Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

Fistan said:

inanma ihtiyacı mı ? ahahudsafds

ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim...

abi... ben ölümle burun burune geldim ve o an dua etmedim ananıs... diye başlayan bir kelime ettim sadece, busted. Ne çok biliyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

cokta inanılmaz değil zaten böle biseyi uydurmak, sel basıcak diye korksan bi türüz sonucta.

uydurmaya gerek yok, abartmak yeter; 2005 New Orleans/Katarina - 3000 yil = manitu tufanla belamizi verdi... Insan da genel olarak akarsuyu gordu mu yanina mekan kurdugu icin direkt kacinilmaz. Hele cin biri cikip "Huseyin'in kizi bana goz kirpti, sonra gitti Ali'ye verdi, boyle ahlaksizlar yuzunden hepimiz cezalandiriliyoruz!" diye milletin kaybini somurdu mu kaymak gibi efsane sana...
Sosyal ağlarda paylaş

hangi verilere göre çıkarım yaptığınıza göre değişir, tufan veya küresel felaket varsayımları...

ama ben klasik medeniyet gelişim timeline göre, paskalya adasındaki heykellerin kimler tarafından ve neden yapıldığını mantıklı temellere dayandıramıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

mu uygarlığı işte. atlantis diye efsane olan yer. sonra tufan oluyo batıyor mu kıtası. ordaki adamlar da orion galaksi sistemine gidiyolar. sonra bi ara geri geliyolar. burda kalanlara ya bi düzeni kuralım sizi de aldırcam yanıma diyo. aslında uzaylılar bizmişiz. bi gelemediler, kesin helga buldular orda
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

hangi verilere göre çıkarım yaptığınıza göre değişir, tufan veya küresel felaket varsayımları...

ama ben klasik medeniyet gelişim timeline göre, paskalya adasındaki heykellerin kimler tarafından ve neden yapıldığını mantıklı temellere dayandıramıyorum

gavurların polynesia dediği medeniyet işte.

adları soyları sopları herseyleri belli adamların. kim yapmıs nasıl yapmıs, üstünde ne yazıyomus nerde yapılmıs neden yapılmıs hersey ortada.

hayır bide yeni onlar 13. yüzyılmı ne
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:
Bone said:

http://i.imgur.com/xdsLr.jpg

Leş gibi bedava popülizm var bu fikriyatta, hiç kusura bakma ama dini konuları tartışmaktan kaçınmaktan daha büyük bir idiotluk yok esas.

popülizmin hasını istiyorsan dön de tanrı tartışmalarına bak.

adam kuran'da kesin kanıtlar yok diye inanmadığını söylüyor.
e inanç zaten kesin kanıtlar gerektirmez, kesin kanıtlar arıyorsan inanç olmaz o diyorsun,
sonra ateizmi egosal tatmin için savunan adam geliyor sana küfürler ediyor...

bu tartışmalardan bir sonuç çıkmaz, çıkcağını da sanmıyorum.
çünkü anti-deistlerin derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

bunu 50 defa yazdım, 50 defa daha yazsam da anlamaz ki anti-deistler.
internet üzerinde "ateist = en zeki, en bilgili, en güçlü, en über adam" kafası yaşıyor bazı adamlar,
bu klişelere kafayı takmış adamlar gelip önünde tartışmaya çalışıyor.

tanrının varlığını veya dinlerin geçerliliğini tartışmak idiotluktur, sen kabul etsen de etmesen de.
çünkü ortada gerçek bilimsel kanıtlar olmamasına rağmen,
hayal dünyasından yaratılan imgeleri gerçekmişçesine savunuyor iki taraf da.
biri diyor ki "bak bilim kanıtladı, tanrı gerçektir, inanmayanların hepsi gerizekalıdır", diğeri diyor ki, "bak bilim kanıtladı, tanrı çürütüldü, inanmayanların hepsi zırcahildir".
böyle bir tartışmanın gerçekten bir işe yarıycağını düşünüyorsan tabii buyur meydan sizin.
o karikatürün sağındaki ve solundaki kişilerin yapacağı daha önemli işler var...
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahaha bolemi tasımıslar lan?

oha inaılmazmız, bende ilkel ilkel kütük koyarlar altına adam bası 50 kg cekse 10 ton'u 200 kişi cekerki lan falan diyorum.

adamlar üstün medeniyermiş la.

