Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cd key niye yasak

nukbasliklikiz

Öne çıkan mesajlar

Şimcik benim bildiğim bir IBDA var ama o da IBDA-C ki konumuzla hiç alakalı değildir diye tahmin ediyorum :-P Bence BSA'dan bahsetmek istiyorsun.

Neyse konunun diğer kısmına dönersek onunla ilgili görüşümde zaten burada mevcut[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Cücelerim ve ben yardımlarınızı bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 09 Şubat 2003 00:48 tarihinde demiş ki:
Şimcik benim bildiğim bir IBDA var ama o da IBDA-C ki konumuzla hiç alakalı değildir diye tahmin ediyorum :-P Bence BSA'dan bahsetmek istiyorsun.

Hah yaşa o, oydu.
Az daha Birleşik Arap Emirlikleri diycektim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 09 Şubat 2003 00:44 tarihinde demiş ki:
Niye Orjinal CD alınmalı?

Orjinal CD alındıkça, fiyatları ucuzlar.

euhahue kitaplarda da öle oluyo sanıyorduk ama aldıkca pahalılasıyor valla cdlerde de aynı seyin olmasını beklerim ülkemizde hazır alıyolar arttıralım fiyatları die :)
Sosyal ağlarda paylaş

silth doru dio :P baska yerlerde yanlısh düsüncelere sahipsede burda doru sölemish bone kardesim sen türkiyede yasamion galiba? :)
hangi mala talep varsa onun fiatı artar.. :P
yani ben böle gördüm sen türkiyenin baska bi yüzünde yaşiıosan vede sölediin gibiyse adres ver bende oraya tasiniimm
ha korsana gelince..
korsana karsi olmaya karsiyiz.. da valla bi oyuna(bi oyun derken tabiki verilen emege saygiliyim ama..) 30$+ vermek bana koyar.. ha senin gücün vardır alırsın ne mutlu benim gücüm yok almam o beni kasar..
sadece oyundamıki? her konuda korsan yokmuki?
sahsen korsan olan dier seyleride pek sevmem ama mesala yeni cıkan bi kitap orjinal fiatı 20 ml ise ve korsanı 10ml ise sence hangisini alırım? yada sen alırsın? onuda gectim uniw. kitaplarının olayını bilirsiniz belki en azından duymussunuzdur.. tüm kitapları almanın ne kadar büyük bir maaliyeti oldugunu bilirsiniz buna görede ben nie 300-400 ml veriimki 5-6 kitaba az ileride korsanı varsa o 400 milyona alacaim 5-6 kitabı 100-150 mlye getirebiilosam ne die o kadar para veriimki? sizde vermessiniz bence? yohk veriosanız harbi takdir ettim ne diim

nese konuya dönersek legal olan bir forumda illegal olan bir sey olamaz olmamalı tabiki..[hline]".. And The Tides Of Darkness Swept Over The World.."
Negonote

Sosyal ağlarda paylaş

peki shuna ne dicen
yeni cıkan kitapların bir cogu 17.500 ama bir hafta bekleyip sonrada indirim istersen alırken bunun fiatı 13 ml ye kdar cekilio aynı kitabın korsanıda 12 ml filan..
heh kitabın maliyeti neki bu kadar büyük (ki o fiatla indirim oranına bakarsak büyük bi indirimdir bana göre ) indirim yapabiliosun buda ankira(etc..)firmalarının gözünü para hırsının bürüdüğü düşüncesi ile dolmama neden oluo.. ehh o zamanda o kitabı alıp e-book yapmak bile gecio icimden herkesede ki herkesle kastım bu tarz kitap okuyanlarada o e-bookun adresini yollamak filan hatta zamanım olsun yapacam bunu.. korsan morsan legal illegal tın
hatta yüssüzlük edip ankiraya bile yollayabilirim adresi filan..
emege saygiliyimda.. para hırsınada karsiyim.. bilemem
gerci kitap almam ben kitap alan arkadasıma destek olurum kitabın belli bi yüzdesini karsılarım o alır onda kalır ama bende okurum :)
sonuc olarak korsan kitap almadık sindiye kadar ama fiyat politikasındaki bu para hırsının farkında olmak bizi rahatsız edio[hline]".. And The Tides Of Darkness Swept Over The World.."
Negonote

