Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman'in Colorado'daki ilk gösteriminde şok saldırı

paspatur

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

Cüce biraz değinmiş ama ben de bişiler yazacam.

TR'de eve giren hırsızı soysuzu vurmaya öldürmeye karşı ev sahibinin ceza alabilmesini aklım mantığım almıyor. Gecenin köründe hırsızın elinde veya belinde ne olduğunu nereden bilecek ev sahibi?
Bence bu konuda yasalar değişmeli ve ev sahiplerine hırsızı vurma/öldürme durumunda sıfır ceza gelmeli.

cok yanlıs.

hırsızlığın cezası idaam değil. cezayı vericek kişi sivil hiç değil.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/D%C3%BCnya/120728guns2_244x183.standard.jpg

bu ne abi? özgürlükler hede hödö işte silah gerekli self defence yapacağım denilmesini anlarım da adamın kendi swat'ını oluşturacak donanımı varmış.

ne mantıkla satılıyor ki bunlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Ahanda yeni bir haber, bu da kadın cinneti
said:
Taekwondo hocası park yeri kavgası kurbanı
İstanbul’un Maltepe ilçesinde park yeri nedeniyle yaşanan kavgada Türkiye Taekwondo Milli Takımı Antrenörü Ahmet Sarı ve fitness hocası Emrah Kaygusuz tabancayla öldürüldü.

Maltepe ilçesinde Altayçeşme Mahallesi’nde bir binanın girişinde bulunan Yankı GYM spor salonu önüne, aynı apartmanda oturan Burçin E. aracını park etti.

Salon işletmecisi olan tekvando hocası Ahmet Sarı (46) ile aynı salonda görevli fitness hocası Emrah Kaygusuz (33), Burçin E. ile arabasını salonun önüne park etmemesi konusunda tartıştı.

Burçin E. dairesine çıkarken, aracının silecekleri de Sarı ve Kaygusuz tarafından kaldırıldı. Daha sonra aşağıya inen Burçin E. ile Sarı ve Kaygusuz arasında yeniden tartışma yaşandı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Burçin E, tekrar evine çıkarak tabancasını aldı ve salona gitti.

Burçin E'nin salonda rastgele açtığı ateş sonucu vücuduna 4 kurşun isabet eden Sarı hastaneye kaldırılırken yaşamını yitirdi. Vücuduna bir kurşun isabet eden Kaygusuz da Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Büyükler Teknik Kurulu üyesi ve milli antrenör olduğu öğrenilen Ahmet Sarı ile Emrah Kaygusuz'un cesetleri, otopsi amacıyla Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Kaçan Burçin E'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25370136
Sosyal ağlarda paylaş

tekvandocu, tüfek bulundu mertlik bozuldu demişmi?

sorna diyosunuzki silahal ilgili bi sorun yok. silahın varlığı manbyaklığı, insan öldürmenin normalliğini pekiştirse yeter etkisi zaten.

bütün işlevi adam öldürmek olan bir objeyi yüceltmesini beklemeyin kismenin kendinizden baska.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:
bilenler bilir, türkiyede silah almak o kadar zor değil ve üstelik yasal takibi de yok gayri resmi olduğu, için

abd kimde ne var %90 bilinir, ama bizde anca tahmine kalmış

öle bişey yok işte.

dul otomatik dısında herseyi gidip alabiliyosun dükkandan. internetten mermi siparişi falan verebiliyosun. abzürd bi yer amerika.

kimde silah var ne kadar var kac yıdlrı var falan hiç tutanağı yok. satıcıya gidip bu numaralı sılah sendenmı cıktı diye sorabiliyoalr falan anca.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Cüce biraz değinmiş ama ben de bişiler yazacam.

