Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield 4

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

bombilo said:

avrupa çıkışı 1 kasım değil mi?

http://www.battlefield.com/battlefield-4/faq/release-date

"Battlefield 4" said:

On October 29, we will launch Battlefield 4 on PC, Xbox 360 and PlayStation 3. Experience the pinnacle of this generation of gaming with best-in-class multiplayer warfare, spectacular visuals and massive destruction. A few weeks later, we’ll bring the ultimate all-out-war experience to the next generation of consoles. Battlefield 4 will be available for PlayStation 4 starting November 12 in North America and November 29 in Europe, and Xbox One starting November 19 in North America and November 22 in Europe.

sadece playstation 4 için Kasım 12 'de çıkacak diye bilgi var. Onun haricinde 29 Ekimde tüm dünyada release edilecek sanırım.

Ayrıca satın almak için en uygun yer şu anda Playstore görünüyor. Oyun 96 TL, premium pack 90 TL.
Sosyal ağlarda paylaş

fak. ben de aldigim yere baktim simdi 1 november diyo. isten 30 ve 31 icin izin aldim bile ama sdf. neyse artik baska bisey oynicaz o arada mecburen :P

us
uk

FAK.

Battlefield 4 (also known as BF4) is an upcoming first-person shooter video game developed by EA Digital Illusions CE (DICE) and published by Electronic Arts. The game is a sequel to 2011's Battlefield 3. The game will be released on October 29, 2013 in North America, October 31, 2013 in Australia and Japan, and November 1, 2013 in Europe for Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 and Xbox One.

wiki
Sosyal ağlarda paylaş

aral a ticket attım ne zaman göndereceklerine dahil cevap olarak şu geldi:

"Siparişiniz onaylanmıştır. Oyunun Amerikadaki çıkış tarihi 29 Ekim'dir. Avrupa ve Türkiye'de oyun 1 Kasım'da çıkacaktır. Çıkış gününden 1 gün önce kargoya teslim edilecektir."

yani perşembe yollarlarsa cuma inş elimize ulaşır, haftasonu girerse araya GG
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...