Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

oncekendimi said:

Fistan said:

inanma ihtiyacı mı ? ahahudsafds

ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim...

şartlandırılmış refleks nedir bilir misin? Arada ormanda falan çocuk buluyorlar onca yıl tek yaşamış; o çocuğu da koysunlar düşen uçağa, herhangi bir yaradana dua ederse dediğin doğrudur.

inanma ihtiyacı
her şeyin bir yaratıcısının olması

bunlar ilkokul mezunlarında işe yarar hacı, yanlış yerdesin.

Bende buna bitiyorum. Mühendis, doktor olan herkesi ateist zannedip inananları çiftçi zannetmek çok iyi. İktisatta okuyan DNA neye benzer dediğimde aslında sarmal falan diyen, biyolojiden zerre anlamayan adamın bana ve doktor arkadaşlara evrim anlatmaya çalışması gibi denyoluklar atesitlerde de var.

Tartışmaya gerek yok. Herkesin inancı kendine ama inananı aptal eğitimsiz görüp inanmadığı için normalde işe yaramayan adamın kendini yüce hissetmesi ironik. İnancın eğitimi yok. Bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

sipeyskeyk said:

Paticikteki din tartışmalarında iq köy kahvesi seviyesinde.

dünyanın 8.harikası adnan oktar gibi bir bireye sahip bir toplumdan ne bekliyorsun?

edit:şurada sohbetindeki kızları size dağıtacam gelin dese,en ateistinden benim gibi en müminine kadar hepimiz koşarız,koşmam diyen yalan söyler,iftira atar.

şu yöntemle zaten o kadar adam topladığını düşünüyorum ben açıkçası lol
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Myshkin said:

inanma ihtiyacı
her şeyin bir yaratıcısının olması

bunlar ilkokul mezunlarında işe yarar hacı, yanlış yerdesin.

Bende buna bitiyorum. Mühendis, doktor olan herkesi ateist zannedip inananları çiftçi zannetmek çok iyi. İktisatta okuyan DNA neye benzer dediğimde aslında sarmal falan diyen, biyolojiden zerre anlamayan adamın bana ve doktor arkadaşlara evrim anlatmaya çalışması gibi denyoluklar atesitlerde de var.

Tartışmaya gerek yok. Herkesin inancı kendine ama inananı aptal eğitimsiz görüp inanmadığı için normalde işe yaramayan adamın kendini yüce hissetmesi ironik. İnancın eğitimi yok. Bu kadar basit.

boş yere tribe girmişsin ben o yazdıklarını söylemedim. sadece en başta belirttiğim 2 argümanın mantıksal açıdan bir dayanağı olmadığını anlatmaya çalışıyordum. Kimsenin inananı eğitimsiz falan gördüğü yok dediğim gibi boş yere hikaye anlatmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

evrim varsa neden ormandan insan gelmiyor,hem nasıl yani bizim dedemiz maymun muydu cok afedersin.

http://www.medyafaresi.com/f/20090409142454.jpg

http://assets.diylol.com/hfs/112/89c/437/resized/jesus-says-meme-generator-jesus-says-your-argument-is-invalid-e8a6b7.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

"her şeyin bir yaratıcısının olması" argümanını sadece ilkokul mezununa anlatırsın lafını yanlış anladım yani. Kusura bakma.

her saatin bir ustası vardır, her şeyi biri yaratmıştır. Buna göre en başta birinin yaratmış olması gerektiği için bizi de allah yaratmıştır tarzı mantıkla ilgili söylemiştim onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm evren algımızı sebep-sonuç ilişkisine bağlayıp, evrimi bile bu şekilde kurgulayıp, "abi peki evren nasıl oldu?" sorusuna "bak orası ayrı, o hooop kendiliğinden oldu" cevabı bana saçma geliyor, sana gelmiyor.

