Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari'de çatışma: 7 şehit

Phyx

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

Örgütten ayrılmak istediği için yada başka sebeplerden kamplarda idam edilenleri de hürriyet uydurdu?

başka ne yazarsa yazsın benim için hürriyet budur.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8723069.asp?gid=229&sz=49450

ebay'den bulunabilecek basit bir telsiz için yaptıkları haber bu. telsizin bir baklava açmadığı kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

konu canlı bomba mı? en çok kaybı dağda, kırsalda olan çatışmalarda mı veriyosun yoksa canlı bomba olaylarında mı?

binlerce gönüllünün içinden birini seçip hap map ne dayıyorlarsa artık bilemem öyle canlı bomba yapıyorlar güya, bununla mı zekasız mekasız diyorsun.. bırak bu işleri

hırsıza hiç suç bulmayan tipler yüzünden bu işler çığırından çıktı zaten
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Feamer said:
ben bile çıksam doğuda dolaşmaya 5-10 da rus kızı peşime taksam "dağda karı var ahanda, a.. var böyle sulu" desem, 1000-2000 kelle toplamazsam adam değilim.

psikolojik harp.

kimsenin kimseye allahın dağında cennet vaat edip kandırdığı falan yok. bu insanlar gayet bilinçli bir şekilde gidiyorlar. 20-25 yıldır dağda olan adam var. o da ne olduğunu biliyor ömrü dağda geçmiş.

bunlar hürriyet gibi savaş basınının uydurduğu zırvalar.

ülkücüler yapınca beyin yıkama, pkklılar yapınca bilinçli mücadele mi oluyor? her saban andımızı okuma beyin yıkama oluyor da, polise askere taş atan çocuk bilinçli mücadele mi oluyor? hayır hepsi beyin yıkama.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Feamer said:
ben bile çıksam doğuda dolaşmaya 5-10 da rus kızı peşime taksam "dağda karı var ahanda, a.. var böyle sulu" desem, 1000-2000 kelle toplamazsam adam değilim.

psikolojik harp.

kimsenin kimseye allahın dağında cennet vaat edip kandırdığı falan yok. bu insanlar gayet bilinçli bir şekilde gidiyorlar. 20-25 yıldır dağda olan adam var. o da ne olduğunu biliyor ömrü dağda geçmiş.

bunlar hürriyet gibi savaş basınının uydurduğu zırvalar.

"kimsenin kimseye allahın dağında cennet vaat edip kandırdığı falan yok" bunu iddia ediyorsan kelimeler kifayetsiz kalıyor.

16-20 yaş yörenin kız ve erkelerin de nasıl ve nereden gelen bi ideoloji var?

baya baya cenneti vaat ediyorlar 6. mı 8. mi belli bile olmayan çocukta kanarsa dağa çıkıyor, ya bunu bile görmemek için çok farklı bir bakmayış açısı lazım.

evet 20-30 yıl dağda prof. adamlar var, her halde karakolları da bunların bastığınız zannetmiyorsunuz dimi?

ayrıca adam toplama hadisesi için ismimi koyuyorum bugün, gazi mah. bile gitsem aynı yöntemle 500 adam toplarsın.

ne zanediyorsunuz allah aşkına, özgürlük adına silahlan halk kitlesimi bu?

hadi öyle diyelim, nasıl bir özgürlük anlayışı ki bu, savaşçılarını haplıyor, kızlarına fuhuş yaptırıyor, böbreklerini satıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Throine mesru mudafaa sahsi,irzi namusu ,genisleteyim vatani korumak icin saldirmaktir.pkk neyin mesru mudafaasini yapiyor?keske 1 sene su ulkeyi pamukogluna verseler,halki 1 sene daglarda yatirir anamizdan emdigimiz sut burnumuzdan gelir,ekonomi coker,ama o ana kuzularinin bir gram kani akmaz ,ekonomik gidisati sehit kanina tercih etmeleri sebebiyle boyle oluyor.bide siyasi cozum diyenlere totomla guluyorum,o olay ozalin,mumcunun,kurt dusunurlerin olumuyle biteli 20 sene oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

iyi tamam bitmemiş olsun, 5 sene öncesine kadar niye eylem yapmıyorlardı.

birde bi abartı var aman allahım PKK bitmez, bitirilemez.

ne zannediyorsunuz ya onu anlamıyorum ki?

insan, mal, uyuşturucu kaçakçısı, haraç, hırsızlık, gasp... bu gibi kalemlerden para kazanan bir örgüt bu, bu kalemlerden nemalana politikacılar olduktan sonra bu şekilde tabi bitmez

al sivil gönüllüleri sal dağlara, bakalım bitirmiyorlamı bitirmiyorlamı

ama faili meçhüller, kuyular falan diye dolaşan "insancıklarımız" olduğu için adam istanbulun ortasından haraç kesiyor.

kafar çok güzel ayrıca,96-98 arasında neler oldu a gençler?

boldlu kısım biraz sıkıntı yoksa çok haklısın
Sosyal ağlarda paylaş

baban asker herhalde.

