Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

sivas yalnizca bir ornek. ramazan ayi gelsin sana 100 ornek daha surerim, 'holocaust' benzetmen uzerinden diyorum, bu ulkenin %99'u hala nazi.

bu forum bu ulkenin %1'ini falan temsil ediyor, kalan %99'unda senin CEHAAAAPEEEE'nin baskisi var bu sefer. hani cok baski yiyorduk, cok baski yiyorduk diyosun ya, bu sefer gecen sefer baski yapan kesim, hem baski hem dayak yiyor. arada bir de olduruluyor iste sabun falan.

valla hocam eğer dalga geçen olmazsa ufak ufak anlatayım,müslümanlardaki hoşgörüsüzlüğü ve ateist v.b islam harici inanç sistemlerindeki problemleri bizim memlekette özellikle..

şimdi arkadaşlar,bu ülkede 500 sene önce ahilik sistemi ve benzeri yardımlaşma sistemleri varken,problem,hırsızlık,fuhuş v.s yokmuydu? vardı fakat ayıp da gizli sevap da gizli mantığında olan halk her haltı gizli yapması sebebiyle ahlaka aykırı hareketler ortalık yerde yapılmazdı aile ahlakı v.s sebebi yüzünden

islam nedir? islamın kelime manası selamet,barış,esenlik anlamına gelir.fakat islama muhalif açıkça muhalif hareket etmeyenler ve hakaret etmeyenler dahilinde,yani bir müslüman bir yahudiyi öldürürse ailesi kısasa kısas talep ederse o'da yaptığı hareketin aynısıyla muamele görürdü.
islam'ı devlet işlerinden ayrı gören tek sistem tasavvuf sistemi;900-.... süreçte halen devam ediyor,aslında laiklik başka bir mahlasla islam içerisinde hüküm sürüyor zaten tasavvuf=laiklik,isevi din adamlarının kendini izoleleştirmesi gibi karmaşık bir sistem de tarikat,para eksenin de dönüyor

islam selef-i salihin döneminde yani peygamber (s.a.v) zamanında yaşanan islamdır,müslümanım diyen insan kuran-ı kerim ve peygamberin hal ve hareketlerinden oluşan sünnet'i inkar edemez.fakat tarikat ehline soracak olursanız tarikat da peygamber zamanından beri var ve tarikatı inkar eden islamdan çıkar'dan tutunda,şeyhi olmayanın tutunacak dalı olmaz gibisinden saçmalıklarla islamı hint mistizmi&kabbala&incil öğretileri karışımı bir saçmalığa dönüştürdüler.

şimdi özet geçmek gerekirse gerçek islam v.s diyoruz ya hani..

islam nedir?

1-KELİME-İ ŞEHADET GETİRMEK
Allah'dan başka ilah yoktur ve peygamber hz muhammed (s.a.v) onun kulu ve resuludür.
bu ne demektir?

şehadet ediyorum para,mal,çocuk,eş,dünyevi meşgaleleri ilah edinmeyeceğim,her yarattığı yaratığa,ota,ağaca,yılana,kurbağaya şefkatle yaklaşıp,haksız yere hiç bir yaratığı incitmeyeceğim,
peygamber hz muhammed onun kulu ve resulüdür...

sadece onun görevlendirdiği insanları düzeltmek ve kötü ahlakı değiştirmek için gönderdiği ete kemiğe bürünmüş bir peygamberdir..

yeri gelir taif de taşa tutulur,kan akar her yeri yaralanır...

ama sadece o onun resulüdür,tarikat şeyhleri gibi,öldükten sonra kimseye yardım etmez,uykusunda iken binlerce müridine koşmaz,çünkü o yaşamış ve ölmüştür....

2-NAMAZ KILMAK...

Namaz...geçmiş ümmetlere topluluklarada farz kılınmış bir ibadettir

namaza nasıl başlanır?

niyet ettim Allah rızası için...

niyet ettim,amirime şirin gözükmek için namaz kılmaya veya ticaretime katkısı olsun,şunu soyayım şunu edeyim diye değil,sadece niyet ettim beni bir damla meni'den ete kemiğe büründüren o yaratıcıya diye başlanır...

