Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Sotto said:

Abi artık şu "Sadece İslam değil" kartını kullanmasanız. Olmuyor yani, savunmayın rica ediyorum. Yok öyle birşey çünkü. Sallamakla da olmuyor.

bana kimse "dünya'da gerizekalı ve boşboğaz budist var" dedirtemez. ben hepsini tanıyorum, hepsi süper adamlar.

heee tarih bize gösterdiki, budistler hep kötü hep cirkin hep pis.

üzgünüm huun ama budistlerin ne kadarı baskasına dert oluyo müslimanların ne kadarı.

gayette muslimanlık hiristiyanlık yahudilik için bombok, zırt pırt sorun cıkartan dınler diyebilmemize yetecek kadar olayımız orneğimiz var.
biyerlerde budist birileri kötü olabilir diye muslimanlığı hoşgörme gibi bi sorumluluğuda yok kimsenin.
Sosyal ağlarda paylaş

budizm konusunda arkadaşlara katılıyorum. bu dinleri detaylı bildiğimden değil ama bence müslümanlığın ve hristiyanlığın en büyük sorunu kendine inanmayanlara kafayı çok fazla takması. yani kurandaki ilüstüratif anlatımları bir inceleyin, yok derileri soyulup soyulup yeniden çıkacakmış falan. Grafik roman resmen lan. Budizmde de vardır kendine inanmayanlarla ilgili bişey ama daha çok budistlerin iç dünyasına, arınmaya, ıvır zıvıra ağırlık veriyor gibi. Şahsen örnek havuzum çok geniş değil ama amerikada falan oldukça internasyonal ortamlarda da yaşayan arkadaşlarımın da örneklerini bir araya toplayarak yorum yaparsam, budistler müslüman ve hristiyanlara kıyasla baya sakin, mutlu ve huzurlu insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela iki çarpıcı örnek verelim,

Budistler kendi dinlerine, rahiplerine vs zarar verildiğinde protesto için kendilerini yakıyorlar (aşağıdaki adam baş rahiplerden biri)

http://thedisorderofthings.files.wordpress.com/2011/11/thc3adch-que1baa3ng-c491e1bba9c.jpg

+16

http://www.ausvets.com.au/vietnam/1963/fire5e2.jpg

Müslümanlar ise ortada kendilerine hiç bir tehdit yokken inanmayanları yakıyorlar :/

http://www.efe.net/wp-content/uploads/2012/03/sivas-katliami_9289.jpg

Ne diyelim huun biz ne diyelim ha sen söyle?
Sosyal ağlarda paylaş

saydığımız dinler, insanlığın geniş kesimlerine hitap etiği ve babadan oğla geçen bir yapıda yayıldıkları için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz, islamın-hristiyanlın-yahudiliğin felsefesine aykırı olana bir kişi bile sırf babası-anası o dinde diye bu dinlere mensup oluyorlar, ve eğer güçleri yetiyorsa bu öğretileri çarpıtıp kendilerine çıkar sağlıyorlar.

budist kaç kişi varki? kaç bin kişiler?

mesela hindular, benzer öğretiler, sonuç?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

saydığımız dinler, insanlığın geniş kesimlerine hitap etiği ve babadan oğla geçen bir yapıda yayıldıkları için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz, islamın-hristiyanlın-yahudiliğin felsefesine aykırı olana bir kişi bile sırf babası-anası o dinde diye bu dinlere mensup oluyorlar, ve eğer güçleri yetiyorsa bu öğretileri çarpıtıp kendilerine çıkar sağlıyorlar.

budist kaç kişi varki? kaç bin kişiler?

mesela hindular, benzer öğretiler, sonuç?