Seleph said:

Throine mesru mudafaa sahsi,irzi namusu ,genisleteyim vatani korumak icin saldirmaktir.pkk neyin mesru mudafaasini yapiyor?keske 1 sene su ulkeyi pamukogluna verseler,halki 1 sene daglarda yatirir anamizdan emdigimiz sut burnumuzdan gelir,ekonomi coker,ama o ana kuzularinin bir gram kani akmaz ,ekonomik gidisati sehit kanina tercih etmeleri sebebiyle boyle oluyor.bide siyasi cozum diyenlere totomla guluyorum,o olay ozalin,mumcunun,kurt dusunurlerin olumuyle biteli 20 sene oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

baban asker herhalde.

Seleph said:

Bazi konularda hassas olunca neden hemen yafta meraki baslarki? Hayir asker degilim desem

Ehehe babasi polismis dersin
Sosyal ağlarda paylaş

Her zamanki döngüye girildi yine, askerler öldü, bizim burada sanal malkoçoğluları esiyor yine.

Hiç aklımdan geçmezdi ama bu sefer throine'le benzer düşünüyorum.

Şu dincilik bir de milliyetçilik denilen hastalıklardan arınmadıkça hiçbir zaman rasyonel ve sağlıklı düşünemeyeceğiz toplum olarak.

PKK bir örgüttür. Aslında ismen de çoğunlukla yanlış kullanılıyor, bir sürü örgüt var, HPG, Kongra-Gel, TAK vs...
Bütün bunların hepsine genel isim olarak PKK deniyor.

şimdi, birkaç noktayı kısaca özetleyeyim size:
1. Bir insan eğitimsiz bile olsa, öyle keyfine dağa çıkmaz. şurada reröre yapan baga tarkanları 2 gece dağda uyutsak donarak can verirler. Yani, bu insanlar oraya çıkıp canını tehlikeye atıyorsa bize uydurulan devlet söyleminin dediği gibi sırf biri bunlara gelip gel gardaş gidek dediği için olamaz, ortada bu insanları gerçekten öfkelendiren ve canını silahın önüne attıran bir sorun olması zorunludur. Rasyonel zeka bir tek Türkiye'de farklı işliyor, biz kendimize özgüyüz, 4 tarafımız düşmanla çevrili falan diyecekseniz özet geçin.
2. PKK bu mesele çözülmeden diyelim ki askeri yöntemlerle bitirildi. Yani, dağdaki gerilla gücü öldürüldü ve örgütün yöneticileri tutuklandı, siz de bütün iştahınızla linç falan ettiniz. Yarın MKK diye bir örgüt kurulmayacağının garantisini kimse veremez. Diyelim dağlara da 5 milyon apaçi yerleştirdiniz, uçan kuşa kimlik soruyorlar. Örgütün şehirlerde/yurtdışında asala gibi ya da başka şekilde underground eylemlere girmeyeceğini söylemek saftirikçedir. Yani, siz sorunu çözmedikten sonra askeri başarı kalıcı birşey sağlamaz.
3. Bölge sizin sandığınız gibi bir yer değil. O insanlar da Uruk Hai değil. Zaten bakacak olursanız Türklerin kavgalı olduğu milletler(Ermeniler, Yunanlar, Kürtler vb) en çok Türklere benzeyen milletlerdir. Yani, Ahmedle Mehmedin kavgasından başka birşey değil bu. Bu öcü tatavası belki içinizi rahatlatıyor olabilir ama gerçeği değiştirmiyor. O bölgede acayip bir siyasi durum var ve baya kararlı ve ideolojik bir toplum var. Bizim batı illerimizdekine göre çok daha politik ve aktif bir yapı var. Bir eylem oldu mu sayıca az olmalarına rağmen hızlıca toplanabilen bir örgütlü kitleden söz ediyoruz.
4. Siz burada içinizi dökmek yerine artık rasyonel düşünmeye başlamalısınız. En sevmediğim şey tutarsız insan/siyasettir. Yani, eğer benim bir konuda bu kadar damarım kabarsa forumda esmek yerine gider vuruşurum. Ya da oturup düzgün , demokratik olarak tartışmaya çalışırım. Yoksa buradan atom bonbası atak napalm sıkak diye konuşarak bir yere varılmıyor. Geçin de atın hele görek nasıl oluyor, hain düşman al sana bomba diyen Zeki Müren gibi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