Bıde en cok neye fit oluyom biliyomusun, herifler aclar acıktalar, savas hastalalık herbişi bi yerden saldırıyo ugrasmıs etmişler süper fantastik seyler yapmıslar bizde dallama gibi uzaylıalr yaptı diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

17-18 yy larda arkeolojik araştırmalar, belli ideolojik düşüncelerin sağlaması için yapıldı. akademik değer kazananlar daha çok devletlerin çıkarlarına paralel gittiler veya işgal kuvvetlerin içindeki bazı kimselerin hobileri oldular, diğer akademik değer kazanmayanlar ise efsanelerden yola çıkarak, yetersiz araştırmaların verilerini kullanarak değişik efsanelere efsane katmaya başladılar, tanrıların arabaları örneğinde olduğu gibi.

200 senelik hobi bulguları ile ortaya çıkmış ve batının humanities ders kitaplarını süsleyen bilgilerden yola çıkarsak bu iddialar tabi ki komik kalıyor ama,

mesela, hitit ve sümer kendi zamanların süper devletleridir ama onlardan bahsedilmez, niye çünkü fransızlar mısıra kadar gidebilmiş, sonrasında da zaten almanların antik yunan merakı ortaya çıkmış, o bölgeler araştırılmamış...

mesela hindistan ve çevresinde önemli bulgular olmasına rağmen ingilizlerin yüzeysel olarak yazdıkları ile yetinilmiş

mesela asya, doğal olarak eski araştırmalar yok marko polo ve benzerlerinin yazdıkları belge olarak kullanıldı, rus ve soviyet araştırmaları var ama objektif olan ve rejim propagandasına aykırı, milli bilinç yaratacak her türlüsü hasır altı edilmiş

taşları bile eriten ispanyollar sayesinde amerikan medeniyetinden ve bilgilerinden geriye sadece efsaneler kaldı

böyle böyle didiyor, bugün yapılan az da olsa bazı araştırmalardan çıkan sonuçlar sayesinde, bir çok tarih tekrar yazılıyor, zamanında maksatlı veya bilmemekten ötürü boşukları doldurmalı tarih yazıcılığı değişiyor ama ders kitapların ve internete düşmüyor tabi ve bazılarında işine gelmiyor

böyle olunca da, volkan patlamış tanrı yapmışlar, dere taşmış ilkel insanın mağrasını su basmış oda korkmuş, otu çekip çekip tufan masalları yaratmış...

bunlara inanmıyorum,
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Feamer said:

gavurların polynesia dediği medeniyet işte.

adları soyları sopları herseyleri belli adamların. kim yapmıs nasıl yapmıs, üstünde ne yazıyomus nerde yapılmıs neden yapılmıs hersey ortada.

hayır bide yeni onlar 13. yüzyılmı ne

fazla araştırmadan wikiyi doğru kabul edersek şöyle yazıyor:

"Dünyaca ünlü, her turistik kitapta anlatılan taş heykeller Moai diye adlandırılırlar. Pater Sebastian Englert, bu heykellerden 638 tanesini numaralandırmış ve kategorize etmiştir. Esasında bu heykellerin daha önceden 1000 adedin üstünde olduğu tahmin edilmektedir.
Çok sayıda araştırmaya rağmen bunların ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Tam ne zaman yapıldığı da bilinmeyen heykellerin, M.S. 1000 ile 1600 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yine tahminlere göre bu taş heykeller yerlilerin ruhlarla iletişim kuran atalarıdır.
Boyları 1 ile 20 m arasında değişen Moailerin en büyüğünün ağırlığı 50 tondur. Adanın doğusundaki Rano Raraku yanardağının tüf ve taşlarından yontulmuştur. Ahu adı verilen platformlar üzerinde yerleşmiş heykeller, bakışları yerleşim bölgesini görecek şekilde yerleştirilmişlerdir. Ahular o kadar güzel işlenmişlerdir ki yontma taş plakalarının arasına bıçak sırtı bile sığmaz."

