Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

Osie16 said:

Yanınada buz gibi duzlu ayran abvv bıyık biraz uzasın gidelim

bıyık falan olmadan çağırıyorlar sanırım.

gerçi bende de bir dinci tipi yok değil. du bakayım.
çok muhterem bir yüzüm var lan!
hakikaten hoca olsam olurmuşum.

iki dua ezberleyip cinci hocalık yapayım.

bir adnan hoca olabilecekmisin sorun orda.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Bu kadar sayfayı okuyamayacağım siz söyleyin. Paticik liboşları ne diyor. Suriye'ye girmemiz lazım, Sünnilerin üzerinde Alevi tahakkümü var yazdılar mı?

liberal said:

ülkeyi ortadan bölüp komple kuzeyini bize vereceklerse dalalım bence.

zaten biz daldıktan sonra oraya demokrasi falan gelecek pazar yaratıp puppet state yaratabilirsin kıcının dibinde. ha tabi toprakların bir kısmının kürtlere verilmesi kacınılmaz. yerel yönetimi vermessen bi de orda hurr durr cıkarırlar.

ha yok vermeyiz deniyorsa zaten yaptırım yaptırırsın anca niye dalıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da ırakta alacağımız ne vardı ki bize verilebilecek. kerkük'ü bize yedirmezlerdi zaten ve yedirmediler de. hani başka ülkeyle çıkar kesişiyorsa ki bu da amerikaysa dediğim imkansız. benim verdiğim örnek en uç. ha işte esad'ı indireceğiz baştan o yüzden türk askerine ihtiyacımız var deniyorsa ki -ki şu an söylenen bu- türkiye suriyeye girmez. sebebi senin dediğin gibi kimsenin istekli olmaması.

en azından toprak sözü verilirse tezkere çıkacağına inanıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Anyway, what is still far from being explained is the reason why an (R)F-4 was flying at low level and high-speed just 1 km off the Syrian coast. There are at least three possibilities: navigation error, weather, or intentional violation to probe the enemy air defense readiness.

http://theaviationist.com/2012/06/25/turkish-phantom-down-theory/
http://blog.foreignpolicy.com/posts/2012/06/22/the_best_thing_ever_written_about_syrian_air_defenses
Sosyal ağlarda paylaş

Rusya liberal demokrat parti lideri

"BAĞIMSIZ KÜRT DEVLETİ KURULACAK"
Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile dostane ilişkisi bulunduğunu belirten Jirinovski, “Dostum Abdullah Gül’e bir daha şunu söylüyorum. Bu maceradan vazgeçiniz. Çünkü Suriye’de rejim değiştirilirse daha sonra İran’a saldırılacak. ABD ise durumu sakinleştirmek için Kürtlerin yeni bir bağımsız Kürt devleti kurmalarına müsaade edecek. Bu ise Türkiye’ye darbe vurmaktır. Kuzey Irak ve İran’ın batı bölgeleri bundan etkilenecek. Dolayısıyla bu durumdan Batı kazanacak. Kaybeden ise Türkiye, Suriye, İran ve genel olarak İslam dünyası olacak. Neden Türkler bunu yapıyor? Neden Türkler İslam dünyasında, Ortadoğu’da Truva atı rolünü üstleniyor?” şeklinde konuştu.

Ortadoğu’da yeni bir gerginliğin Rusya’yı da olumsuz etkileyeceğini belirten Jirinovski, “Özellikle eğer İran bombalanırsa milyonlarca göçmen kuzeye akın edecek. Buralar ise Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan topraklarıdır. Yani Rusya’nın güney sınırları güvensiz hale gelecek. Dolayısıyla Türkiye bu macerada rol alıyorsa karşı cevabı her an alabileceğinin farkında olmalı” ifadelerini kullandı.

"BOŞUNA NATO'YA GÜVENMEYİN"
Türkiye’nin boşuna NATO’ya güvenmemesi gerektiğini de kaydeden Jirinovski, “NATO hiçbir zaman Türkiye’nin çıkarlarını savunmaz. Türkiye için savaşa girmez. Dolayısıyla Brüksel’e şikayette bulunmaya değmez. Onlar zaten Türkiye’yi AB’ye de almadılar. Ve hiçbir zaman da almayacaklar. Türklere yüz kere söyledim ‘NATO’dan çıkınız’ diye. Siz ise NATO’dan çıkacağınıza NATO’nun Suriye’ye saldırması için elverişli ortam hazırlıyorsunuz. Dediğim gibi Suriye’den sonra sırada İran var. Türkiye’yi 3. Dünya Savaşı’nı provoke etmemeye çağırıyorum. Bu çok kötü sonuçlanacak. Belki bir gün Rusya, ABD ile savaşabilir. Ama bu savaş Türkiye, İran ve Suriye topraklarında yapılacak. Bu durumda da ya Moskova veya ABD kazanacak. Kaybeden yine siz olacaksınız” dedi.

Suriye muhalefetten vazgeçiniz. Suriye sınırındaki Türk ordusunu geri çekiniz. Neden Suriye muhalefetini silahlandırıyorsunuz. Kürt muhalefeti silahlandırıp, Öcalan’ı da serbest bırakarak bu silahlı muhalefetin başına yeniden geçmesini ister misiniz? Dolayısıyla başka ülkede iç savaşı körüklemeye gerek yok. ‘Başkasına kuyu kazan, kendi düşer’ diye bir Rus deyimi var. Türkiye hükümetini bir daha bu politikadan vazgeçerek Esad’e destek vermeye çağırıyorum. Eğer Türkiye, İran, Suriye ve Türkiye üçgeninde durumu gerginleştirip Rusya için sorun çıkarırsa bundan kendisinin zarar göreceğini bir daha tekrarlıyorum” şeklinde konuştu.