5. PKK silahını ABD'den İsrailden alıyor, dış mihraklara çalışıyor falan olayı: Doğrudur, dünyada şu an atılan her silah bu gibi ülkelerden alınıyor. Öte yandan Türk ordusu da yine siahını buralardan alıyor. PKK şu devletin maşası, onlarla görüşüyor diyen devlet yetkililerinin, aynı gün o devletle kameraların önüne geçip görüşmesi de ayrı bir komedi. Yani, gerçekler acıdır, herkes bu dünyada bir yerlerden alıyor ediyor vs, fakat PKK nin daha çok eski sovyetler cephesiyle yakın olduğunu görüyoruz genel olarak. Yani kısacası, bunun bir kıymeti yok. Önemli olan kimin silahı nereden aldığı falan değil. Oraya giden militanın gitmesine neden olan şeyin ne olduğu. Beyin yıkama denmesi yine bir ikiyüzlülük, e be arkadaşım senin koyduğun asker gönüllü mü gidiyor oraya? o da zorunlu askerlik nedeniyle oraya gönderilen, torpili bilmemnesi olmayan gariban fakir fukara. Tüyü bitmemiş sabileri koyuyorsun keklik gibi avlansın diye. 20 senedir diyoruz profesyonel ordu diye.
6. Şimdi bu yazdıklarım gaz yapacaktır büyük ihtimalle. Diyeceğim o ki, biraz gözünüzü bürüyen ilkel hislerden kurtularak akılcı ve dışarıdan bakabilen bir gözle olayları okumaya çalışın. Benim Kürt olduğumu da söyler kesin e-akıncı arkadaşlar, diyelim öyleyim, gocunmam, fakat, işin gerçeği o değil. Benim ailem 3 büyüğünü PKK ile savaşırken yitirdi, bunların dışında 1 amcam, bir de babamın amcaoğlu suikaste uğradı, ailem de Karaçay Türkü'dür. Adım öztürkçedir, ben de böyle bir kültürle büyüdüm(detaya girmeyeyim şimdi stalkerlar atlar hemen hava atıyor diye) Yani ben bu işleri internetten değil çocukluğumdan eri yaşayarak öğrendim.
Büyükbabam, bir gün korucu olan ailemiz yandaki aileyle çatıştığı gece(onların dedesi benim dedemin çocukluk arkadaşı olur) biz Türkler, barış isteyen, başkasının kimliğini ezmeyen bir halkız demişti bana. Bizi savaştıranlar bu araplardır demişti. O arap kısmına katılmadım ama diğer kısımda hep hak verdim kendisine. Bizim ailemize çelenk göndermek dışında kimse hal hatır sormadı, yani kullanılıp atıldı oradaki milyonlarca kişi gibi. Siz de kullanılmayın boşuna, çok da niyetliyseniz gidin orada kullansınlar sizleri.

Hadi sağlıcakla.

edit: imla hatası; yatarak yazmak bozuyor delikanlıyı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Hiç aklımdan geçmezdi ama bu sefer throine'le benzer düşünüyorum.

bence yatmadan önce bir dilek tutmalısın.

Konuya gelirsek.

PKK'nın bitmesi için bu anayasanın değişmez maddeleri (sanki kutsal kitaplardan ayet çıkarıyoruz) gibi saçmalıklardan kurtulmak gerekir. Çözümün önündeki en büyük engeller bunlar ve diğer siyasi tabular. Hatta Kürtlerin kendi kaderlerlerini tayin etme haklarını kullanabilecekleri ortam yaratılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

2. PKK bu mesele çözülmeden diyelim ki askeri yöntemlerle bitirildi. Yani, dağdaki gerilla gücü öldürüldü ve örgütün yöneticileri tutuklandı, siz de bütün iştahınızla linç falan ettiniz. Yarın MKK diye bir örgüt kurulmayacağının garantisini kimse veremez. Diyelim dağlara da 5 milyon apaçi yerleştirdiniz, uçan kuşa kimlik soruyorlar. Örgütün şehirlerde/yurtdışında asala gibi ya da başka şekilde underground eylemlere girmeyeceğini söylemek saftirikçedir. Yani, siz sorunu çözmedikten sonra askeri başarı kalıcı birşey sağlamaz.

Bunda haklısın bu insanları öldürerek bitiremezsin.

2012'de ölen teröristler arasında yavaş yavaş 94'lüler bile göze çarpmaya başladı.

