Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

la meclisin %90ınını kriz durumunda iki kelimeyi bir araya getirip de adam gibi cümle kuramayan vasat/2 insanlarla dolduran bir ülkedeyiz be dasaaa. adam mülteci kampından asker kıyafetli bir mülteci çıkınca "insanların giyim tarzına saygı duyun" falan diyor hahaha. apartman yöneticisi bile olmaz bunlardan
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

la meclisin %90ınını kriz durumunda iki kelimeyi bir araya getirip de adam gibi cümle kuramayan vasat/2 insanlarla dolduran bir ülkedeyiz be dasaaa. adam mülteci kampından asker kıyafetli bir mülteci "insanların giyim tarzına saygı duyun" falan diyor hahaha. apartman yöneticisi bile olmaz bunlardan

Fakirligin ve multeciligin ne demek oldugunu rahat koltugundan yorumlayamazsin...bi git bak bakalim
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerim mısır,libya ve diğerleri için de geçerli.

kişisel görüş denilen şeyi kendi içinde özgür olarak yeşertememiş adamın elinden hiç bir iş gelmez. düzgün görüş bildiren örgütlü topluluklar kuramıyorlarsa bu da ayrı bir salaklıktır zaten.

ama en kötüsü bunlara şakşak tutanlar.

evet arapların büyük bir kısmını hakir görüyorum, lesser olarak görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

Fakirligin ve multeciligin ne demek oldugunu rahat koltugundan yorumlayamazsin...bi git bak bakalim

ne alakası var abi yazdığım şeyi anladığından emin misin? kamptan askeri kıyafetli adam çıkıyor, kampta askerin işi ne diyorsun adama adam insanların giyiniş tarzına saygılı olun diyor. o adam asker değilse bunu teyit eder gerekli açıklamayı yaparsın.

valla AKPye oy vermemiş olabilirsin de bu çok klasik bir AKEPE stratejisi bişey olunca hemen alakalı alakasız duygu sömürüsü, fakir edebiyatı yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

la meclisin %90ınını kriz durumunda iki kelimeyi bir araya getirip de adam gibi cümle kuramayan vasat/2 insanlarla dolduran bir ülkedeyiz be dasaaa. adam mülteci kampından asker kıyafetli bir mülteci çıkınca "insanların giyim tarzına saygı duyun" falan diyor hahaha. apartman yöneticisi bile olmaz bunlardan

abi türk halkının -en azından buradakiler gibi olanların- en muhteşem özelliği senin şu dediğini düşünebilmesi. ve farklı bir şeyler uygulayabilmesi.

senin gibi adamlar olduğu sürece ümit var demektir.
gel buralara, git o ülkelere.
define:human olayına yeni soluklar getireceksin gerçekten.

basic bir organlar bütünü=insan gibi bişi yok.
içerik aynı ama bilgi ve tecrübe birikimi o kadar farklı geliyor ki.

adamlarda eleştiri falan yok abi.

ha bi de iq ortalaması önemli bişi gerçekten.
tr 90 azerbaycan 87-88 kaynağa göre değişiyor.

2 PUAN HER ŞEYİ 2KERE TEKRARLAMAN DEMEK!!

Mısır mesela... 81! Suriye 83! Libya 83!

şimdi çıkıp ben bunlara inanmıyorum falan diyebilirsiniz. sorun yok. inanmayabilirsiniz.

özetle ben bu adamlara saygı duymuyorum. ne kadar kârlı bi şekilde kapatırsak bu olayı o kadar sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

benim iqum 139. bugüne kadar bir faydasını görmedim.

bu işin içerisinden karda veya zararda çıkma gibi bir durum söz konusu değil. bu işte üzerimize düşen görevi yerine getirip getiremeyeceğimiz önemli. türk devletini yönetenler üstlendikleri rolleri yerine getirebildikleri takdirde bir sonraki adımda göreceğimiz hasar azalacak veya çoğalacak. eğer "ikinci tezkere" gibi bir durum ortaya çıkarsa, göreceğimiz zarar cluster fuck şeklinde olacak. yok öyle olmazsa, bize ırak'taki devletlerden birinin koruyuculuğu görevi verilecek.

daha büyük olan sorun şu ki

bir süre sonra bu oyunlar iran ve pakistan tarafına kayacak. iş oralara geldiğinde uygulanacak senaryolardan habersiz olduğumuzu düşünüyorum. en azından türkiye'de aydın olarak tanımlayabileceğimiz insanların bu konularda yazıp çizdiğine şahit olmadım.

türkiye'nin önü puslu.
Sosyal ağlarda paylaş

her şeyde kârda yahut zararda olursun..
bazen sen şekil verirsin, bazen şekil alırsın.
çoğu zaman hepsi bir arada olur. ama sonuçta kârlı çıkarsın.

nasıl 139 anlamadım inan.