Adam doğru noktalara parmak basmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

olay alıp vermek değil, olay insanların ölüp kimsenin bişey kazanmıcak olması.

Bunun farkında insanlar, içeriyi savunmak dışında askeri bir operasyon düşünülemez tr de.

İşte o yüzden Gönüllü ve Paralı askerliğe geçelim. SAvaşa girelim savaş kaçınılmaz müslüman kardeşlerimiz ölüyor diyen arkadaşları görmüş oluruz onlarada fırsat doğar askerlik için. Ne güzel herkes mutlu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile dostane ilişkisi bulunduğunu belirten Jirinovski, “Dostum Abdullah Gül’e bir daha şunu söylüyorum. Bu maceradan vazgeçiniz. Çünkü Suriye’de rejim değiştirilirse daha sonra İran’a saldırılacak. ABD ise durumu sakinleştirmek için Kürtlerin yeni bir bağımsız Kürt devleti kurmalarına müsaade edecek. Bu ise Türkiye’ye darbe vurmaktır. Kuzey Irak ve İran’ın batı bölgeleri bundan etkilenecek. Dolayısıyla bu durumdan Batı kazanacak. Kaybeden ise Türkiye, Suriye, İran ve genel olarak İslam dünyası olacak. Neden Türkler bunu yapıyor? Neden Türkler İslam dünyasında, Ortadoğu’da Truva atı rolünü üstleniyor?” şeklinde konuştu.

Ortadoğu’da yeni bir gerginliğin Rusya’yı da olumsuz etkileyeceğini belirten Jirinovski, “Özellikle eğer İran bombalanırsa milyonlarca göçmen kuzeye akın edecek. Buralar ise Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan topraklarıdır. Yani Rusya’nın güney sınırları güvensiz hale gelecek. Dolayısıyla Türkiye bu macerada rol alıyorsa karşı cevabı her an alabileceğinin farkında olmalı” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin boşuna NATO’ya güvenmemesi gerektiğini de kaydeden Jirinovski, “NATO hiçbir zaman Türkiye’nin çıkarlarını savunmaz. Türkiye için savaşa girmez. Dolayısıyla Brüksel’e şikayette bulunmaya değmez. Onlar zaten Türkiye’yi AB’ye de almadılar. Ve hiçbir zaman da almayacaklar. Türklere yüz kere söyledim ‘NATO’dan çıkınız’ diye. Siz ise NATO’dan çıkacağınıza NATO’nun Suriye’ye saldırması için elverişli ortam hazırlıyorsunuz. Dediğim gibi Suriye’den sonra sırada İran var. Türkiye’yi 3. Dünya Savaşı’nı provoke etmemeye çağırıyorum. Bu çok kötü sonuçlanacak. Belki bir gün Rusya, ABD ile savaşabilir. Ama bu savaş Türkiye, İran ve Suriye topraklarında yapılacak. Bu durumda da ya Moskova veya ABD kazanacak. Kaybeden yine siz olacaksınız” dedi.

Suriye muhalefetten vazgeçiniz. Suriye sınırındaki Türk ordusunu geri çekiniz. Neden Suriye muhalefetini silahlandırıyorsunuz. Kürt muhalefeti silahlandırıp, Öcalan’ı da serbest bırakarak bu silahlı muhalefetin başına yeniden geçmesini ister misiniz? Dolayısıyla başka ülkede iç savaşı körüklemeye gerek yok. ‘Başkasına kuyu kazan, kendi düşer’ diye bir Rus deyimi var. Türkiye hükümetini bir daha bu politikadan vazgeçerek Esad’e destek vermeye çağırıyorum. Eğer Türkiye, İran, Suriye ve Türkiye üçgeninde durumu gerginleştirip Rusya için sorun çıkarırsa bundan kendisinin zarar göreceğini bir daha tekrarlıyorum” şeklinde konuştu.

rus ergenekonundan bu adam

ne yani ? koskoca ümmeti müslim bu dinsiz bolşevike mi inanıcak ?
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

bu yazıda en ufak doğruluk ve mantık payı buluyorsanız öyle devam ediniz.

30 yıldır suriye iran ırak topraklarında beslenen bi yapı var terör kan nefret ırkçılık üzerinden ülkenin 100 yıllık geleceğini götürmüştür azerbeycan hariç bütün komşularımız'da bunlara destek vermiştir, halen de devam etmekteler batılı ülkeler rusya da dahil, çünkü hepsinin emelleri var kendi çıkarları doğrultusunda binlerce km ötedeki aktörlerin ne işi topraklarda? ne rusya ne usa nede onların kuklası diktatörler, hatta bizim mevcut yönetim'de dahil. nato çok kötüde peki ya ruslar? hatta çok daha beter onlardan rusya. esad ve onun gibi liderler gitmeli her ne şekilde olursa olsun ama bedel ödemeden olmuyo, bazen'de çomak sokmak gerekiyo şu günlerde yaşadığımız gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...