Ben yaratıcının var olduğunu, sen ise olmadığını bilimsel metodoloji ile ispatlayamazsın. O yüzden benim ki mantıklı falan argümanları palavra. Bunun adı inanç insana göre opsiyonel. Eğitim ve benzeri seviyeyi kıstas koymana dedim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Tüm evren algımızı sebep-sonuç ilişkisine bağlayıp, evrimi bile bu şekilde kurgulayıp, "abi peki evren nasıl oldu?" sorusuna "bak orası ayrı, o hooop kendiliğinden oldu" cevabı bana saçma geliyor, sana gelmiyor.

bilim evren nasıl oluştu sorusuna hoop kendiliğinden oldu diye cevap vermez eğer bahsettiğin şey big bangse. Asırlardır insanlar açıklayamadıkları şeylere tapındılar güneş olsun yıldızlar olsun ateş olsun. Zamanla bunları çözdük tapınanı kalmadı, şuan için big bang öncesinin açıklanamıyor olması gelecekte açıklanamayacak olduğu anlamına gelmez.

sen şuan için açıklayamadığın şeye kutsal bir anlam yükleyip ona tapıyorsun, ben ise sadece açıklayamadığımızı kabul ediyorum. ve burda saçma olan benim düşüncem?

Burda kimsenin kimseyi yargıladığı yok. Gelirsin ben inanıyorum size ne dersin kimse de cevap veremez. Ama 3. din propagandası argümanlarıyla bir şey savunmaya çalışmayınız lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

bilim evren nasıl oluştu sorusuna hoop kendiliğinden oldu diye cevap vermez eğer bahsettiğin şey big bangse. Asırlardır insanlar açıklayamadıkları şeylere tapındılar güneş olsun yıldızlar olsun ateş olsun. Zamanla bunları çözdük tapınanı kalmadı,

Sen bu yüzyılda hala bunlara tapanı yok sanıyorsun. İnanç bu mantığı yok.

Myshkin said:

şuan için big bang öncesinin açıklanamıyor olması gelecekte açıklanamayacak olduğu anlamına gelmez.

Açıklanabileceği anlamına da gelmez seninki de tamamen varsayım.

Myshkin said:

sen şuan için açıklayamadığın şeye kutsal bir anlam yükleyip ona tapıyorsun, ben ise sadece açıklayamadığımızı kabul ediyorum. ve burda saçma olan benim düşüncem?

Burda kimsenin kimseyi yargıladığı yok. Gelirsin ben inanıyorum size ne dersin kimse de cevap veremez. Ama 3. din propagandası argümanlarıyla bir şey savunmaya çalışmayınız lütfen.

Ya birde okuduğunuzu anlasanız hoş adamlarsınız da bazen çekiçle çakmak gerekiyor.

Benim ki mantıklı sizinki saçma teorine karşılık seninki sana mantıklı benim ki bana diyorum. O yüzden bilim değil inanç diyorum sen ise hala din tartıştığımızı, sana düşüncen saçma dediğimi, propaganda yaptığımı sanıyorsun.

Yok abi inanmamana temel oluşturan düşüncen saçma falan değil benim gözümde. Ben kimseye birşeyin propagandasını yapmıyorum aksine bunu konuşmanın anlamsız olduğunu, eğitimli inanmaz, eğitimsiz inanır argümanının saçma olduğunu düşünüyorum. Sana zahmet bir daha oku.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Ben yaratıcının var olduğunu, sen ise olmadığını bilimsel metodoloji ile ispatlayamazsın. O yüzden benim ki mantıklı falan argümanları palavra. Bunun adı inanç insana göre opsiyonel. Eğitim ve benzeri seviyeyi kıstas koymana dedim ben.

"Ondan önce de evrenler vardı, iki evren bir araya geldi bizim evrenimiz oluştu vs." diyen bilimadamları da var aslında. Ama gerçekten bu da saçma, kendiliğinden oldu bitti demek de saçma. Bilinemeyeceğinin de bir göstergesi ayrıca evren olgusu, yaratıcının da, oluşumunun da. Kim evrenin nasıl oluştuğunu bilebilir ki abi? Onlarca Kitap'ta yazılmış, hangisi doğru, hangisi yanlış bunu da bilemeyiz. Ama inanabiliriz bunlara.
Yeryüzü'nde insandan çok hayvan var aslında.
7 milyar insan tek tür, homo sapiens.
Hayvanlar milyarlarca tür, sayısını bilemeyiz, bilinmeyeni var. Hepsini sınıflandırmaya kalksan, her gün yeni türler açığa çıkıyor, belki hiç varolmayan bir tür dünyaya geldi, bir başkasının nesli tükendi. Habitatları da dünya gibi, Dünya'yı da evren gibi düşünürsek dünya benzeri gezegenlerde de hayat olduğu düşünülürse, evrenin çok azı keşfedildiği hesaba da katılırsa belki.
Bu arada tek bir evren yok beyler.

Ben de hiçbir şey bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...