TR'de eve giren hırsızı soysuzu vurmaya öldürmeye karşı ev sahibinin ceza alabilmesini aklım mantığım almıyor. Gecenin köründe hırsızın elinde veya belinde ne olduğunu nereden bilecek ev sahibi?
Bence bu konuda yasalar değişmeli ve ev sahiplerine hırsızı vurma/öldürme durumunda sıfır ceza gelmeli.

bildigim yatak odası dısında oldurursen ceza alıyorsun hırsızı.

saka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu yankesici ile ne alakası var Cüce, haneye tecavüz ediyor ailenin bebeğinin odasına giriyor adam, gecenin köründe girmiş geziniyor evimde, ağzının ortasına domdom kurşunu sıkmaya hakkı olmalı ev sahibinin, nereden bilecek adamın elinde cebinde ne var bıçak silah şu bu?
Yeminlen çok gereksiz savunuyorsun öyle böyle değil. Doğudan genç getirip hırsız/yankesici grubu mu kuracan nedir lol
Sosyal ağlarda paylaş

google da bir bakayım dedim örnek var mı kastettiğim şey için, ilk çıkanı linkliyorum.

http://www.ekagithane.com/mahalleler/nurtepe/142-hirsiz-girdigi-evde-cocugu-oldurdu

yani bunun gibi binlerce örnek vardır çok kısa bi araştırmayla bulabileceğin. Ben neden bu riski alayım ki engelleme imkanım varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

megetege said:

google da bir bakayım dedim örnek var mı kastettiğim şey için, ilk çıkanı linkliyorum.

http://www.ekagithane.com/mahalleler/nurtepe/142-hirsiz-girdigi-evde-cocugu-oldurdu

yani bunun gibi binlerce örnek vardır çok kısa bi araştırmayla bulabileceğin. Ben neden bu riski alayım ki engelleme imkanım varsa.

zaten girdikleri evde birilerini öldürmek hırsızların ritüeli olmadığı için haber oluyor ya. sen hiç "hırsız girdiği evden bir şeyler çaldı" manşetli bir haber okudun mu abi ?
Sosyal ağlarda paylaş

anon said:

zaten girdikleri evde birilerini öldürmek hırsızların ritüeli olmadığı için haber oluyor ya. sen hiç "hırsız girdiği evden bir şeyler çaldı" manşetli bir haber okudun mu abi ?

E zaten bende eve giren her hirsiz adam oldurme amaçli giriyo demedim ki. Annemin ve kiz kardesimin de yasadigi eve yabanci bir adam girerse acikcasi bunun riskini almak istemem. Adami oldurmeden etkisiz hale getirmeye calismak tabi ki oncelik olmali ama bu surecte istemeden adam olursede cok uzulmem acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

silah biraz kafası çalışmayan adam işi gibi geldi bu yorumlardan sonra lan onun yerine alarm sistemi falan takın, kapıyı iyi kitleyin.

lol

sanki suçlar şehrinde yaşıyoruz. her gün adam öldürülüyor. her saniye 10eve hırsız giriyor ve deli hırsızlar uyuyanları yakarak öldürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Feamer said:

klasik laf: silahlar insan öldürmez...

Silahlar insan oldurmez ama insan oldurulmesini kolaylastirir.

Karisini ekmek bicagi ile olduren adam ornegindeki gibi tek bir kisiyi oldurmeyi planlayan biri onu tabancayla da olsa bicakla da olsa yapar elbette. Ama bu Aurora olayinda oldugu gibi bir kisinin cikip da bicakla oniki kisiyi oldurup 58 kisiyi yaralamasi mumkun degil.

Bir de tabii her suc planli islenmiyor. Ozellikle Turkiye'de bir anlik ofkeyle cinayet isleyenler de var. Mesela trafikteki basit bir kaza sonucu adam vuranlar var. Ellerinde silah tasimasalar olay yumruklasmadan oteye gitmez.

sabah bende ayı şeyi düşündüm, bir anlık sinir durumlarında engel olabilir,

ama insanların eğitilmesinin gerektiği fikrindeyim hala, silahları yasaklamak "ben yapmadım miki" yaptı demek gibi

birde eve giren hırsız veya v.b. durumlar için atlanan bir nokta var, eğer hırsızlara karşı silahlı saldırı yaygınlaşır ve meşrulaşırsa, bu hırsızları durdurmaktan ziyade onlarında silahlı olarak evlere girmesinin ve çatışma çıkmasının önünü açar

ha ne olur insanlar hırsızlık muhabetinden ölmeye başlayınca belki polis hırsızlara göz yummayı bırakır ve hepsi olmasa bile bazlıları içeri alır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...