Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Olimpiyatları [2012]

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Onları katalizatör olarak görmek lazım. Ülkede dendiği gibi belli bir hava, heves oluşturulmalı ki insanlar daha kolay teşvik edilebilsin. Bunun başlangıcında devşirmelerden yararlanmak çok kötü olmasa gerek ama önemli olan sistemi planlı ve uzun vadeli düşünebilmek. Atıyorum merkez illerde büyük spor akademileri olsa gençler hem spor yapıp hem yeteri kadar iyilerse sporcu olabilseler süper olurdu. Hem belli bölgelerin kalkınımına faydası olur, hem aile düzeni, kişinin sağlığına düzen verir. Aynı zamanda spor insan ahlakını da oldukça geliştiriyor. Doğuya mesela bu tarz yerleşimler yapılsa insanlar teşvik edilse filan süper olurdu...
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

hayır önemli olan çok adamla katılmak. madalya olmasa da olur. 3 tane adam madalya alsın 3 kişiyle katılalım yeter demek aptallık. ülkede sporu belli bir seviyenin üzerine çıkaramazsan aldığın madalyalar hiç bir şeye yaramaz.

adnan aybaba'ya yakışır bi yorum olmuş.

olimpiyat bitince ülke sıralamasını katılan sporcu bazındamı yapıyorlar yoksa alının madalya sırasına göremi ?

senin anlayacağın dile söyleyim iyi futbol oynayınca puan vermeyiyorlar . gol atınca puan veriyorlar .
Sosyal ağlarda paylaş

Sporla ilgili fazla yazmıyorum. Çok doluyum, affınıza sığınarak biraz yazıyorum...

birincisi...kardeşim, bu Polonyalıların haltercileri bile güzel, nasıl yaratmış yaratan bunları yahu B)-

ikincisi...Türkiye'nin madalya beklediği branşlar halter,güreş klasiklerinin yanı sıra tekvando,judo,atletizm. Boksta madalya olabilecek sürprizlerden...Yüzme, masa tenisi, badminton, jimnastik, yelkenli imkansız...Basketbol ve voleybol yine madalya almamızın beklenmediği(gaz var ama pek sanmıyorum)sporla...

üçüncüsü...halterde dün ve bugün anlı şanlı haltercilerimizin konsantrasyon eksikliğinden madalya alamadığını gördük. dünya şampiyonalarında, Avrupa şampiyonalarında defalarca yer almış, madalya almış, rekor kırmış Nurcan Taylan, Aylin Taşdelen gibi isimlerin madalya alamamaları tamamen bu sporcuların yaptıkları spora saygı duymamalarından ötürüdür. 4 senede bir yapılan böylesine önemli bir organizasyonda ülkesini temsil etmenin ne demek olduğunun farkında olmamaktır.

dördüncüsü...114(116 diyen de var, hangisi doğru kontrol etmedim, gerek de yok ha 114, ha 116)sporcu ile katılım rekoru kırmayı marifet sanmak hata. Çünkü kaza ile akıllı bir gazeteci çıkar ve hiç istemem ama olimpiyat sonrası Sporcu sayısı/Madalya istatistiği yaparsa en başarısız olduğumuz olimpiyat haline dönebilir bu olimpiyatlar. Asıl diyeceğim şu, sporcu sayısı fazlalığı ile övünmenin nüfus fazlalığını bir b.k sanmak ile övünmekten hiçbir farkı yoktur.

beşincisi...devşirme sporcu olayına kılım, elimde imkan olup bir tv bana mikrofon tutup 30 saniye verse bu konu ile ilgili hislerimi haykırmak isterim. bir önceki olimpiyatlarda devşirilen Dağıstanlı güreşçinin aldığı altın madalya hala içimi yaralar. Adam tek kelime Türkçe bilmiyor. Tutup Etiyopyalı, Çinli, Dağıstanlı sporcuları devşirip bunlar ile kazanılması muhtemel veya kazanılan-kazanılacak madalyalar beni mutlu etmiyor-etmez, bir çoklarımızı mutlu etmediğinden de eminim. Çünkü olimpiyatlarda yarışan herkes ülkelerini temsil ediyor, birçok kişi son dönemde milli müsabakalları, milli temsilleri <> bulsa da, olimpiyatlar ülkelerin yarıştığı bir platformdur. Ve <>şeklindeki züğürt tesellisi söylemlere artık prim vermeyin. Öyle olsa ABD Kobeli, LeBronlu,Durantlı, Westbrooklu,Carmelolu ve yok oğlu yoklu kadrosuyla buraya gelmezdi. Futbol,basketbol,voleybol ve diğer tüm takım sporlarında ülkeler en güçlü kadroları ile burada olmazlardı.

altıncısı...Aylin'in bugün silkmede sıfır çekmesinin bir nedeni de antrenörleridir, psikolojiden bence anlamıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

ahmedinejad said:

hayır önemli olan çok adamla katılmak. madalya olmasa da olur. 3 tane adam madalya alsın 3 kişiyle katılalım yeter demek aptallık. ülkede sporu belli bir seviyenin üzerine çıkaramazsan aldığın madalyalar hiç bir şeye yaramaz.