3-ORUÇ TUTMAK...

nefs,insan yemek içmek ve yatmak için yaratılan bir mahlukat olsaydı zaten düşünme yetisi denilen dünyaya hükmetmesini sağlayan harika mekanizma verilmezdi...

peygamberimizin bir hadisinde sofraya oturduğunuzda midenizin üçde birini yemeğe üçte birini su ya üçte birini de boş bırakın demiştir..

nefis terbiyesi denilen şey,fakirlerin durumunu anlayabilmek,akşam iftarı yaptığımız da bir kuru ekmek bir zeytinle ,baklava börekle değil,amca oğlu hala oğluyla değil,sofrada fakiri fukarayı ağırlayıp onları da islam düzenin de iyice yalnızlığa itip,yanından geçerken karşı kaldırıma geçmemek için iç dünyalarını anlamamızı sağlamaktır...

4-HACCA GİTMEK...

Burada inanmayanların en çok istismarını yaptığı konulardan birisi de hacca gitmek

sebebi ise araplara niye para yediriyoruz,memleketimize harcasak ne olur diye onu altta zekat başlığında okuyacaksın zaten de be hey kardeşim daha 90 senedir o topraklar bizim elimizde değil,1000 sene türkler yönetti oraları adaletle,neyse asıl meselemiz hacca gitmek,oraya 5 yıldızlı hiltona gitmek değil mesele,klimalı odalardan safa ile merve arasını nasıl gidip gelirim,o tavafı nasıl yaparım diye strese girmek değil meseleniz,mesele peygamber neler yaşamış,ne çileler çekmiş,+50 derece de hem savaşıp hem oruç tutup,hem de saf saf namazı bırakmadığı yerleri,neler yaşadığını belkide haline şükretmenin adıdır hac...

5-ZEKAT VERMEK

geldik bir önemli konuya....

eğer islamda ki tarz da zekat verilse bu memlekette ne sabancı ne koç ne de ağaoğlu olur..

neden zekat?

kardeşim yazın 5 yıldızlı islami :) veya islamsız (bu daha da komik tabii) otele 3-5 bin lira vermeyi biliyorsun da neden yanında yörende fakire fukaraya vermiyorsun? yoksa fakir olmaktan mı korkuyorsun

peygamberlerden birisi (Allah ona rahmet etsin)oturduğu sofraya bir fakir bulabilmek için 5*10 km günümüz ölçümüyle fakir aradığı bilinir..

peki ya günümüz insanları?

yılda bilmem kaç bin ton ekmeği çöpe atan bizler eve günde 3 ekmek alacağımıza 2 ekmek alıp 1 ekmek parasını günde kenara ayırsak 200 lira yılda bir kere bir fakire versek kötümü olur?

neyse arkadaşlar islam nedir temel kaidelerini anlattım,eğer islam hukuku ve diğer konularda sorularınız olursa trollemeden tabii ki cevap vereceğim artık,tabii banlanmazsam :)

bu arada yanlışlarım olmuşsa affola şimdiden,okuyupta kafanızı şişirdiysem hakkınızı helal edin,okumayıpda yorum yaptıysanız kaynananıza selam gönderin benden :)
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Myshkin said:

topik gene chp ve kemalizm butthurt üne dönmüş her zamanki gibi

Bütün bu denilenleri bir "butthurt" olarak tanımlamak bile aslında bir nevi itiraftır.
Bir şeyleri eleştirince biri çıkar bütün bunların bir "kuyruk acısından" dolayı olduğunu söyler ve güya bunu söyleyerek kendince birilerini savunmaya kalkar.

Yaptığı tek şey aslında "Kemalistler zamanında insanlara çok çektirdi ondan eleştiriyorsunuz" demek. İtiraf kısmı da burası tam. Yani ortada insanlara zulüm edildiğinin bir kabulü var böyle bir kuyruk acısından bahsettiklerine göre.

Tabi fanatik kemalistimiz bu ayrıntıyı hep atlar. O kendince görevini yapıp chp ve kemalistleri aklayıp, yüceltmiştir ve şimdi rahatça uykuya dalabilir.

İyi uykular.