ada zaten 1680 de bulunmuş nüfusuda 1500-2000 kişi civarı

"Ada'yı ilk gören Avrupalılar muhtemelen korsan Edward Davis ve adamlarıdır. Davis 1687 yılında Galapagos Adaları'ından gelip, Horn Burnu'na doğru yol alırken, tesadüfen ufukta bu adayı görür ve bunun, var olduğu söylenen Güney Kıtası olduğunu düşünür. Ancak karaya çıkmak mümkün olmaz.
Ada bugünkü ismini 1722 yılının Paskalya bayramının arifesinde, ticari amaçlarla gemisiyle buradan geçerken burada karaya çıkan Jakop Roggeveen'den almıştır. Roggeveen ertesi gün Paskalya olduğundan adaya Paasch Eyland (Paskalya Adası) demiştir. Carl Friedrich Behrens'in, katıldığı bir seferden sonra Leipzig'de yayınladığı bir rapor, dikkatleri o zamana kadar çok az tanınan bu adaya yöneltir.
Daha sonraki kaşif İspanyol Don Felipe Gonzales, adayı İspanyol Krallığı tabiyetine almıştır. Gonzales 15 Kasım 1770'te adaya inmiş, çeşitli noktalara İapanyol egemenliği adına haçlar yerleştirmiş, adaya San Carlos adını vermiştir. Ancak takip eden yıllarda İspanya, bu işgalle ilgilenmeyip, kayıtsız kalmıştır.
İkinci güney seyahati sırasında, 13-17 Mart 1774 tarihleri arasında, James Cook da adayı ziyaret etmiştir. James Cook adadan fazla etkilenmemiş ve seyir defterine "Hiçbir millet, bu adayı araştırma onuruna ulaşmak için savaşmaz. Bu gemi seyahati sırasında bize bu adadan daha az sunacak şeyi olan ada yoktur" diye not düşmüştür.
1786 yılında Fransız kont Jean-François de la Perouse, yelkenle dünyayı dolaşırken, 16. Ludwig'in emriyle adanın haritasını çıkarmak, güney okyanusu halkını araştırmak maksadıyla adaya inmiştir.
Avrupalı ada misafirlerinin beraberlerinde adaya hastalık da getirmeleri ada nüfusunun gerilemesine sebeb olmuştur. Tarihin karanlık sayfalarından biri de, Perulu köle tacirlerinin, adaya 1859-1861 yılları arasında seferler düzenlemesi ve yaklaşık 1500 ada sakinini köle olarak çalıştırmak amacıyla beraberlerinde götürmeleri olmuştur. Bu durumlar ve çiçek hastalığı salgını, 1877 yılında ada nüfusunun 111 kişiye kadar düşmesine sebeb olmuştur.
1882 yılında Almanlar da adaya etnolojik incelemeler yapmak gayesiyle gelmişler, örf, adet, yazı, dil gibi tanımlamaları yapmışlardır. Adadaki Moai adı verilen insan heykellerinin 1886 yılında ilk defa fotoğraflarını çeken kişi ise ABD'ye ait Mohican gemisi ile buraya gelen, gemi doktoru William Thomson'dur."

siz hangi bilgiyi nereden aldınız.
Sosyal ağlarda paylaş

feamer

Feamer said:

17-18 yy larda arkeolojik araştırmalar, belli ideolojik düşüncelerin sağlaması için yapıldı. akademik değer kazananlar daha çok devletlerin çıkarlarına paralel gittiler veya işgal kuvvetlerin içindeki bazı kimselerin hobileri oldular, diğer akademik değer kazanmayanlar ise efsanelerden yola çıkarak, yetersiz araştırmaların verilerini kullanarak değişik efsanelere efsane katmaya başladılar, tanrıların arabaları örneğinde olduğu gibi.

200 senelik hobi bulguları ile ortaya çıkmış ve batının humanities ders kitaplarını süsleyen bilgilerden yola çıkarsak bu iddialar tabi ki komik kalıyor ama,

mesela, hitit ve sümer kendi zamanların süper devletleridir ama onlardan bahsedilmez, niye çünkü fransızlar mısıra kadar gidebilmiş, sonrasında da zaten almanların antik yunan merakı ortaya çıkmış, o bölgeler araştırılmamış...

mesela hindistan ve çevresinde önemli bulgular olmasına rağmen ingilizlerin yüzeysel olarak yazdıkları ile yetinilmiş

mesela asya, doğal olarak eski araştırmalar yok marko polo ve benzerlerinin yazdıkları belge olarak kullanıldı, rus ve soviyet araştırmaları var ama objektif olan ve rejim propagandasına aykırı, milli bilinç yaratacak her türlüsü hasır altı edilmiş

taşları bile eriten ispanyollar sayesinde amerikan medeniyetinden ve bilgilerinden geriye sadece efsaneler kaldı

böyle böyle didiyor, bugün yapılan az da olsa bazı araştırmalardan çıkan sonuçlar sayesinde, bir çok tarih tekrar yazılıyor, zamanında maksatlı veya bilmemekten ötürü boşukları doldurmalı tarih yazıcılığı değişiyor ama ders kitapların ve internete düşmüyor tabi ve bazılarında işine gelmiyor

böyle olunca da, volkan patlamış tanrı yapmışlar, dere taşmış ilkel insanın mağrasını su basmış oda korkmuş, otu çekip çekip tufan masalları yaratmış...

bunlara inanmıyorum,

o kadar ytüksekten varsayımlar yapıyosunki. ha humanizmin saolsun insanlık yüceltmek için herkez gizledi bize dünya dısı bır sey yardımını veya bütün uygarlığın yok olduğunuda bizim sonradan herseyı kesfettğimizi.

