Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

kitapları mı var lan onların ne diyomuş

bi aralar satanist diye bi furya vardı lan harbiden hiç aklıma gelmedi valla şu konu boyunca benim için ya ateist ya da müslüman hehe. otuz yaşını geçtikten sonra hala satanist olanlar var mı acep? yoksa üniversiteye geldikten sonra herkesin farklı olduğunu görünce, farklı olmanın çok da matah süper karizmatik ve zor bişey olmadığını fark edince vaz mı geçiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Açık açık inanmayanlara rezil herifler, pis iğrenç yaratıklar falan dememiş diye burda islamın anlayış yönünü savunmaya çalışıyor insanlar hala sdf.

Furkan 44;

Meal: Yoksa onların çoğunun, işittiğini veya (böylece) akıl ettiğini mi sanıyorsun? Onlar sadece hayvanlar gibidir. Hayır, onlar sebîlden (yoldan) daha çok sapanlardır.

aslında baya baya hayvan, sapık, azgın gibi şeyler söylüyor. ama tabi çeviriden çeviriye değişiyor. sonuçta bir kelime bissürü şey ifade ediyor arapçada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bu da varmış, bi ara oturup toptan okuycam şu Kuranı sırf forumdaki tartışmalarda haklı çıkmak için :p

Ha buarada satanistlere geri dönersek,

said:
Anton Szandor LaVey[1] (April 11, 1930 – October 29, 1997), born Howard Stanton Levey

adam karizmatik olmak için adını bile değiştirmiş stanton leveyden Szandor LaVey yapmış allah cızırtını vermesin. Şu senelerde doğmuş olsa kesin Drizzt yapmıştı ismini bu kafayla.
Sosyal ağlarda paylaş

Dei said:

Ardeth said:

Açık açık inanmayanlara rezil herifler, pis iğrenç yaratıklar falan dememiş diye burda islamın anlayış yönünü savunmaya çalışıyor insanlar hala sdf.

Furkan 44;

Meal: Yoksa onların çoğunun, işittiğini veya (böylece) akıl ettiğini mi sanıyorsun? Onlar sadece hayvanlar gibidir. Hayır, onlar sebîlden (yoldan) daha çok sapanlardır.

aslında baya baya hayvan, sapık, azgın gibi şeyler söylüyor. ama tabi çeviriden çeviriye değişiyor. sonuçta bir kelime bissürü şey ifade ediyor arapçada.

Yahu zaten "onlar çok iyi insanlar çok seviyoruz onları ama sonsuza kadar derilerini soyup soyup yeniden çıkarcaz" demeyeceğine göre geriye tek seçenek kalıyor aslında heheh
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Sonsuza kadar derinin soyulup soyulup tekrar çıkıp çıkmayacağının tek ölçütü bir varlığa inanmak heheh. Evet böyle bir dinin kafası altında insanlar kendi gibi olmayanlara karşı anlayış sevgi ve saygı ile doluyorlardır sfsdf Annenin babanın seni "kürtler pistir, kürtler iğrençtir, hepsi bir gün hapislerde çürüyecek çünkü hepsi teröristtir" diye yetiştirmesinden farksız şu heheh.

Bana göre eğer inanmayanlara karşı nefret, şüphe ya da negatif bir duygu içersinde olmayan müslümanlar varsa, bu olsa olsa islama rağmen olmuş bir olaydır heheh

ya kusura bakma da yani öyle havada bir argüman ki bu. "gidin kafirlerin derisini yüzün" filan mı denmiş de "eee kitap böyle diyor tabii böyle yaparlar" gibi bir çıkarımda bulunuyorsun?