Christianity 2,000–2,200 milyon
Islam 1,300–1,650 milyon
Hinduism 828–1,000 milyon
Buddhism 400-500 milyon

Kaç bin kişiler derken? İyi mi kafalar :p
Sosyal ağlarda paylaş

asdfdss hay budist örneği vericeğime internetim kesilseydi..

toplumun gidişatından ben de endişe ediyorum ama bir kaç aptalın facebook mesajından sosyolojik çıkarımlar yapmaya veya sayfalarca tartışmaya değecek olduğunu düşünmüyorum.

edit: ohoo budizm muhabbeti fena yardırmış :P geri alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

dandirik bir çıkarım değil de ülkenin geleceğine bakıyoruz bence heh sivas katliamı ile ilgili beldeiye başkanlarının, AKPli milletvekillerinin falan yorumlarına bakınca insan soğuyor ülkeden.

insanlar kaç gündür seni bilim ve teknik bölümünde uzay zaman konusuna açıklık getir diye bekliyor. sen konu dışında yine iktidarı mı eleştiriyorsun evladım? cık cık cık!
Sosyal ağlarda paylaş

ya o kadar yazı yazıyorum takıla takıla sayıya takıldınız, gerisini doğru çıkarım olarak mı kabul etmem lazım?

demek istediğim dinlerle alakalı bir durum yok, insanların doğası gereği olan bir durum var, sırası ile gidersek zaten bütün semavi dinler yerine geldikleri inanç sistemin den daha iyi olduklarını söylediler.

yahudiler firavunu suçladılar, hristiyanlar romayı, islam yahudi-hristiyanaları suçlardı

sonra ne oldu hepsi suçladıkları kişilere benzediler, hadi biri ikisi üçü birden biye aynı işe döndü?

niye çünkü boktan dinler? bumu yani argumanınız, okuş adamlarsınız hepiniz.

hindu ve budistlerin yaşadıkları toplum ve coğrafyanında davranışlarana etkisi bi anlatın, tapınakların ve halkın durumunu da bi anlatın.

bence işin içine din adamı sınıfı giren ve oluşan her inanç sistemi bozulmaya mahkumdur.

belki bu gün bakış açımıza göre budistler iyidir, ama arenada aslanlara atılan hristiyanlarda bir zamanlar çok iyiydi bunu unutmayın.

gerçek islam bu değil diye şaklabanlık yapmak güzelde.

bu dinin en önemli özelliği, kurandı, yani öğretilerin bir kitapta olması ve herkesin din adamları olmadan ona ulaşabilir olması, bu sayede herkes "kendi anladığı şekilde yaşayacak" ve sınava girecekti ama yukarıda bahsettiğim nedenlerden bu şu anda yerine getirilemiyor.

dini birilerinden öğreniyorsak, onun anlatıklarını ve dediklerini yapmaya mahkumuzdur.

hangi konuda olduğunu unutmuştum, birisi Mezopotamya rahip-kralarında bahsetmişti, tam konu ile alakalı
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

huun said:

Sotto said:

Abi artık şu "Sadece İslam değil" kartını kullanmasanız. Olmuyor yani, savunmayın rica ediyorum. Yok öyle birşey çünkü. Sallamakla da olmuyor.

bana kimse "dünya'da gerizekalı ve boşboğaz budist var" dedirtemez. ben hepsini tanıyorum, hepsi süper adamlar.

heee tarih bize gösterdiki, budistler hep kötü hep cirkin hep pis.

üzgünüm huun ama budistlerin ne kadarı baskasına dert oluyo müslimanların ne kadarı.

gayette muslimanlık hiristiyanlık yahudilik için bombok, zırt pırt sorun cıkartan dınler diyebilmemize yetecek kadar olayımız orneğimiz var.
biyerlerde budist birileri kötü olabilir diye muslimanlığı hoşgörme gibi bi sorumluluğuda yok kimsenin.

kardeş, bu konuyu geçmişte bir kere daha tartışmıştık. tarihi bırak, 20-30 sene öncesine kadar rage e giren budistlerin yaptığı olaylar ortada. bu sebepten sizlere katılmıyorum budistçiler.

