Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik kanununda önemli değişiklikler-The Cemaat tam gaz devam

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20882834.asp

Haberi okuyun. Ayrıntısında göreceksiniz. Özetle:

-Kurmay subay eş kriteri iptal (türban mevzusu yine),
-Uzman erbaşa peşin maaş (the cemaat kokan hareket, anlayana, ipucu:uzman erbaş yapılacak altın nesil evlatları),
-Fakülte mezununa 32 yaşına kadar subay olma hakkı (askeri liseye soktukalrı zaten oluyor, olmadı harp okuluna soktukları oluyor, hadi o da olmadı kıytırık üniversitelerin kıytırık bölümlerinden mezun altın nesil toramanları subay üniformasını giyiyorlar)...

Tamam inşallah...
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Gayet yerinde bir karar. Hicbir devlet kurumu insanlara ailesine gore muamele yapmamali.

said:

-Uzman erbaşa peşin maaş (the cemaat kokan hareket, anlayana, ipucu:uzman erbaş yapılacak altın nesil evlatları)

Direk bir baglanti goremiyorum. Bu mantikla dusunursek, devletteki hangi kadroya maas konusunda bir avantaj gelse, cemaat icin yapildigi sonucuna varmamiz gerekir.

said:

-Fakülte mezununa 32 yaşına kadar subay olma hakkı (askeri liseye soktukalrı zaten oluyor, olmadı harp okuluna soktukları oluyor, hadi o da olmadı kıytırık üniversitelerin kıytırık bölümlerinden mezun altın nesil toramanları subay üniformasını giyiyorlar)...

Ayrintilarda bir degisiklik var mi bilmiyorum, ama sozlesmeli subaylik diye bir sey zaten vardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bakin, nette soyle bir bakininca 2001 yilindan kalma bir kanun buldum:

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1143.html

Madde 4 - Sözleşmeli subay kaynaklarını; en az dört yıllık fakülte veya yüksek-okulları bitirenlerden düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmiyedi yaşından, lisans üstü eğitimi tamamlamış olanlardan otuziki yaşından büyük olmayan ve yönetmelikte belirtilen diğer şartları haiz bulunanlar teşkil eder.

Ben degisen bir sey goremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

cetoritto said:

Gayet yerinde bir karar. Hicbir devlet kurumu insanlara ailesine gore muamele yapmamali.

said:

-Uzman erbaşa peşin maaş (the cemaat kokan hareket, anlayana, ipucu:uzman erbaş yapılacak altın nesil evlatları)

Direk bir baglanti goremiyorum. Bu mantikla dusunursek, devletteki hangi kadroya maas konusunda bir avantaj gelse, cemaat icin yapildigi sonucuna varmamiz gerekir.

said:

Ayrintilarda bir degisiklik var mi bilmiyorum, ama sozlesmeli subaylik diye bir sey zaten vardi.

-TSK tapu kadastro dairesi değil ya da Karayolları genel müdürlüğü değil güzel kardeşim ama sağolsun the cemaat ve akepe hızlı bir biçimde bu dönüşümü gerçekleştirmek üzere. TSK Laik hukuk devletinin bekçisidir. Eğer kurmay subayın eşi siyasi simge-sembol olduğu belli olan türbanı takıyorsa o subaydan cacık olmaz,olan cacık da TSK'nin laik hukuk devletini savunan yapısını bozar. Herşeyi tartışa tartışa tartışılmayacak gerçekleri bile tartışır olduk yahu.

-Yukarıda verdiğim cevaplar aslında uzman erbaşa yapılan kıyak konusu içinde geçerli. Uzman erbaşlık kadroları bir süredir kimlere veriliyor, kimlere dağıtılıyor; ortada. TSK içerisinden antetli kağıtlar, ıslak imzalı belgeler, evrak sahtecilikleri ile yaratılan düzmece belgelerle içeriye atılan subaylar...Düşününce bağlantıyı kuracaksın dostum ama mevzu düşünmek isteyip istememekde düğümleniyor.