adnan aybaba'ya yakışır bi yorum olmuş.

olimpiyat bitince ülke sıralamasını katılan sporcu bazındamı yapıyorlar yoksa alının madalya sırasına göremi ?

senin anlayacağın dile söyleyim iyi futbol oynayınca puan vermeyiyorlar . gol atınca puan veriyorlar .

ben güzel futbol seviyorum, isterse takımım 10 tane yesin, o 10 gol güzelse ben keyif alırım. senin gibi takımlarına tapan fanatiklerin spor severliği anlamamaları normal.
Sosyal ağlarda paylaş

@ceto olimpiyattan hiç bişey anlamamışsın o kadar yazmana rağmen. amerika çöp takım da yolladı yıllarca olimpiyata? o zaman değersizdi de şimdi mi değerli oldu?

olimpiyatlarda çok altın kendi kendine gökten gelmiyor, sporcuların katılacak, tecrübe kazanacaklar, o ortamı görüp kendilerini öyle yaşamaya şartlayacaklar.

bireysel başarılar dışında ülke olarak ne başarımız vardı bizim?

naim süleymanoğlu bulgaristan'da yetişmişti adamı kaçırdık türkiye'ye. atletizm'de kazandığımız başarıların ardında doping çıktı hep bkz: süreyya ayhan

yine yüzümüzü güldüren devşirmeler. ne kadar çok sporcu o kadar çok gelecek için madalya umudu. tabi devletin de desteklemesi lazım tüm imkanlarıyla. çin mesela hayvan gibi yatırım yaptı şimdi amerikayı tokatlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

altın sayısı fazla olan ulkelerin katıldıgı sporcu sayılarını da soyler misin.

geçen yıl çin 639 sporcuyla katılmış toplamda 100 madalya almış
319 sporcuyla katılsa 50 tane alması gerekiyor
159 sporcuyla katılsaydı 25 tane madalya alması gerekiyordu

biz 116 sporcuyla katılıyorsak eğer sporcu = madalya endeksiliyse biizmde bu sene en az 20 madalya almamız lazım.

hadi bakalım toplamda 5 madalya alıp geliriz .
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

cetoritto said:

sporcu sayısı fazlalığı ile övünmenin nüfus fazlalığını bir b.k sanmak ile övünmekten hiçbir farkı yoktur.

suraya kadar okudum. gerisine gerek kalmadı. ya gidin bilgilenin, ya da hic yazmayın.

bunu gözden kaçırmışım. bundan sonra söyleyelim de madalya umudu olmayanlar gitmesinler hiç boşuna olimpiyatlara. boşuna kaynak israfı. madalya kazanamayanları da dövelim.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

toggie said:

altın sayısı fazla olan ulkelerin katıldıgı sporcu sayılarını da soyler misin.

geçen yıl çin 639 sporcuyla katılmış toplamda 100 madalya almış
319 sporcuyla katılsa 50 tane alması gerekiyor
159 sporcuyla katılsaydı 25 tane madalya alması gerekiyordu

biz 116 sporcuyla katılıyorsak eğer sporcu = madalya endeksiliyse biizmde bu sene en az 20 madalya almamız lazım.

hadi bakalım toplamda 5 madalya alıp geliriz .

takım sporları da vardı ama :(
ne spordan anlıyosun, ne matematikten.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

@ceto olimpiyattan hiç bişey anlamamışsın o kadar yazmana rağmen. amerika çöp takım da yolladı yıllarca olimpiyata? o zaman değersizdi de şimdi mi değerli oldu?

olimpiyatlarda çok altın kendi kendine gökten gelmiyor, sporcuların katılacak, tecrübe kazanacaklar, o ortamı görüp kendilerini öyle yaşamaya şartlayacaklar.

bireysel başarılar dışında ülke olarak ne başarımız vardı bizim?

naim süleymanoğlu bulgaristan'da yetişmişti adamı kaçırdık türkiye'ye. atletizm'de kazandığımız başarıların ardında doping çıktı hep bkz: süreyya ayhan

yine yüzümüzü güldüren devşirmeler. ne kadar çok sporcu o kadar çok gelecek için madalya umudu. tabi devletin de desteklemesi lazım tüm imkanlarıyla. çin mesela hayvan gibi yatırım yaptı şimdi amerikayı tokatlıyor.

düşüncene saygım sonsuz ama yazdıklarının hiçbirine katılmıyorum.
olimpiyatlar terübe kazanma yeri değildir, tecrübe kazanacaksa gidip kıta şampiyonalarında, dünya şampiyonalarında ya da özel turnuvalarda kazanacak. olimpiyatlar ülkenin temsil edildiği en üst seviyede organizasyondur ve mümkün olan en iyi şekilde ülkenin temsil edilmesi gerekir. (bu da benim düşüncem, benim düşüncem olduğunu özellikle belirtmek durumunda kalmaktan dolayı da üzgünüm)...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...