Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Trt Bandrolü + Kdv?(Yurtdısı lcd monitor)

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

1 ay sonra bulgaristandan türkiyeye geçecegim.Yanımda 22 inc led monitorude getirmeyi düşünüyorum.Simdi gümrükten gecen her türlü led tv icin trt bandrolü alınıyormus.Lcd monitör de tv kapsamına giriyor mu acaba?

Bunun dısında bir de kdv ödemek mi gerekiyor? Monitorun faturası var bu arada.

"LCD veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar)" diye bir madde var vergiden muaf listesinde
http://www.gumrukticaret.gov.tr/altsayfa/icerik/75/145/yolcu-islemleri.html

Ayrıca bide şu var:

Yolcu beraberinde getirilen elektronik cihazlar için bir ödeme yapmak gerekir mi?

Evet, ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan elektronik cihazlardan bir defaya mahsus olmak üzere TRT adına "Bandrol ücreti" gümrük idarelerince tahsil edilmektedir. Söz konusu bandrol ücreti, cihazın türüne göre 10 Avro ile 215 Avro arasında değişmektedir.

Üstteki maddeye göre tüm elektronik cihazlardan trt bandrol vergisi alınıyor ve üst limit 215 euro,SURDAKI habere gore(milliyettede var aynı haber),trt bandrolu sadece tv ve radyo yayını almaya yarayan cihazlar için geçerliymiş ve 2012 de ücreti 10 da 1ine düşmüş,yani üst limiti 21 euro.Haber mi yalan, bakanlıgın sitesimi güncellenmemiş anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Otobüsün her yeri aranıyor zaten sınırdan gecerken,saklama olayı olamayacak.

Lcd Monitorde trt vergisi oluyor mu onu bende merak ediyorum işte.
Birde ayriyetten kdv falan mı ödemek gerekiyor acaba?

@throine

O değilde senin akp li bi tanıdık kesin vardır gümrükte,bir el atıversen ne güzel olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...