Şahsen zaten zamanında millete çektirdiklerinin bilincinde olduğum için Atatürk hayranıyım. Dolayısıyla iyi uykular lafını üzerime almıyorum bana deme plz.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Olayı kuyruk acısına bağlamak yetmediğinde bu sefer "x zararlısı, y şeysi, z boku" kısmına geçerler.

kendini nimetten sayman çok zavallıca. her konuda kendine bir çıkar sağlama eğilimine şakirt kompleksi mi desem, aşağılık kompleksi mi desem. bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede her zaman islam faşizanlığı vardı. Dini partiler ne zaman iktidara gelmeye başladı olayın iyice cılkı çıktı.

Sözde barış kardeşlik hoş görü falan filan dinine inanalar kendileri gibi düşünmeyen herkesi düşman ilan ettiler.

Kendisini taşlayan adamları bile affeden bir peygambere inanıp, onu sevmediğini söyleyenleri ölüme mahkum ettiler.

Erkek egemenliğinin dibine vurup kadını ikinci, üçüncü sınıf insan konumuna soktular.

Kendileriyle aynı şeye inanmayan herkesi aşağılık gördüler.

Zorla insanlara kendi inançlarını empoze etmeye çalıştılar

Sonrada gelmiş inanmıyosanda saygı duy diyorlar. Neyine saygı duyucam ben bunların arkadaş. Benim gözümde saygı duyulmayı zerre haketmiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

öncekendimi.. senin gibi kibar kibar yazan adamlar fazla bu foruma kaç kurtar kendini .
adam 10 kişiyle tartışmış müslüman alemini çözmüş ondan daha iyi mi bilicen ,hepiniz aynısınız zaten ,dur bi adamı öldürmüşler link koyayım altına hepsi aynı bunların yazayım sonra alınan olunca "yaranız mı var noluyar" diyeyim de reytingim artsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

öncekendimi.. senin gibi kibar kibar yazan adamlar fazla bu foruma kaç kurtar kendini .
adam 10 kişiyle tartışmış müslüman alemini çözmüş ondan daha iyi mi bilicen ,hepiniz aynısınız zaten ,dur bi adamı öldürmüşler link koyayım altına hepsi aynı bunların yazayım sonra alınan olunca "yaranız mı var noluyar" diyeyim de reytingim artsın.

Kardeş kusura bakma ama ben bi ortamı,bir durumu,bir topluluğu değerlendirirken genele bakarım.Arada iki üç güzel insan var diye 100 tane kendini bilmezin olduğu mekana gitmem.Müslümanlıkta 3 5 kişi iyi diye gerçek islam bu değil de demem.Kusura bakma reailete de genel olarak uygulanan islam o.Belki ilk kuruluşta amacı o değilde ama artık o.Evrim denen şey her yerde her zaman işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Neyi zulüm baskı olarak gördüğünüz çok önemli.

Daha düne kadar 12 yaşından küçük çocuğumu Kur'an öğretimime gönderememem benim için zulüm sizin için değil.

Eşimin üniversitede başını açması onun için zulüm sizin için değil.

Kürt kimliğiyle her sabah "Türküm, doğruyum demek" o dama zulüm bize değil.

Pülümürün ortasında ki dağa "Ne mutlu Türküm diyene" yazmak o yöre halkı için zulüm benim için değil.

Ramazanda oruç tutmadığı için ayılardan dayak yiyen adam için bu işkence zulüm benim için değil.

vb. vb. vb.

Herkes kendisi için zulüm olanı görüp diğerleri için iptir et dediği için bu haldeyiz. Utanmadan sizinki de zulüm mü diyoruz.

Evet sizin için anlamsız olan şey benim için zulüm. Ve siz bunu böyle görmediğiniz sürece bir arpa boyu yol kat edemeyiz.

lan kuran piyano mu öğretmeye gönderiyosun, açsın okusun?

