Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne olacak bu hastanelerin hali

fenn

Öne çıkan mesajlar

Yanımda hamile eşim var ve gidiyoruz 1. hastanenin aciline ve diyorlar ki eşin hamile olduğu için doğum evine gidin. tamam mantıklı diyoruz atlıyor gidiyoruz. 2. kadın doğum hastanesinin acili biz bebeklere bakarız size olanları 3. hastaneye gitmeniz lazım. 3. hastanenin aciline gidiyoruz ve sıra sanırım 50 kişi acil de. Hemen özel hasteneye gidiyoruz ve kapıda karşılanıyoruz ve doktor hemşire pervane oluyorlar ve hamile olduğunuzdan ilaç yasak deyip geri geliyoruz.

Bu devlet hastanelerdeki kuyruklar neden bu kadar fazla diye sormadan da edemedim. Arabam olmasaydı zaten işkence olacaktı gece vakti. ya ciddi birşey olsa veya paramız olmasa vs vs vs Aciller ücretsiz diyen çıkacaktır belki ama gündüzleri de biliyoruz aylar sonrasına atılan randevular vs vs vs Bunların çözümüne olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

DavidMills said:

Bencede. Çok şükür ABD den bile iyiyiz.

ekonomik sistem gibi sağlık sistemi de zaten abd den ithal. Nasıl ABD'den daha iyi olabiliriz ki?

Michael Moore' un resmini o anlamda upload etmiştim zaten. Hep beraber çökebilecek bir sistem. Acil bir hasta olman için "hakikaten çok acil olman lazım". WTF lan geberiyorum virüsten ayakta zor duruyorum diyorsun.
- Randevu?
- Ne diyon AMK ?

Burda bitiyo AKePe Medic hizmetleri. Ama 2-3 günde bir dötüne baktıran hastalık-hastası canım halkıma sistem süper işliyo. 18 yıllık bağkur + 4 yıl SSK lı bir adam olarak kendi adıma 1 reçete kullanmadım daha. Bebekler için egzama için elzem kreme devlet 3 yaşa kadar ödemediği için her ay Elidel %1 kreme 60-70 tl arası ödedim. Daha fazlası WOT zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

Myshkin said:

DavidMills said:

Bencede. Çok şükür ABD den bile iyiyiz.

ekonomik sistem gibi sağlık sistemi de zaten abd den ithal. Nasıl ABD'den daha iyi olabiliriz ki?

Michael Moore' un resmini o anlamda upload etmiştim zaten. Hep beraber çökebilecek bir sistem. Acil bir hasta olman için "hakikaten çok acil olman lazım". WTF lan geberiyorum virüsten ayakta zor duruyorum diyorsun.
- Randevu?
- Ne diyon AMK ?

Burda bitiyo AKePe Medic hizmetleri. Ama 2-3 günde bir dötüne baktıran hastalık-hastası canım halkıma sistem süper işliyo. 18 yıllık bağkur + 4 yıl SSK lı bir adam olarak kendi adıma 1 reçete kullanmadım daha. Bebekler için egzama için elzem kreme devlet 3 yaşa kadar ödemediği için her ay Elidel %1 kreme 60-70 tl arası ödedim. Daha fazlası WOT zaten..

acil sistemi soyle isliyor

gelen hastanin duruma bakiyorlar, ciddi gibi ise bahane hazir "yogunbakim unitesi/acil dolu derhal ozele sevk edicez"

yandas bi ozel hastaneyle anlasiyor doktorlarda, hastanizin durumu kritikse yogun bakima goturuyorlar haftalarca ssk dan yandas hastaneye gunde 1000 lira transfer ediliyor

anneannem vefat etti iste mayista, maltepede oturuyorum kartal devlet hastanesi bizi bahcelievlerde bi yandas hastaneye sevk etti, hani hastanin durumu agir, kartaldan bahcelievlere

