Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalışanların geniş sosyal hakları neden yok?

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

dasaaa said:

fede said:

banka eve ekmek mi götürüyo

evinden de atılıyormuş abi..

baba burada 90kişinin yediği ekmekten sorumluyum. aldıkları paralardan, ödemelerden, gelecek malzemeden, gümrüğünden falan da sorumluyum.

şimdi şirket benim üstüme değil ama senin sayıdan fazla adam çalıştırıyorum ve açıkçası yarım maaş bile versem zamanı gelince parasını veririm. ay içinde de tamamlarım. kimseyi mağdur etmem.

istersen koltuğu boşalt gelip halledeyim işlerini huh?
mllet çile çekmesin.

ha bi de burada ota boka monopoly var. her şeyi tr'deki gibi özgürce de yapamıyorsun. deli gibi politika skill kasmak zorunda kalıyorsun.

kısaca xoxoxo diyip öpüyorum bebeğim

öp de, ben sana hiç vermiyoruz mu dedim?

giriyoruz üretime şöyle diyoruz;

ARKADAŞLAR, PARA YOK. ACİL İHTİYACI OLANLARA VERELİM BİR ŞEYLER, DİĞERLERİ LÜTFEN BİRKAÇ GÜN BEKLESİN.

Gelip de abi şöyle böyle bi 200 bi 300 diyenlere de veriyoruz. Gerçekten ihtiyacı olmayanlar gelip istemiyor zaten, 3-5 gün bekliyorlar.

Bazen çıkıntılık yapıp REREÖRÖRÖRE yapanlar var, ben onlardan bahsediyorum sabırsız diye.

Sen aç kalmıyorsun ama işçi kalıyor,bunun biraz farkında olsanız güzel olur. Yemin ediyorum tiksiniyorum, insan hem emeği ile eşşek gibi it gibi çalışıyor hemde abi ihtiyacım var 300 tl verin diye dileniyor, maaş gecikmiş, nakit akışında problem varmış peh. Sen aç kalmıyorsun ama o ne olacak ?

Bir insan hem emeğini satıyor, hem o emeğinin sözde karşılığını almak için eğri büğrü patronun yanına gidip kıvranmak zorunda. Böyle bir şey olabilir mi ? Adam taksitini, faturalarını, kirayı bu yüzden düzenli ödeyemiyor, faizi biniyor bir dert, ev sahibi laf yapıyor bir dert. Ev sahibi nakit akışını iplemiyor mesela,bakkala çakkala borcun olduğunda bakkal da nakit akışını iplemiyor. Bankanın zaten umrunda değil hele işçi kredili - taksitli borca girdiyse.
Ama işçiden buna rağmen SABIR bekliyorsun. Üç kuruş ödediniz diye insanların sahibi mi oluyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

olumlu etkiler, fakat türkiye'den bahsediyoruz. konuştuğun adam bir bakıma haklı. bu ülkede iş yapmamak, işi başkasına devretmek, yarım yamalak yapabilmek için kılı kırk yarar insanlar.

car care gibi biraz daha alt ve belki orta sınıftan insanların ağırlıklı olarak çalıştığı bir yerde çok büyük ihtimalle olumsuz etki yaratacaktır. bilinç ve zihniyet ile ilgili. koy isveç'e langırtı, pilardoyu, gör bak insanlar ancak işi gerçekten azsa ya da öncelikli işlerini bitirdiyse oynuyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...