şu ikinci paragraf ironide başka boyutlara yelken açıyor zaten, hergün burada inananlara karşı nefret, şüphe ve negatif duyguların ALASI sergileniyor ki bu 2012 yılında, iyi kötü belli bir eğitim görmüş, ulaşabilmek için en azından orta seviyede gelir olması lazım gelen bir mekanda.

herşey karşılıklı nihayetinde. devamlı taş atarken nasıl gül beklenebilir? ama şu ortamdaki herkesin aşağı yukarı benzer medeniyet seviyesinde olduğunu varsayarsak, inananlar en az on kat daha hoşgörülü şuradaki ateistlerden. ateizme yönelik her bir olumsuz mesaja rahat on tane çıkar inanç sahiplerine veya inançlarına yönelik olumsuz mesaj.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Ardeth said:
Sonsuza kadar derinin soyulup soyulup tekrar çıkıp çıkmayacağının tek ölçütü bir varlığa inanmak heheh. Evet böyle bir dinin kafası altında insanlar kendi gibi olmayanlara karşı anlayış sevgi ve saygı ile doluyorlardır sfsdf Annenin babanın seni "kürtler pistir, kürtler iğrençtir, hepsi bir gün hapislerde çürüyecek çünkü hepsi teröristtir" diye yetiştirmesinden farksız şu heheh.

Bana göre eğer inanmayanlara karşı nefret, şüphe ya da negatif bir duygu içersinde olmayan müslümanlar varsa, bu olsa olsa islama rağmen olmuş bir olaydır heheh

ya kusura bakma da yani öyle havada bir argüman ki bu. "gidin kafirlerin derisini yüzün" filan mı denmiş de "eee kitap böyle diyor tabii böyle yaparlar" gibi bir çıkarımda bulunuyorsun?

şu ikinci paragraf ironide başka boyutlara yelken açıyor zaten, hergün burada inananlara karşı nefret, şüphe ve negatif duyguların ALASI sergileniyor ki bu 2012 yılında, iyi kötü belli bir eğitim görmüş, ulaşabilmek için en azından orta seviyede gelir olması lazım gelen bir mekanda.

herşey karşılıklı nihayetinde. devamlı taş atarken nasıl gül beklenebilir? ama şu ortamdaki herkesin aşağı yukarı benzer medeniyet seviyesinde olduğunu varsayarsak, inananlar en az on kat daha hoşgörülü şuradaki ateistlerden. ateizme yönelik her bir olumsuz mesaja rahat on tane çıkar inanç sahiplerine veya inançlarına yönelik olumsuz mesaj.

bold kısıma inanmakta güçlük çekiyorum.

dur senin yaptığının aynısını yapayım. 2-3 kişinin yaptığını bütün ateisme nasıl yıkarsın?
Sosyal ağlarda paylaş

bakara 191: Onları Nerede yakalarsanız öldürün. Sizi yurdunuzdan çıkardıkları gibi siz de onları yurtlarından çıkarın. Fitne, adam öldürmeden beterdir. Yalnız onlar, Mescidi Haram yanında sizinle savaşa kalkışmazlarsa siz de onlarla Mescidi Haram yanında savaşmayın. Ama onlar, sizi orada öldürmeye kalkışırlarsa öldürün onları. Budur kafirlerin cezası işte.

denmiş?

yea ama işte o zamanın şartları ile bu zamanın şartları...
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

bold kısıma inanmakta güçlük çekiyorum.

dur senin yaptığının aynısını yapayım. 2-3 kişinin yaptığını bütün ateisme nasıl yıkarsın?

muhtemelen 200-300 kişi, buradaki kitlenin rahat %80'i. kaldı ki görüşü savunan muhatap sizsiniz, ben üçüncü şahısları temel almıyorum. yani "eee ne yapalım biz mi yaptık" deyip savuşturma şansınız yok heh.
Sosyal ağlarda paylaş

akla mantığa sığmayacak olayın/haberin altına islamlol yada gerçek islam bu değil tarzı birşeyler yazmak hoşgörüsüzlük ise eğer haklısın sam.

öte yandan burda yazılanlaren azından sanal ortamda kalıyor. o çok hoşgörülü müslümanlarının yaptıklarını görüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...