Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Lelouchshiba said:

herkesin anlamasının istendiğini sanmıyorum. kitapta yazılana inanılması gerektiğini de düşünmüyorum. özgür iradenin veriliş amacı var, kitabı kaale almamamız, tersine gitmemiz gereken noktaların çok fazla olduğunu düşünüyorum. eğer tanrı varsa günde 5 vakit eğilip kalkma expecto patronum deme yerine kişiliğimin, hayatta yaptığım şeylerin yargılamada etkili olacağını düşünüyorum. buna inanıyorum.

tebrik ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Lelouchshiba said:

Law said:

Lelouchshiba said:

Nako said:

hep göt korkusundan bunlar zaten. bir de allah sevgisi filan, canınız tatlı diye yapıyorsunuz, menfaatçiler. sdf

ahahah tamamen katılıyorum. ayrıca bir insan iyi olduğu için değil de sadece bir kitapta yazdığı veya varolduğuna inandığı kişi için bir işi yapıyorsa o insanın insan sıfatını hak edip etmediği tartışmaya açıktır.

Belirli bir yaşa kadr öyle ama sonra Kurandaki telkinlerin zaten aslında insanlık için ve bir insan için ne kadar doğru olduğu nu kavrıyorsun. Kuran sadece bir kılavuz.

kılavuz olsaydı bu durumda olmazdı müslümanlar. sanmıyorum. ITS A TRAP.

Kılavuzu doğru okuyamayanın suçu hiç mi yok ?. Kuran ın ilk ayeti oku değil mi ? Ama insanlar okumuyor, araştırmıyor, sadece dinliyor ve kendisine yap dediklerini yapıyor. Zaten dine teamül şeklinde yayılmıyor mu , nesilden nesile. Halbuki açıp okumak lazım, ben müslümanım demekler o insan müslüman olmaz, müslüman olması için Kuranın emrettiği gibi yaşıyor mu ona bakmak lazım. Ve çağımızda bu şekilde yaşayan müslüman sayısı çok az. Onlara bakarakda aha islamiyet bu diyemessin, kaynğaına bakman lazım. O kaynağı okuyup yanlış yorumlayan insanlara değil öyle yaptığın vakit asık İTS A TRAP.

katılıyorum, biraz önlerde kalsın bu
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Viktor said:

neden ay takvimi kullaniliyor?
nedne islamda ay en onemli obje?
neden muhammed ayi yariyor kuranda?
nedne kiyametin ay yarildiginda gerceklesicegi yaziyor?
nedne her camide ay sembolu var?

hani malumu ilan ediyoruz, yok ole bisi diyip muhammedin ayetleri yaziliyor

yahu daha muhammed hayattayken insanlar itiraz etmis "bi ole diyosun bi boyle, biz ne yapicagimizi sasirdik" diye, cok yeni tartismalar degil yani bunlar, adam oglen uykusu kacti diye ayet indiriyor, evine gelen misafirleri uzun oturuyor diye kizip ayet indiriyor, hamza deveyi kesti diye kiziyor ayet geliyor, karilari ile halvet sirasi sorun oluyro diye ayet indiriyor, insanlar kendine inanmiyor diye allahi yeminli sahidi yapmak icin ayet indiriyor

bunlarin hepsini atliyrouz, saymiyoruz bu ayetleri

yagmur yagdi bitki oldu onu tartisiyoruz

yahu bunu yazmak icin insanin peygamber olmasina gerek bile yok, basit doga olaylarinda kutsiyet ariycaksak izafiyet teorisi ile allahtan buyuk einstein var

iyi tamam sümere bağlada, bi söyle bana sümerler kimdir? onlarmı icat etmiş aylı ilahi?

ayetlere gelirsek, bunlar belirili bir sıkıntı yaratan durumlara karşı inanlara ibret almaları için gönderilen aytelerdir, sen veya kim ise bahsettiğin anlamları çıkartıyorsanız bu sizin anlayışınızla alakalıdır,

öte yandan, adam kafasından salıyorsa? iyide adam manyakmı, dini kurmuş binlerce takipçisi var 2-3 savaş kazanmış, şehir almış, kısacası belli bir noktaya gelmiş sıktığı masallarla,

çıkın der evimden çıkarlar, olmadı cemaatan adam toplar döverek çıkartılar, -şimdi nasıl bizim din adamları yapıyorsa- niye adam ayet geldi sure geldi diye bin takla atsın bu mantıklı mı?

birinci paragraf : fallacy of red herring
iki : argumentum ad hominem
üç : appeal to common practice
dört : fallacy of converse accident

bunu nasıl başarıyorsunuz ya
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

ahmedinejad said:

Sotto said:

ahmedinejad said:

dinlerin geçmişinden çok içerdiği kurallar, emirler ve yasaklar konuşulsa belki bir sonuca varılabilir. böyle bir manası yok.

İyi de onlar daha saçma ki?

kendi içinde hepsinin bir mantığı var.