2022'de bu sefer 2004 doğumlu teröristle uğraşmak zorunda kalacaksın. Bir şey değişmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen dağlıca baskınında suçlu askerdi, yandaş ve yalaka basın suçluyu ilan etmişti o zaman...aradan geçen zamanda herhalde genel kurmay, askeri yetkililer göze girmiş olacaklar ki ya da askerlerin bir yanına sihirli değnek değmiş olacak ki kimse şehitlerimiz için askeri yetkilileri suçlamıyor bugün.
Değişmeyen tek şey var, değişmenin kendisi...
Ne güzel söz.
Işık etsin yaratan şehitlerimizi. Gerisi hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Bölge sizin sandığınız gibi bir yer değil. O insanlar da Uruk Hai değil. Zaten bakacak olursanız Türklerin kavgalı olduğu milletler(Ermeniler, Yunanlar, Kürtler vb) en çok Türklere benzeyen milletlerdir. Yani, Ahmedle Mehmedin kavgasından başka birşey değil bu. Bu öcü tatavası belki içinizi rahatlatıyor olabilir ama gerçeği değiştirmiyor. O bölgede acayip bir siyasi durum var ve baya kararlı ve ideolojik bir toplum var. Bizim batı illerimizdekine göre çok daha politik ve aktif bir yapı var. Bir eylem oldu mu sayıca az olmalarına rağmen hızlıca toplanabilen bir örgütlü kitleden söz ediyoruz.

Burada yazdıkların düşündürücü. Kendi içinde de çelişiyor. Çok fazla yanlış var(bana göre tabii)...Her şeyden önce Türklerin kavgalı olduğu millet falan yok güzel kardeşim. Yunanistan'a defalarca gittim geldim. Türkiye'de Yunanlıları defalarca ağırladım. Aramızda en ufak bir düşmanlık olmadı. Çok fazla Ermeni dostum oldu, hatta kız arkadaşım bile oldu. Ne benden o tarafa, ne de onlardan bana en ufak bir düşmanlık olmadı. Kürtler dediğin zaten bizim teyze çocuğu, dayı oğlu, sıra arkadaşım, candaşım-sırdaşım-yoldaşım. Bazı kelimeleri bu kadar kolay kullanmayalım arkadaşlar. Bu ülkede Türk-Kürt birdir. Halk bunu biliyor, bunu bildiği için bunca şehide rağmen memleketin hiçbir yanında ciddi bir linç eylemi, toplu kıyım, katliam yaşanmadı...Hee, bana göre şimdiki iktidar bilerek ya da bilmeyerek öyle çok yanlışlar yaptı ki bir dönem sanki milletin bu şekilde kamplaşmasını ister gibi şeyler yaptı. Aha şu son Apo'nun ev hapsi konusu da bu toplumu bölecek,ayrıştıracak en önemli olaylardan biridir. Bunu yapacak hükümet bana göre halen Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunmamaktadır. O yüzden Kılıçdaroğlu Kemal'i de bu trene katıyorlar ama yanılıyorlar. Bu ülkede Türk-Kürt halen düşman değilse sebebi halkın kardeşliğidir. Bu kardeşliği yıkacak olan ise teröristin hakkını tartışan, teröristin isteklerini ciddiye alan, teröristin dayatmalarını insanların ideolojik görüşü olarak gören-gösteren insanlardır. Bölgeyi bilmek ne? Ben de Adıyamanlıyım. Kendi memleketimdeki değişimi-dönüşümü çok iyi gözlemliyorum. Geçmiş iktidarların Kürtler ve Kürtçe üzerindeki baskısı kalktı. Eee, tamam işte, Adıyaman'da herkes Kürtçe konuşuyor, herkes Kürt kültürü ile ilgili ne hakkı varsa yaşıyor. Neden pkknın partisi Adıyaman'dan 1 tek milletvekili bile çıkaramıyor? Bölgeyi siz biliyor musunuz diye ötede beride laf eden senin gibi arkadaşlar anlatsınlar bakalım. Adıyaman'da da nüfusun büyük çoğunluğu Kürt. Her seçimde en az 1 CHP, kalanı da merkez sağ partiye gidiyor oylar. Neden 1 tane bile pkknın partisine milletvekili çıkmıyor her türlü ajitasyona, her türlü baskıya rağmen?
Uzun bir yazı oldu, daha da çok yazılır ama şimdilik bu kadar. Lütfen güneydoğuda olan biteni artık Kürtlerin haklarının tanınma-tanınmama mücadelesi ya da bir ideolojik mücadele olarak görmeyelim, göstermeyelim. Ne ideolojisi Allah aşkına? Esrar-eroin satarak, silah satarak, beyaz kadın ticareti yaparak, yurtiçi ve yurtdışı terör örgütlerinin, gizli servislerin tetikçiliğini yaparak işdeolojik mücadele mi olur? Böyle bir sözüm ona mücadelenin peşinden samimiyetle giden adamlar için ise 2 ihtimal var:ya harbiden çok hem de çok aptallar, ya da o ideolojik mücadele ceplerine iyi para koyuyor. İyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...