ınanılmaz ucuk tutarsız ve mantıksız.

hititler sumerler aksine inannılmaz önemli medeniyetlerdir her antik cağ tarihcisi için, hukukcu için, din bilimci için, dil bilimci için. hçibir adam gibi okulun hocanın bu medeniyetleri atladığını iplemediğini görmezsin zaten.bu cok uzun süredir böyle. 1100'lerin islam devletlerindede böyle, alimleri içinde böyle.

hisditandaki cok onemli bulguların en önde gideni, indus vadisidir ki inanılmaz fantastik bir medeniyettir. öküz gibi araştırılmıstır edilmiştir, kalıntıları dünyanın dört bir yanında aranmıstır (baya bi bulunmusturda) indus vadisinin 1500'den fazla kazı alanı vardır. öküz gibi araştırılmıs bir yerdir hisdistan bu konuda, dahada arastrılması gerekir tabi, daha neler cıkar kimbilir.

guney/orta amerika medeniyetlerine dair, krallarının soy agacından, dillerine, alfebelerine, kültürlerine, dinlerine, sınırlarına, ekonomilerine, hangi sene sel olmus, hangi sene hastalık olmus, hangi sene ne savas olmus her boku biliyoruz. hayvan gibi detaylı belge tutmus adamlar, saolsunlar.

tarih bir bilim dalıdır, doğası gereki asla gercek doğruya ulaşamaz, her zaman bastan yazılacaktır. ama bu yazılma tutarlı teoriler, akıl deneyleri ve en önemlisi bulgularla olur. tutarsız uydurma yorumlarla değil.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

Fistan said:

AHSAHAHDAKJDHAKJAKJÇOKKOMİKLAN

işte arkeolojik tarih maalesef böyle yazılıyor, araştırmalar yetersiz olunca, kıstas yapıp adamları mağra adamı seviyesine indiriyoruz ve yapsa yapsa böyle yapmışlardır diye tarih ne kadar eski ise o kadar ilkelleşerek, boşlukları dolduruyoruz.

sonra bu farazı bilgiyi gerçek kabul edip, buralarda ciddi ciddi tezler, fikirler çarpıştırıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

sen bu bilgiyi nerden aldın onu öğrenebilirmiyim bende.
ki bu yazanların diğer teorilere karsı cıkan bir durumu yok, medeniyet böyle bisey işte, sen dahada ucuğunu kabul ederken dert etmiyosun, neden daa büyük medeniyerin 2000 kişilik bir adaya ufalıcağı durumu yanlsı geliyor?

polynesia medeniyetinin kalıntıları bölgedeki her adada bulunuyor.

adamlar archiolaphage'a medeniyet kurmus, 50 tonu'mu kıpırdatamıycak.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah abı, deney yapmak bilimin temelidir be.

adamlar yapabilcekleri en mantıklı doğru seyı yapmıs, gitmiş kanıtlamıs olabilirliğini durumun. daha ne ıstıyosunki bilim insanından?

kanıt dikkate almızcazda "bölesi daha ilginc bence"'yimi dikkate alıcaz anlamadımki.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Myshkin said:

oncekendimi said:

Fistan said:

inanma ihtiyacı mı ? ahahudsafds

ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim...

şartlandırılmış refleks nedir bilir misin? Arada ormanda falan çocuk buluyorlar onca yıl tek yaşamış; o çocuğu da koysunlar düşen uçağa, herhangi bir yaradana dua ederse dediğin doğrudur.

inanma ihtiyacı
her şeyin bir yaratıcısının olması

bunlar ilkokul mezunlarında işe yarar hacı, yanlış yerdesin.

Bende buna bitiyorum. Mühendis, doktor olan herkesi ateist zannedip inananları çiftçi zannetmek çok iyi. İktisatta okuyan DNA neye benzer dediğimde aslında sarmal falan diyen, biyolojiden zerre anlamayan adamın bana ve doktor arkadaşlara evrim anlatmaya çalışması gibi denyoluklar atesitlerde de var.

Tartışmaya gerek yok. Herkesin inancı kendine ama inananı aptal eğitimsiz görüp inanmadığı için normalde işe yaramayan adamın kendini yüce hissetmesi ironik. İnancın eğitimi yok. Bu kadar basit.

cok arkadan geliyorum ama, dna falan ilgisi yokki evrimin... sekliyle hiç yok zatende okadarını bosver.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...