak isteyen adama...
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

DarKRideR said:

said:
I would like to thank the fans of Besiktas and the people of turkey for making me feel at home and giving one of the best years of my life

Bunu da yeni attı Pops, Kazan'a gidiyor denildiği gibi sanırım :(

benim bildiğim macabi'ye gidiyor. 950k alacakmış. ağlamak istiyorum yaaa. şu parayı veremedik mi kalmak isteyen adama...

Beşiktaş 1m'e kadar çıktı diye biliyorum. Şu fiyata gidecekse Maccabi'ye başka sebepler vardır. Kazan'da 1.4 milyon euro veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

En iyisi demek çok iddialı ama ne olursa olsun İspanya ile birlikte en iyisi olduğumuz bir gerçek.

Diğer liglerde ne rekabet var, ne de zirveye oynayan takımların az çok tacizi var. İspanya ve Türkiye cidden izlemesi çok zevkli ligler, bizim lige son yıllarda feci bir şekilde kalite geldi. Üç büyüklerin basketbola girişi çok değiştirdi ligimizi, üstüne Banvit gibi alttan gelen istikrarlı ufak takımlarda olunca tadından yenmiyor.

Geçen sene FB-Efes çok karışık olmasına rağmen ligin zevksiz geçtiği tek bir an bile oldu mu? GS-BJK-Banvit çok rahat onların yerlerini doldurdular. Karşıyaka falan da şu aptal zihniyetinden kurtulsa daha iyi bir lig olacağız da bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle ya da böyle, ülker tek başına bu kadar taraftarı arkasına alıp ivme yakalayamazdı. Ha Fenerbahçe'de tek başına asla bu kadar kısa sürede bu kadar başarılı olamazdı, imkansıza yakındı. (Bu sezon Beşiktaş bunu başardı ya işte, sezon başı Beşiktaş 3 kupa alacak deselerdi imkansıza yakında denmezdi ya sadfsa Ayrıca FB'nin sayesinde kulüplerin önem göstermesi de önemli olaya, 10 sene önce üç büyüklerin hiçbiri tek başına bu kadar yatırımı bir anda gözden çıkaramazdı.) Fenerbahçe'nin desteği önemli, Ülker gibi ekolü olmayan ama çok iyi projelendirilmiş bir takıma kulüp kültürü getirildi, ekol olması yolunda adım atıldı. Şimdiye kadar Ülker'in başarısı Ülker'in başarısı diyebiliriz doğrudur tam olarak olmasa da ama bundan sonrası takım hem çehre değiştiriyor hemde Ülker'in tek izi olarak sponsorluğu kalıyor.

BJK-GS ve Banvit'i bu sezon yok saymak demek, basketbolu da sadece Fanatik'in ufak basketbol sutunlarından takip ediyor olmak demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

BU sezon futboldan çok basket maçlarını iple çekicez herhalde,keşke demirören bjk den elini çekmeseydi de final four gibi zevkli bir lig izleseydik

Yabancı transferleri söylenildiği gibi bitirilirse yani Markota, Jerrells ve Vidmar alınırsa geçen yıldan daha iyi bir takım olacağız. Çok tecrübeli ve kurt hocada var daha ne olsun. Geçen yıldan daha iyi takım olduk, sadece isim olarak daha alttayız. Ergec'in yokluğu çok aranacak ama en büyük darbeyi oradan yedik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sene sonu ücretsiz geri dönme opsiyonu karşılığında Vidmar resmen Beşiktaş'ta, Türk statüsünde oynayacak ki çok iyi hareket. FB Ülker yetkilileri resmi açıklamasında daha çok süre alması ve kendini geliştirmesi için yolladık diye kibrini ortaya koymuş yine gerçi ama Vidmar bu kadro genişliğinde FB'ye daha geri dönmez. Hani çok üstün bir performans göstermesi gerekiyor ki FB'nin şu uzun rotasyonunda yer alabilsin, Emir oynadığı sürece de zaten sahada yerli olarak bulunamayacak vs.

FB'nin kadrosunda olması sadece zarardı, 600.000 euro yıllık alıyordu sanırım.FB geri istemez, umarım iyi bir performans gösterirde BJK kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

emin ol vidmar'dan okadar kolay vazgeçmez fb. özellikle emir'in gelişiminden sonra. vidmar 24 yaşında daha. uzun oyuncular geç olgunlaşır. vidmar'da ilk sıçramayı yaptıktan sonra kötü sakatlıklar geçirdi ve biraz yerinde saydı. vidmar biraz maç oynamaya başlayınca formunu geliştiricektir. batiste ztn 35 yaşında. vidmar eğer bu sene sakatlanmadan bol süre alabilirse beşiktaş'ta ben kesinlikle sene sonunda fb'ye dönmesini bekliyorum. böle genç, yürekten oynayan ve maçta herşeyini ortaya koyan bi adam bırakılmaz. bu sene fb'de yer alamayacağı kesin ztn. o yüzden bu sene beşiktaş'a kiralanması çok iyi oldu gerçekten.

150 bin euro verilerek sözleşmesi uzatılabiliyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bilmiyorum vidmar 2 sene önceki adam değil, ben bizim takıma gelmesine rağmen halen güvenemiyorum. Ciddi sakatlıklar geçirdi, bu tip adamların dönüşü çok uzun sürebiliyor.

Fener çitayı çok yükseltti. Tabii ki bir anda vazgeçmezlerdi ve kiraya yöneldiler ama ileride de Vidmar'a gelene kadar daha üst düzey bir adam alabilirler. Batiste'e o kadar para verilirken aynı paralara Final Four tecrübesi olan adamlar alınabilir. 1 sene 2 sene kiralık derken bakarsın Vidmar komple gitmiş.

Ha yeniden yapılanmaya gidiyor FB'de, Vidmar onlar içinde bir şans gerçi ama Vidmar ne yapar bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...