Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1992 vs 2012

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

Atletik olarak da güç olarak da ne Lebron ne Kobe tırnağı olamaz Jordan'ın, istediği kadar gelişsin spor.
Ha diğerleri için belki, ancak Bird'in filan zekası döver şu ankileri...

Ya zeka olarak Bird, Stockton falan gibi müthiş adamlar var evet, ancak fiziksel anlamda 20 senede baya bi fark oldu yani.

Sonuçta günümüz şartlarında herşey çok hızlı seyrediyor insanlar için ve beslenme/idman/tedavi şartlarının çok ilerlemesi ile bu zamankiler cidden fizikte fark atarlar, ancak yetenek oyun zekası olarak eski takım ezer bencede

Jordan çok güçlü değil ama çok aşırı şekilde atletik ve çevik bir adamdı, cidden Lebron gibi bir öküzle kıyaslanamaz derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Katılmıyorum, Jordan oldukça güçlü bir adamdı. Fazla güçlüydü hatta. 80'lerdeki Jordan ile 90'ları ayırmak lazım. Özellikle Jordan Rules kavramından sonra Tim Grover'la baya güçlendi Jordan, bildiğiniz "gym rat"'ti adam. Jordan kadar çalış anı da az gelmiştir zaten. Bugünkü oyuncular belki daha kaslı görünüyor genel olarak, ama ben Jordan'dan daha güçlü olduklarını düşünmüyorum şahsen, Jordan kadar da dayak yiyeni de olmamıştır...
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

yani kobe sanırsam stockton - malone pick and rolları ile süpürüldüğü dönemi çabuk unutmuş. sadece bu ikili ile yenerler lan ahaha
stockton'ın nba rekorlarına yaklaşamıyor kimse.

YA-ŞŞA BEEE!!!

herkes Chikago/Lakers yıldızlarını anıyor sürekli. Haklarını teslim edenlere saygı duyarım.

Oyunda da genelde JS/KM beraber girip beraber çıkıyordu bu takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok, hiç kaçırmayan oyuncu tarihte yok imkansıza yakın zaten sadece 3-5 tane atmadıysa:)..

Benim bildiğim 3-4 kere Free Throw'da Season Leader, muhtemelen yüzde 90 civarı ortalamayla. Bakmak lazım..

Bir de rekoru varmış 71 kez üstüste faul kaçırmadı diye, halen kırılmadı mı bilmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

FTs made Player (Team) Dates
97 Micheal Williams (Timberwolves) March 24, 1993 - Nov. 9, 1993
87 Jose Calderon (Raptors) April 11, 2008 - Jan. 30, 2009
81 Mahmoud Abdul-Rauf (Nuggets) March 15, 1993 - Nov. 16, 1993
78 Calvin Murphy (Rockets) Dec. 27, 1980 - Feb. 28, 1981

Calderon o yıl %98.1(151/154) ile bir sezondaki en yüksek ft yüzdesi rekorunu kırmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...