-Ohooo..Sözleşmeli subaylık ile bu yeni durumun en ufak bir ilgisi yok. Burada hedeflenen er ya da geç subay kadroların the cemaat üyeleri ile doldurulmasıdır. Elbette ki bu düzenlemeyi yapanlar bunu inkar edeceklerdir. Yandaşlar da "ne alakası var lan?" diyeceklerdir. Ama görünen köy de kılavuz istemez yahu. Senelerdir "türbana özgürlük" ile başlayan yolculuk aha nerelere geldi. Yiyen yesin de ben yemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Bakin, nette soyle bir bakininca 2001 yilindan kalma bir kanun buldum:

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1143.html

Madde 4 - Sözleşmeli subay kaynaklarını; en az dört yıllık fakülte veya yüksek-okulları bitirenlerden düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmiyedi yaşından, lisans üstü eğitimi tamamlamış olanlardan otuziki yaşından büyük olmayan ve yönetmelikte belirtilen diğer şartları haiz bulunanlar teşkil eder.

Ben degisen bir sey goremiyorum.

değişen şey lisan eğitimi mezunu olan subay adayının yaşını 27den 32ye çıkartmışlar işte. 5 yıl daha ötelemişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir, o konuda bir degisiklik gozukmuyor. Senin verdigin linkten alinti yapiyorum:

En az 4 yıllık fakülte veya yüksekokulları bitirenlerden; düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını, lisans üstü eğitimini tamamlamış olanlardan 32 yaşını bitirmemiş olanlar sözleşmeli subay olabilecek

Bu da benim verdigim linkteki 2001 kanunundan alinti:

Ikisinde de lisans ustu egitimini tamamlayanlar icin yas siniri otuziki.
Sosyal ağlarda paylaş

NeoStyle said:

Fakülte mezununa 32 yaşına kadar subay olma hakkı
şu bile askeriyeyi bozar

evet, fakülteyi 21 yaşında bitiren badem bıyıklı genç önce nijerya, uganda, kamerun ve bilmem kaç tane ülkede ki the cemaat okullarından birinde veya birkaçında eğitmenlik görevini yerine getirir. Arada the cemaatin ağlakzade efendisinin eteklerini öpmeye the amerika'ya gider. Bu süre içerisinde the cemaat badem bıyıklının zeka ve becerilerine göre görev tanımını belirler ve geleceğin subayının the cemaat için yapacağı işleri planlar. vakit tamam olunca da maklubeli bir tören ile badem bıyıklıyı uğurlarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın,okuduğumu yanlış anlamışım.

yine de bir önceki kanun çıktığında da aynı kaygılar ifade edilmişti ve bu kaygılarda haklı olunduğu ortada. bu kadar general-amiral içeriden birilerinin sızdırdığı antetli kağıtlar, ıslak imzalı belgeler (ki pek çoğunun sahte olduğu,üzerlerinde oynandığı bilirkişilerce belgelendi, ayrı bir tartışma konusu) kimler tarafından ele geçirildi ve sızdırıldı?
Sosyal ağlarda paylaş

yok,beni yanlarına almazlar ve yanılıyorsun...adamlar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüler, düşünmeye de devam ediyorlar...

ipucu: şimdiki genel kurmay başkanının normalde kara kuvvetleri komutanı olması gerekiyordu. eğer öyle olsaydı kkk olduğu sırada yaş haddinden emekli olacaktı ve gen.kur.bşk. olamayacaktı ama c.başkanımız kkk başkanlığını veto etti, böylece gen.kur.bşk.lığına giden yolu açıldı. Silivri'deki komutanları ziyaret etmeyen tek üst düzey komutan şimdiki gen.kur.bşk. Açıklamaları, yaptığı icraatlar the cemaate ve akepeye mesafesi hakkında taraflı tarafsız herkese fikir vermektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...