islam şöyle hristiyanlık böyle, türkler şöyle, yahudiler böyle vs vs vs

akıllı adamın yapacağı analiz, varacağı sonuç böyle olacaksa ben birşey demiyorum zaten. herkesin yaptığı hıyarlık kendine kardeşim. dandik müslüman yüzünden, pırlanta gibi müslümana da laf edeceksek, o adamı rencide edeceksek orada ayıp ederiz.

hangi dine, cemaate, gruba ait olduğunuz fark etmez. hepinizin tarihinde boktan işler çıkartır bulurum. bu sebepten konuyu tekrar islam fuck yeahe çevirelim, ben de ara sıra ortaya atlayıp gol atmaya çalışayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ne diyelim aliş?

islamın ne olduğunu burada kiminle tartışacağız?

sivas katliamıyla,islamı eş değer tutanlarlamı tartışalım?

1.5 milyar insanın saygı duyduğu,gözünü bile kırpmadan canını verebileceği bir insana hakaret edenleri barındıran forumda tabii ki islam fuck yeah mesajları gırla gider,ehee ben yanlış anlamadım merak etmeyin o mesajı,ama siz gerçekten islamı çok yanlış anlamışsınız,laikliğe yönetim biçimi dini sadece budizm ve pagan dinleri gibi inanç biçimidir zannedebilen insanlarla tartışmam direkt işi dalgaya vururum,sizlerin yaptığı gibi maalesef:D

inanmıyorsanız saygı duymayın arkadaşım,duymuyorsunuz da zaten,çünkü ben inanmayanlara saygı duymuyorum.

cahillik,okumamışlık,diploma sahibi olamamaşlılık veya tam tersi olupda adam olamamaşsınız demeniz de zerre kadar ırgalamıyor beni,diyorum ya tekrardan,

eline fırsat geçen gücü ele geçirsin bakalım elmi yaman bey'mi yaman....
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

ya o kadar yazı yazıyorum takıla takıla sayıya takıldınız, gerisini doğru çıkarım olarak mı kabul etmem lazım?

demek istediğim dinlerle alakalı bir durum yok, insanların doğası gereği olan bir durum var, sırası ile gidersek zaten bütün semavi dinler yerine geldikleri inanç sistemin den daha iyi olduklarını söylediler.

yahudiler firavunu suçladılar, hristiyanlar romayı, islam yahudi-hristiyanaları suçlardı

sonra ne oldu hepsi suçladıkları kişilere benzediler, hadi biri ikisi üçü birden biye aynı işe döndü?

niye çünkü boktan dinler? bumu yani argumanınız, okuş adamlarsınız hepiniz.

hindu ve budistlerin yaşadıkları toplum ve coğrafyanında davranışlarana etkisi bi anlatın, tapınakların ve halkın durumunu da bi anlatın.

bence işin içine din adamı sınıfı giren ve oluşan her inanç sistemi bozulmaya mahkumdur.

belki bu gün bakış açımıza göre budistler iyidir, ama arenada aslanlara atılan hristiyanlarda bir zamanlar çok iyiydi bunu unutmayın.

gerçek islam bu değil diye şaklabanlık yapmak güzelde.

bu dinin en önemli özelliği, kurandı, yani öğretilerin bir kitapta olması ve herkesin din adamları olmadan ona ulaşabilir olması, bu sayede herkes "kendi anladığı şekilde yaşayacak" ve sınava girecekti ama yukarıda bahsettiğim nedenlerden bu şu anda yerine getirilemiyor.

demek kitapta bir şeyler eksik ya da okuyanda bir şeyler eksik veyahutta gerçek islam bu ki herkes farklı bir şeyler anlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

çünkü ben inanmayanlara saygı duymuyorum.

şundan şüphemiz yoktu zaten

oncekendimi said:

cahillik,okumamışlık,diploma sahibi olamamaşlılık veya tam tersi olupda adam olamamaşsınız demeniz de zerre kadar ırgalamıyor beni,diyorum ya tekrardan,

eline fırsat geçen gücü ele geçirsin bakalım elmi yaman bey'mi yaman....

pişkinimallahınakadar.jpg

fena troll değilsin ama ya tuttum seni
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...