12 yaşında okumayı sökemediyse allah yardımcınız olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Marty said:

forumda tartismayi munazara kafasiyla yapinca boyle oluyo iste.
evet haklisin derseniz ekranda YOU LOST GAME OVER yazmiycak arkadaslar.

münazara değil de hönkürme şeklinde yapmaya devam o halde. küfredin, hakaret edin, okumayın sataşın filan. medeniyete gerek yok, insan değiliz çünkü.

kufretmeyenle, hakaret etmeyenle, satasmayanla tartismana devam et. ne alakasi var benim dedigimle bunlarin?

tartisacak adam bir suru var. ama soruya cevap vermek yerine "ama eskiden de boyleydi/bunu tartisiyoruz onu neden tartismiyoruz" tarzi konuyu degistirmeye kalkarsan, isine gelmeyeni atlayip gormezden gelirsen olay honkurmeye gelir tabi.
throine le bile ne kadar tartisti insanlar, tartistik. sonunda pes edildi. cunku adamin amaci tartismak degil. iste o gelince basliga honkurme tarzina donusuluyo artik.

abov konu da baya degismis yine. hatta throine de gelmis,
throine, sen de nicki bi degistir gel de biraz daha tartisalim
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

KapIKulu said:

Neyi zulüm baskı olarak gördüğünüz çok önemli.

Daha düne kadar 12 yaşından küçük çocuğumu Kur'an öğretimime gönderememem benim için zulüm sizin için değil.

Eşimin üniversitede başını açması onun için zulüm sizin için değil.

Kürt kimliğiyle her sabah "Türküm, doğruyum demek" o dama zulüm bize değil.

Pülümürün ortasında ki dağa "Ne mutlu Türküm diyene" yazmak o yöre halkı için zulüm benim için değil.

Ramazanda oruç tutmadığı için ayılardan dayak yiyen adam için bu işkence zulüm benim için değil.

vb. vb. vb.

Herkes kendisi için zulüm olanı görüp diğerleri için iptir et dediği için bu haldeyiz. Utanmadan sizinki de zulüm mü diyoruz.

Evet sizin için anlamsız olan şey benim için zulüm. Ve siz bunu böyle görmediğiniz sürece bir arpa boyu yol kat edemeyiz.

lan kuran piyano mu öğretmeye gönderiyosun, açsın okusun?

12 yaşında okumayı sökemediyse allah yardımcınız olsun

Kuran kursunda sureler anlamları arapçası hepsi öğretiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

akhlaur bir topluluğu geneline bakıp yargılayabilirsin kendince tamam ama madem bilim bilim diyorsunuz 9 tane siyah kedi( kedili örnek bak siteye uygun) ve 1 beyaz kediden oluşan gruba bunların hepsi siyah kedi desen millet sana salak der.bunların çoğu siyah diyebilirsin ona bişe diyen yok .

patideki sorun burda, bana çıkıp müslümanların çoğu katil diyebilirsin (ki aslında bu da saçma müslüman oldukları için katil değiller katil+müslümanlar sadece) ama müslümanların hepsi katil diyemezsin dünyada 1 tane bile katil olmayan müslüman varsa bunu demeye hakkın yok, insan hakları sadece sizin için çalışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

25 sayfadan, onden arkadan 5-6 sayfa okudum. Konunun disinda baska bi trolluk yapasim geldi.

CHP sosyal demokratlardan olusan insanlar denmis. Ya biragh allasen. CHP'nin son 10-15 yilina bakin, sosyal demokratlik nerede var CHP de?

Bi yerde cok guzel yazmislardi.

Turk sosyal demokrat, beyaz cikolata gibidir. Anlamsiz.

CHP lilerin cogu kendine sosyal demokrat, jakobenlerden olusur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilim bilim dediğin şey deney üstüne deney yapılarak belli aralıkta optimum değerler bulunur.10 kedi örneği bilim değil göz var nizan var lafına denk geliyor.Bilime göre 9+1 kediden 9/10 siyah renkten hepsi siyah renk olur.Ardeth haksızsam düzeltsin beni.