Çoğunun mantığı yok. Kusura bakma. Dinler tamamen korkutma üzerine kurulu yasaklar topluluğu. Deminki sayfalarda gidip hala peygamberin bilmem kaç tane eşi vardı yı daha ılımlı hale getirmişsin. Bırakın zorlamayı.
Domuz eti niye günah mesela. Açıkça soruyorum niye günah. Bugün bizim toplumumuzda daha ucuza insanlar daha fazla protein alabilselerdi kötü mü olurdu?
Hayvanın işkembesini, bağırsağını yemeyi biliyorsunuz ama domuz eti daha mı pis?

tenya desem, House M.D s01e01

ya o zamanın şartlarına göre niye değerlendirmiyorsunuz şunu, iyi pişmemiş et sakıncalı olabiliyor ve o zamanın şartlarına göre zaten et azlığı diye bir sıkıntıda yok, ayrıca canlısı da iğrenç bir hayvan

istyen yesin ayrıca, ben domuz eti yedin, sonsuz cehenem ateşinde yanacaksın diye bir ayet duymadım,

ama yetim hakıkı yemeyin diye var bir çok, hemde büyük günah olarak

diyorsunuz korkutma üstüne kurulmuş din, iyi bak ne güze şeyler için korkutuyor.

ama bizim müslüman başların ne yapıyor günümüzde, domuz yemek zinhgarrr dinen çıkarsın, öte yandan yetim hakkı ye....

illa bir şey eleştirecekseniz bu uygulamaları eleştirelim de bir faydamız olur belki
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

Feamer said:

Viktor said:

neden ay takvimi kullaniliyor?
nedne islamda ay en onemli obje?
neden muhammed ayi yariyor kuranda?
nedne kiyametin ay yarildiginda gerceklesicegi yaziyor?
nedne her camide ay sembolu var?

hani malumu ilan ediyoruz, yok ole bisi diyip muhammedin ayetleri yaziliyor

yahu daha muhammed hayattayken insanlar itiraz etmis "bi ole diyosun bi boyle, biz ne yapicagimizi sasirdik" diye, cok yeni tartismalar degil yani bunlar, adam oglen uykusu kacti diye ayet indiriyor, evine gelen misafirleri uzun oturuyor diye kizip ayet indiriyor, hamza deveyi kesti diye kiziyor ayet geliyor, karilari ile halvet sirasi sorun oluyro diye ayet indiriyor, insanlar kendine inanmiyor diye allahi yeminli sahidi yapmak icin ayet indiriyor

bunlarin hepsini atliyrouz, saymiyoruz bu ayetleri

yagmur yagdi bitki oldu onu tartisiyoruz

yahu bunu yazmak icin insanin peygamber olmasina gerek bile yok, basit doga olaylarinda kutsiyet ariycaksak izafiyet teorisi ile allahtan buyuk einstein var

iyi tamam sümere bağlada, bi söyle bana sümerler kimdir? onlarmı icat etmiş aylı ilahi?

ayetlere gelirsek, bunlar belirili bir sıkıntı yaratan durumlara karşı inanlara ibret almaları için gönderilen aytelerdir, sen veya kim ise bahsettiğin anlamları çıkartıyorsanız bu sizin anlayışınızla alakalıdır,

öte yandan, adam kafasından salıyorsa? iyide adam manyakmı, dini kurmuş binlerce takipçisi var 2-3 savaş kazanmış, şehir almış, kısacası belli bir noktaya gelmiş sıktığı masallarla,

çıkın der evimden çıkarlar, olmadı cemaatan adam toplar döverek çıkartılar, -şimdi nasıl bizim din adamları yapıyorsa- niye adam ayet geldi sure geldi diye bin takla atsın bu mantıklı mı?

birinci paragraf : fallacy of red herring
iki : argumentum ad hominem
üç : appeal to common practice
dört : fallacy of converse accident

bunu nasıl başarıyorsunuz ya

ya birader arkeoloji hakkında ne biliyorsun, onu söyle bi ona göre konuşalım
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Şimdi farz et ki, bir laboratuvar içinde bir sürü element, işte demir, bakır civa. Ve bir kedi giriyor içeri, ortalığı dağıtıyor ve kazara ortaya bir ferrari çıkıyor.

Bunun olma ihtimali nedir ? Ve olursa bu mucize değilmidir.

İşte evrende böyle yaratıldı.

Ha birde maymun var evrim diyorlar, ne evrimi ben maymundan gelmedim. Madem maymundan geldik ozaman neden halen maymunlar var onlar neden insan olmuyor. Madem maymun atan neden saygı göstermiyorsunuz, sirke koyup dalga egçiyorsunuz. Nasıl bir ata sevgisi bu.

Birde bigban diye bir saçmalık var, neymiş büyük patlama. O nasıl meydana geldi peki ? Bunun cevabını verin.