Sosyal ağlarda paylaş

Yaşasın korsan dağıtım :D euhe Enayimiyis kardişim?! herhalde evinde oturupta para basmayan hiçkimse gidipte orjinal cd almaz ki almıyorda zaten. He para basıpta yine korsan takılıosa e artık yuhh! derim. Bir cd'nin değeri atıyorum 50 ise ben 10 olanından nie almim ki? Ama orjinal ve korsan mal arasındaki fiyat farkı yakınsa ve bu sefer orjinalini tercih etmeyipte yine korsanını alıosa, diecek tek şey o kişinin malaklığıdır. :D[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
icq no: 97135892
send me a mail to : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ShekiLChoCuq, 09 Şubat 2003 13:03 tarihinde demiş ki:
Yaşasın korsan dağıtım :D euhe Enayimiyis kardişim?! herhalde evinde oturupta para basmayan hiçkimse gidipte orjinal cd almaz ki almıyorda zaten. He para basıpta yine korsan takılıosa e artık yuhh! derim. Bir cd'nin değeri atıyorum 50 ise ben 10 olanından nie almim ki? Ama orjinal ve korsan mal arasındaki fiyat farkı yakınsa ve bu sefer orjinalini tercih etmeyipte yine korsanını alıosa, diecek tek şey o kişinin malaklığıdır. :D[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
icq no: 97135892
send me a mail to : [email protected]

e sonra da niye osi-istanbul yok niye bütün oyunlar konsola çıkıyo da pcye çıkmıyo deniliyo ama sorun orda..[hline] "LSD, commonly referred to as "acid," was discovered in 1938 when a chemist working for Sandoz in Switzerland synthesized the drug."
Sazanlar: Bu taraftan..

Her gün bir tık sağlığa iyi gelir..
Sosyal ağlarda paylaş

creel bir de şöle düşün:

korsan almak ekonomik.
bu yüzden hep korsan alıyorsun.
ama sonra bir bakmışsın korsan satan hiçbir yer kalmamış.
niye? tüm firmalar korsanlar yüzünden iflas etmiş, kimse yeni ürün yapamıyormuş.

korsan iyi hoş da, o kadar emek harcayıp, 5 kuruş kar edemeyen çok insan var.

kitapçılar kazık haklısın.
mesela ankirada kitaplar 6 milyona satılıyordu. o sırada, o kitabı 15 milyondan ucuza alamazdın.
o yüzden gidip 6 milyona ordan alırdım.
Şimdi ise onlar da 10-12 milyona satmaya başladı. Hiç kitap alamıyorum.

Ne ülke ekonomimiz, ne sizin ekonominiz, korsan alarak düzelir. Tersine ucuz orjinal ürün alımıyla gelişir.

Ha tabii kar edelim diye, satıcılar eşşeğin gözüne su kaçırıyor, 5 milyona orjinal alabileceğin kitabı, 25 milyona alıyorsun, o zaman da isyan ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Lol yau..
Oyun yapımcıları zaten zengin ülkelerden gerekli karı fazlasıyla yapıyolar merak etmeyin.. siz zengin firmaları biraz daha zengin etmek yerine kendi cebinizi düşünün.. Şahsen ben Çok fazla oynadığım oyun varsa teşekkür etmek adına o oyunu orjinal alırım.. Örneğin Ultima Online, Halflife(Hem cs hem tf hem opposing force hemde orjinal oyun nedeniyle), Alien vs Predator falan..
Ama bide şu gariplik var
Amerika da oyunlar 40$ civarı olduğu için oyunculara yardımcı olmak amacıyla oyun dergileri çıkartıldı böylece oyun alacak adam 40$ lık bi yatırım yaparken o yatırımı daha iyi bi oyuna yapabiliyodu, tek kriteri kapağın arkasındaki resimler olmuyodu.
Ama bu oyun dergilerinin TR deki amacı nedir anlamadım bi türlü heheh sonuçta bi oyun 2m.. çok ilginç geliyo bana bu olay. Neden gidip insanlar level a 5 milyon falan veriyolar anlayamadım bi türlü[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...