özet olarak dediğim şu, kendi kendine karar almaktan aciz olan için birileri karar alır.
sonuçlarından da çevresindekiler de etkilenir.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

Beyler bugun bir video izledim,9 aylik hamile bir kadin suriye ordusunun bombardimani sonucu hayatini kaybediyor.bir umut cocuk yasar diye ameliyata aliyorlar ve cocuk daha gobek bagi kesilmeden cocukta oluyor.babasi basinda esad a lanet yagdiriyor.videoyu buraya koysam aglayaniniz cikar ...

Insanligimdan ciktim ve bu dunyaya butun nefretimi kustum ....yasamak buysa eger istemiyorum gercekten yasamayi ,o cocuga reva gorulen zulum veya nicesi...

O babanin yerinde olsam heralde neler yapabilecegimi hayal edemiyorum...Allah yardimcisi olsun...

Kimse Esad'a sevgi kelebeği, onun yönetiminin de üstün demokrasi olduğunu savunmuyordur herhalde. Fakat burada ki olay daha farklı. Esad devrildiğinde her şeyin güllük gülistanlık olacağını mı zannediyorsun? Özgür Suriye ordusunda ki farklı kesimler Esad devrildiğinde kontrol için birbirini yiyecekler, ve ortalığı kana bulamaya devam edeceklerdir. ABD'nin onun çetesinin müdahalesi ortalığı daha çok batıracağı için istenmiyor. Bundan en fazla zararı, destabilize olmuş ve iç çatışma devam bu ülkeye komşu olan biz göreceğiz. Yani burada ki olay Esad destekciliği değil de "lesser evil"'i tercih etmek.

Ayrıca ABD'nin Suriye'ye müdahale etmekten çekindiğini söylerken aceleci davrandım. Gerçekten askeri müdahale olup olmayacağını seçimlerden sonra göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

iç savaş, savaşların en iğrenci, en vahşisidir. aynı toprağın insanları birbirlerini katlediyorlar. burada bize düşen aynı toprağın insanlarını birbirine kırdıran savaşta bizim nasıl bir yol izlediğimizdir. savaşı körükleyen bir politika mı izliyor devletimiz, yoksa savaşı durdurmaya, kardeş kanını durdurmaya yönelik bir politika mı izliyor? gerisi hikayedir. sen bombardımanda hayatını yitiren 9 aylık bebeye üzülürsün,öte yanda da gencecik insanların boğazlarının kıtır kıtır kesildiği görüntülere üzülen insanlar çıkar. her ikisi de üzücü. her ikisi de korkunç.

Çok güzel yazmışsın, tamamen katılıyorum. Eline sağlık.

Savaşı durdurmaya mı çalışıyoruz, yoksa arkamızda NATO, US, EU ve bilmemne ile yangına odun mu atıyoruz, bu sorunun cevabı önemli. Hiç bir AKP'linin çıkıp biz her şeyi barış için yaptık deme şansı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mülteci Kızlar için Sıraya Girdiler

Dünya, 11.09.2012 20:01

Suriye'de 18 aydır devam eden çatışmalardan kaçarak komşu ülkelere sığınan Suriyeli sığınmacıların durumları günden güne kötüleşiyor. Bazı Arap köşe yazarları; yaşı ilerlemiş birçok Arap zenginin, Ürdün başta olmak üzere, Lübnan ve Türkiye'deki kamplarda yaşayan Suriyeli kızlarla para karşılığında evlendiğini yazdı.

İddiaya göre aile zoruyla evlendirilenler arasında 15 yaşından küçük Suriyeli kızlar da bulunuyor. İngilizce yayınlanan Arap gazetesi The National'da yer alan bir yazıya göre yaşı ilerlemiş birçok Suudi zengin, Suriyeli sığınmacı ailelerin içinde bulunduğu durumdan istifade etmeye çalışıyor.

The National Yazarı Hassan Hassan, bu kişilerin, evlenecekleri Suriyeli kızları bulmak için internet üzerinden çöpçatan sitelerine ilanlar bıraktıklarını yazdı. Hassan, bazı Suriyeli kadınların kamplarında cinsel istismar kurbanı olduğunu da iddia etti.