sonra 15 gun tuttular yogun bakimda, 15 gun sonra nabiz sifir, duzelmiyor kaybedicez dediler, ertesi gun hastaniz vefat etti gelin alin diye telefon actialr

hastanede 4 yogun bakim unitesi vardi, her uniteye bir doktor bakiyor, hep sevkle gelmis hastalar ve bir unitede 50 hasta var

gunde 200.000 lira alabiliyorlar yani devletten sirf bu duzenek ile, odedigimzi vergiler yandas ailelere bu sekilde transfer ediliyor

en buyuk rant saglikta donuyor su anda
Sosyal ağlarda paylaş

Ama ekonomi iyiye gidiyor. Allah razı olsun Tayyip ten sayesinde romatizmadan, öksürükten ve menapoz dan (burası ironi lan iste anlayın) kurtuldum.

- "Teyze seni kesecez. İdrar yollarında enfeksiyon gibi bi mok var. Korkulacak bişey değil"
- Allah sizden razı olsun doğtur beğ.

Normalde teyzem max 200 tl lik ilaç tedavisi ile de sıkıntı yaşamıyo, ayrıca orası burası kesilmiyo. Kesme-biçme paras vs derken....

Patch+DLC ile özel hastane devletin kasasindan gereksiz 200 TL+Patchwerk parası alıyo lam iste. Doğru anladık sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hep acil kötü degil bazen acil daha iyi normal kötü.

Gittigim hastanede normal adama dişim ağrıyor duramıyorum dedim diş etlerinde sorun var bol bol elma ye gargara yap dedi gönderdi geri, sonra gece saat 5 gibi (ya da sabah mı denir ona uyumadıgım için gece gelıyor bana) artık dayanamadım uyandırdım annemi babamı gittik aynı yerin aciline 2 tane çürük kanal tedavisi falan derken mis gibi oldu diş.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

acil sistemi soyle isliyor

gelen hastanin duruma bakiyorlar, ciddi gibi ise bahane hazir "yogunbakim unitesi/acil dolu derhal ozele sevk edicez"

yandas bi ozel hastaneyle anlasiyor doktorlarda, hastanizin durumu kritikse yogun bakima goturuyorlar haftalarca ssk dan yandas hastaneye gunde 1000 lira transfer ediliyor

anneannem vefat etti iste mayista, maltepede oturuyorum kartal devlet hastanesi bizi bahcelievlerde bi yandas hastaneye sevk etti, hani hastanin durumu agir, kartaldan bahcelievlere

sonra 15 gun tuttular yogun bakimda, 15 gun sonra nabiz sifir, duzelmiyor kaybedicez dediler, ertesi gun hastaniz vefat etti gelin alin diye telefon actialr

hastanede 4 yogun bakim unitesi vardi, her uniteye bir doktor bakiyor, hep sevkle gelmis hastalar ve bir unitede 50 hasta var

gunde 200.000 lira alabiliyorlar yani devletten sirf bu duzenek ile, odedigimzi vergiler yandas ailelere bu sekilde transfer ediliyor

en buyuk rant saglikta donuyor su anda

bunu anlatamazsın işte omurgasızlara. niye anlasın ki zaten sonuçta onun işine geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

bu sistem türkiyede tutar, bu sistem sağlık sektörünü gelir haline getirmek demek. (birden üreyen ABD merkezli akp'lilerin ortak olduğu özel hastaneler vs...)
burda bu sistem sağlığa zararlı yazdık deli gibi savunanlar çıktı, hatta devlet sağlık sistemi yüzünden zarar ediyormuş diyenler oldu! en temel görevlerinden olan vatandaşlarına sağlık hizmeti sunmakta sıkıntı varsa, vergiler ne?!
teorikte çok dil döktük muayene hanesi kapandığı için hekimler isyan ediyor dendi, işi pratikte göreceğiz artık. hastaneler fabrika sahiplerine bırakıldığı için hastalara da dk başına üretilen sanayi ürünü gözüyle bakılıyor.

bu arada fenn öm atarsan yardımcı olmaya çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...