İnsanlık herkese insanlık ama müslümanım diyen çoğunluk kesen biçen.Ben onlara küfür ederken hoop dur orda bende müslümanım diyeceğine haklısınız böyle müslüman olmaz olsun de o zaman.Ben zaten sana ilişmem merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

din ne kadar komik lan

sen git evreni yarat

4 temel kuvveti yarat (kutle cekim, elektromanyetik, guclu etkilesim, zayif etkilesim)

bunlari dengele

galaksileri yarat

sonra dunya gezegenindeki sapient varliklarin pipileriyle ne yaptiklarina veya yilin 1 ayi boyunca ne yiyip icmediklerine karis

hadi cani sikildi diycem, can sikintisi sadece insana ozel ve tanri insan degil

sosyopat diycem, o da insana ozgu
Sosyal ağlarda paylaş

ciddi ciddi bilim kelimesine takıldın orda yani?

ha biz onu demedik diyosun biz kötülemedik bu adamları ? bunu mu diyorsun eminmisin destek mi verdik bu adamlara ? yazdığım şey çok basit anlamak istemiyosan söle yazmayım tekrar senin o adamlara laf etmene bişe diyen yok varsa ver link isim görelim (ciddiyim ver bi link bu adamları destekleyen kimmiş görelim) patideki yobazların herkesi aynı kefeye koyması sorun yaratan bunu yapmayan adamlara kimse bişi demiyor zaten ama adam çıkıp kardeşine tecavüz eden adamın haberinin altına "müslüman değiller mi alayı aynı" yazınca olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dalga mı geçiyorsun bilim bilim diyorsunuz diye örnek verdin dedim ki bilim o değil.

Dedim ki ben müslümanlara laf ederim.Sen alınacağına benim demek istediğimi anla.Diyorsun ki kelimelere takılma sen takılıyorsun.Tamam sen iyi bir insan olabilirsin, kendince müslümanlığı da en insani boyutlarda yaşıyorsundur ama şu anda dünyada müslümanlık insanca yaşanan, yaşatan bir din değil.Dolayısıyla bende laf ediyorum.Ben edince üstüne alınacağına söylediğim kesime bak ve anla.Onlarda müslüman çünkü ?
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

din ne kadar komik lan

sen git evreni yarat

4 temel kuvveti yarat (kutle cekim, elektromanyetik, guclu etkilesim, zayif etkilesim)

bunlari dengele

galaksileri yarat

sonra dunya gezegenindeki sapient varliklarin pipileriyle ne yaptiklarina veya yilin 1 ayi boyunca ne yiyip icmediklerine karis

hadi cani sikildi diycem, can sikintisi sadece insana ozel ve tanri insan degil

sosyopat diycem, o da insana ozgu

trollemeden cevabını ayetlerle vereyim..

”Sudan bir insan yaratıp da ona bir soy ve hısımlık getiren O’dur. RABB’inin her şeye gücü yeter.” (Furkân 25/54)

”Ey insanlar! Eğer yeniden dirilmekten şüphede iseniz, şunu bilin ki biz sizi topraktan, sonra nutfeden (sperm), sonra alâkadan (aşılanmış yumurtadan) , sonra uzuvları (önce) belirsiz sonra (belirlenmiş) canlı et parçasından (uzuvları zamanla oluşan ceninden) yarattık ki size (kudretimizi) gösterelim.Ve dilediğimizi, belirlenmiş bir süreye kadar rahîmlerde bekletiriz; sonra sizi bir bebek olarak dışarı çıkarırız, sonra güçlü çağınıza uluşmanız için (sizi büyütürüz) içinizden kimi vefât eder; yine içinizden kimi de ömrünün en verimsiz çağına kadar götürülür; ta ki bilen bir kimse olduktan sonra bir şey bilmez hâle gelsin. Sen yeryüzünü de kupkuru ve ölü bir hâlde görürsün; fakat biz, üzerine yağmur indirdiğimizde, o kıpırdanır, kabarır ve her çeşitten (veya çiftten) iç açıcı bitkiler verilir. Çünkü Allah hakkın ta kendisidir. O, ölüleri diriltir yine O herşeye hakkıyla kadîrdir.” (Hac 22/5-6)

”…. İnkâr edenler, göklerle yer bitişik bir hâlde iken bizim, onları birbirinden kopardığımızı ve her canlıyı sudan yarattığımızı görüp düşünmediler mi? Yine de inanmazlar mı?” (Enbiyâ 21/30)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...