"BU TECAVÜZE BİR SON VERİLMELİ"

El Kuds Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdulbari Atvan da Suriyeli mültecilerin içinde bulunduğu zor şartları suiistimal eden Arap zenginlerine sert tepki gösterdi. Atvan "Farklı Arap ülkelerinden yaşlı adamlar, kamplardaki 15 yaşın altındaki kızlarla evleniyor. Küçük yaştaki kızla yapılan evlilik bir çeşit tecavüzdür ve bunlara derhal son verilmelidir. Bunu yapan zalimler de adalet önüne çıkarılmalı" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Esad kazanıyor da güzelim Halep yerle bir. Suriyeli müşterim Lübnan'a kaçtı. Çünkü bu özgür suriye ordusu denen şerefsizler "ya bizdensiniz, ya esadtan yanasınız" diyerek milleti sokak ortasında infaz ediyorlarmış. adamın da maddi durumu yerinde olduğu için çocuklarını,eşini alıp kaçmış Lübnan'a.bu şerefsiz teröristler kaybedecekler ama hem çok fazla kıyıma ve hem de Halep'in yerle bir olmasına neden olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğin iç savaşa döndü bu olay artık (eğer başta gerçekten diktatörlüğe karşı bir ayaklanma idiyse bile 60 darbesi gibi söyleyecek sözü olan her grup özgür suriye ordusu adı altında savaşa girdi hehe). biz de 50 sene sonra falan (hala orta doğu kalırsa) tarih kitaplarında iç savaşı gizli gizli körükleyen pis omurgasız devlet olarak geçeriz hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bu is burada bitmez, oyle ya da boyle Esad'i devirmek zorunda artik AKP. İyice bu isin riskini almis durumda, yapamazsa olay Turkiye'ye cok fena sekilde patlar. Hali hazirda PKK'yi azdiriyor komsular, ustune de nur topu gibi eli silahli asiri dincilerimiz olur, ulkenin guneyini toptan veririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bildiğin iç savaşa döndü bu olay artık (eğer başta gerçekten diktatörlüğe karşı bir ayaklanma idiyse bile 60 darbesi gibi söyleyecek sözü olan her grup özgür israil ordusu adı altında savaşa girdi hehe). biz de 50 sene sonra falan (hala orta doğu kalırsa) tarih kitaplarında iç savaşı gizli gizli körükleyen pis omurgasız devlet olarak geçeriz hehe

-60 darbe değildir,ihtilaldir...
-kansız olmuştur...
-bence bu benzetme hangi görüşü savunursan savun gerçekten de hiç olmamış...
not:özgür suriye ordusu demek istedin sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Zaten bu is burada bitmez, oyle ya da boyle Esad'i devirmek zorunda artik AKP. İyice bu isin riskini almis durumda, yapamazsa olay Turkiye'ye cok fena sekilde patlar. Hali hazirda PKK'yi azdiriyor komsular, ustune de nur topu gibi eli silahli asiri dincilerimiz olur, ulkenin guneyini toptan veririz.

herkes bakar kör oldu ne yazık ki. biz yanı başımızda cirit atan pkkya ıraka girip müdahale edemiyoruz ama henüz ve de akp politikaları yüzünden otorite boşluğu oluşan kuzey suriyeye girmekten bahsediyoruz(tıpkı daha önce özalın anapının yanlış politikaları yüzünden otorite boşluğu oluşan kuzey ırak gibi).halkı uyutuyorlar. halkı iyice aptal ettiler. elinde ıraka operasyon için tezkere yetkisi olan hükümet bunu bir türlü kullanmıyor ama tutupta suriyeye savaş tehditleri savuruyor...
netice olarak bu mesele bu akpyi bitirecek.milleti de süründürecek ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bize 27 mayıs darbesi diye gösterildi sdf.

aynı anda ihtilali yapanlar içinde hem sol kanat (sol demeyeyim de sola çeken diyeyim) hem de sağ kanat olması açısından bu benzetme bence oldu. ortaya bir darbe/ihtilal çıktığı anda hızlı davranan herkes bu durumdan nasiplendi biraz. yani ortaya çıkan kaos durunda pozisyonu kapan kaptı.

en nihayetinde allahtan ortaya çıkan anayasa makul bir anayasaydı 80dekine benzemedi sdf

edit: evet suriye demek istedim israil nerden girdi bilemedim beni andılar herhalde :p
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...