Küçüklüğünzüden beri size böyle telkin edildiği için herşeyin mantıklı bir açıklaması var bilimsel bir dayanağı var sanıyorsunuz. Beyin yıkanması bu. Biz ondan diyoruz Kuran ilkokula zorunlu ders olmalı.

bu yazılanlar size ne kadar saçma geliyorsa, bilenler içinde viktorun yazdıkları o kadar saçma geliyor, bu yüzden bu kadar sayfa yazı yazılıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Şimdi farz et ki, bir laboratuvar içinde bir sürü element, işte demir, bakır civa. Ve bir kedi giriyor içeri, ortalığı dağıtıyor ve kazara ortaya bir ferrari çıkıyor.

Bunun olma ihtimali nedir ? Ve olursa bu mucize değilmidir.

İşte evrende böyle yaratıldı.

Ha birde maymun var evrim diyorlar, ne evrimi ben maymundan gelmedim. Madem maymundan geldik ozaman neden halen maymunlar var onlar neden insan olmuyor. Madem maymun atan neden saygı göstermiyorsunuz, sirke koyup dalga egçiyorsunuz. Nasıl bir ata sevgisi bu.

Birde bigban diye bir saçmalık var, neymiş büyük patlama. O nasıl meydana geldi peki ? Bunun cevabını verin.

Küçüklüğünzüden beri size böyle telkin edildiği için herşeyin mantıklı bir açıklaması var bilimsel bir dayanağı var sanıyorsunuz. Beyin yıkanması bu. Biz ondan diyoruz Kuran ilkokula zorunlu ders olmalı.

Ordaydın galiba? İnsanlar hala çünkü evrenin başlama koşullarının ne olduğunu anlamaya çalışıyor da senin demir, civa, bakır ve kedi teorini bilseler bu kadar uğraşmazlardı bence.

Bigbang saçma nasıl meydana geldi cevap verin diyorsun da, insanlar onu araştırıyor şu an. 200 sene önce de atom fikri saçmaydı ama ortadaydı şimdi kabul edildi. Bilim artarak ilerleyen bir şeydir, bir anda kitapla gökten inen değil. O yüzden dinle bilimi karıştırmayın diyoruz ama siz inatla karıştırıyorsunuz sanki bilim her an gözlemlenen her şeyin ve sorulan her sorunun cevabını o anda vermek zorundaymış gibi komik ve cahilce düşünceler içersindesiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

Flameoffear said:

Bir de şu sınav mevzusu var ki o ap ayrı bir konu.

bunu şöyle düşün:

bir kere korku, ceza, kafa kesme falan gibi insana ait şeyleri çıkar bunları söyleyenlerin hiçbiri de din değil zaten. allah korkulacak birşey değildir zaten, bunu yapanlar gene sadece insanlardır.

2.si, sırf hebele dininden olduğun için kimse seni tutupda ateşe atmayacak, hangi dinden olduğunun önemi de yok, şeytan figürü de insana ait, kötülük sadece insana ait birşey çünkü. yani şu an gezegende 34636547453 tane kötü şey varsa hepsi insanın suçu başka birşey değil.

ha burda allahın olayı ne, mutlak iyilik olarak düşün, troll hoca gibi aniden çıkarın kağıtları quiz! yapan biri gibi değil. herşeyi bilip bilmemesi de önemli değil, deneyimi yaşayan seçimleri yapan biziz tamamen o müdahale etmiyor.

hatalarından ders alıp öğrenip ilerlemeni ve yukarı çıkmanı istiyor sadece bilgi gelişim vb olarak, zaten öle random vücut verip sallayıp yollamıyorlar aşağı, sen bilinçli şekilde seçiyorsun bu kişinin deneyimini yaşamak istediğin için.

level atlamak gibi herşey, çok basit aslında, bunun dışındaki şeyler önemsiz zaten.

güzel bir yazı buna da katılıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Ben 5 milyar yaşındayım.

dalga geçeceğine git bilim ile din arasındaki fark üzerine düşün. dinin amacı ortaya çıktığın an her şeyin cevabını vermektir. bilim ise zamanla sorulara cevap verir. bilimin şu an cevap veremediği bir şey olması bir teorinin ya da bilimin tamamen yanlış olduğunu söylemez. din ile bilim arasındaki fark bu ama nedense dinciler bu ayrımı yapamıyor hemen hemen her tartışmada "O ZAMAN BİLİM BUNU NEDEN AÇIKLAYAMIYOR" gibi cahillikler görüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

norak said:

bir kere korku, ceza, kafa kesme falan gibi insana ait şeyleri çıkar bunları söyleyenlerin hiçbiri de din değil zaten

gavurlardan uzak durun onlar sizin düşmanızdır
3 aylar dışında onları avlayın diyen
bana inanmayanı sonsuza kadar ateşlerde yakıcam odunu da ben atıcam

vs. bunların hepsi kuranda geçiyor mu geçiyor? nasıl korku,ceza, kafa kesme dinden değil, insanlar yanlış anlıyor oluyor? şimdi biri gelir ama o ayetlerin öncesi bla bla

çok sevgi diniymiş sanım bu islam, adeta çicek çocuklar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...