Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield 4

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

i5 3570k, amd 7870, 8 gb-ram ile full detay +45 fps oynanılıyor arada bir grafiksek bozuklar var ama alfa olduğundan.

light machinegun'ların full auto iken kurşunlar artık daha az dahalıyor, silah daha kolay kontrol edilebiliniyor, carbin'lerin recoil'ı artmış biraz. RPG'lerin aoe hasarı da çok azaltılmış.(bugda olabilir). supportda mortar ve c4 gitmiş. mortar yerine bomba atar gelmiş. assault'daki gibi değil seri bir alet ama sadece piyadeye işliyor. c4 recon'a geçmiş.
http://k1306.hizliresim.com/1b/q/pgtbt.jpg
bazı carbinler general silah olacak galiba, bazı pwd silahlarıda engineer'a geçmiş gibi.
http://k1306.hizliresim.com/1b/q/pgtcs.png
bir adet yarı otomatik keskin nişancı tüfeği'ni artık herkes kullanabiliyor
http://j1306.hizliresim.com/1b/q/pgtg0.png
araçların özellikleri arttırılmış, artık tank'da driver ve gunner olarak ayrı özellik seçebiliyoruz.
http://n1306.hizliresim.com/1b/q/pgtj1.png
MOH warfighter'daki 2. dürbün olayı burdada var. T'ye basarak 2. dürbünü aktif hale getirebiliyoruz.
http://n1306.hizliresim.com/1b/q/pgtyl.jpg
sniper'larda yeni bir özellik var. V'ye basarak tüfeğin etkili menzilini ayarlaya biliriyoruz. V'ye bastığınızda ekranın altındaki bir uzunluk verisi değişiyor. BF3'de uzun mesafe için silahın namlusunu yukarı çevirirdik şimdi bu yöntem sayesinde buna gerek kalmıyor. üstdeki resimde 200m'lik atışla vurduğum yeri gösteriyor. sonra değeri 0m ve 300m yapıp öyle atış yaptım. sniper oynamak daha eğlenceli olmuş.

yerde uzanırken ayağa kalkmak artık daha hızlı, ayrıca depar atarken birden hızlanılmıyor artık yavaş yavaş hızlanıyorsunuz

şuan için göndüklerim bu kadar daha update gelirse yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

örnek?

Doom 1 - Doom 2 falan gibi örnekler vereceksen hiç bulaşma istersen sdf

Sen vermişsin örneği gerek kalmamış sdf.

Battlefield 4'te bahsedilen çok özellik var, çoook özellik var. Bunları tek tek BF3'e ekklemek istemememiş olmalarına şaşırmıyorum. Doom 2'nin super shotgun'ını bir patchle Doom 1'e, Starcraft Brood War'daki dark templar'ları bir patchle Starcraft'a, BF4'teki dual scope'ları bir patchle BF3'e ekleyebilirlerdi ama yapmadılar. BF3'e DLC'lerle bir sürü yeni silah eklenmişken dual-scope gibi özellikleri de ekleyebilirlerdi. Ama demek ki yeni oyuna has bir özellik olsun istemişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Xenocide said:

örnek?

Doom 1 - Doom 2 falan gibi örnekler vereceksen hiç bulaşma istersen sdf

Sen vermişsin örneği gerek kalmamış sdf.

Battlefield 4'te bahsedilen çok özellik var, çoook özellik var. Bunları tek tek BF3'e ekklemek istemememiş olmalarına şaşırmıyorum. Doom 2'nin super shotgun'ını bir patchle Doom 1'e, Starcraft Brood War'daki dark templar'ları bir patchle Starcraft'a, BF4'teki dual scope'ları bir patchle BF3'e ekleyebilirlerdi ama yapmadılar. BF3'e DLC'lerle bir sürü yeni silah eklenmişken dual-scope gibi özellikleri de ekleyebilirlerdi. Ama demek ki yeni oyuna has bir özellik olsun istemişler.

işte bunu yapmayacaktın.

Doom döneminde patch denen bi olay mı vardı da adamlar patch yapmak yerine yeni oyun diye çıkardılar? O dönemin imkansızlığıyla şu anı karşılaştırman çok büyük hata bi kere. Starcraft ise verebileceğin en yanlış örnek çünkü Brood War bir expansion pack'ti, Starcraft 2 değildi.

Serious Sam 1-2 için falan desen belki dicem de onda da yanılmıyosam grafik motoru değişiyor tamamen.

BF4 BF3 'ün expansion pack'i olarak gelebilir gayet. Frostbite 3 diyeceksin şimdi bana da frostbite 2'den ne farkı var diye sorarlar adama. ya da Frostbite 2 yapıldığı dönemle frostbite 3'ün yapıldığı dönem arasında teknoloji olarak ne değişti de yeni motor yazıyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

Eski oyunları savunduğun her şey BF3-BF4 için de geçerli. Doom döneminde patch ne kadar yaygındı onu hatırlamıyorum ama Level CD'lerinde (ilk sayısı 96 olması lazım) sürekli oyun patchleri konuluyordu. İşletim sistemlerinde bile patchle eklenebilecek bazı özellikler biriktirilip sonraki sürüme konuluyor. Yazılımcıların tercihine bağlı bir durum bu, sonraki versiyonu ilgi çekici kılmak için yapıyorlar. Yani anlatmaya çalıştığım, bu bahsettiğin sistemin yeni olmadığı, eskiden beri varolan bir usül olduğu.

Ek: Yeni oyun motorunun ne kadar gelişmiş olduğunu ben de anlamadım. Bina yıkma ve haritada çevre etkileşimini güçlendirmişler, onun dışında nedir ne değildir oyun çıkınca daha net anlaşılır.
Sosyal ağlarda paylaş

rusçudan vanillayı ucuza alın ayrı bi origin hesabına ekleyin. 1 ay sonra satarsınız. premium gelince de onu alırsınız

valla şu oyunun releaseindeki pati squadlarında 10-15 kişi tek servera doluşup çevirdiğimiz aksiyondan ve rank rushdan aldığım keyfi çok az mp oyundan almışımdır
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...