Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ücretsiz Bedelli Askerlik Geliyor !!!

Editor

Öne çıkan mesajlar

yalniz sirf chpden geldi diye ana akim medyada esamesi okunmuyo haberin. akp onerse yer yerinden oynardi. tabii yaptirimi falan da farkli da "aman bedelli bekleyen kesimi chpye kaptirmayalim" diye susturmuslar hemen yalaka medyayi.

bu arada cikacagini hic sanmiyorum bunun. zaten cikmaz da cikacagi olsa da akp sirf chp verdi diye karsi durur.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Loxias said:

kithnos_1 said:

Ayrıca sistem baştan hatalı ztn , 11.990 TL kazanan para vermicek , 12.010 TL kazanan mal gibi para mı vericek ?

CHP'nin yaptığı sistem de bu akdar olur zaten.

ahaha çok komik abi. 330 değilde 329 puan alırsan istediğin bölüme giremeyebilirsin, 119 değil 120 yaparsan hız sınırından ceza yiyebilirsin, 28 değil 29 yaşındaysan zorla askere alınırsın, 18 lik lolitayla yiyişip sevişebilirsin, ama bir ay/ 1 gün eksik olursa ne olacağını sende biliyorsun.

hayatın her alanında bu böyle..

Ne alakası var , hayatın bazı alanlarında öyle diye , burda da mı saçma bir sistem kursunlar ?

Ya tamamen zorunluluğu kaldırıcaksın ya da dediğim gibi sabit fiyat , yaştan bağımsız yapıcaksın.

Ya da en son uygulanan gibi işte , şu yaş üstü , şu kadar TL , bu bile birşeydir.

Ama maddi durumu iyi olmayanlar kızmasın , onların yanındaymışız gibi gösterelim çabası yüzünden , bedelsiz bedelli getirmeye çalışmak en saçması bence

soyledigin tarz tek fiyattan sadece zenginlerin faydalanacagi sistemdense sadece limite yakin az bucuk insan arasinda fark yaratan bu sistem bin kez daha adil ve mantikli ama. vergi matrahi tarz bir uygulama iste. daha cok kazanan daha cok oduyor. ama fiyat araliklari daha dusuk olsa cok daha iyi tabii
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

yalniz sirf chpden geldi diye ana akim medyada esamesi okunmuyo haberin. akp onerse yer yerinden oynardi. tabii yaptirimi falan da farkli da "aman bedelli bekleyen kesimi chpye kaptirmayalim" diye susturmuslar hemen yalaka medyayi.

bu arada cikacagini hic sanmiyorum bunun. zaten cikmaz da cikacagi olsa da akp sirf chp verdi diye karsi durur.

Abi AKP'den gelmiş olsaydı , er ya da geç yasalaşacağı kesin olurdu , bir de o var yani.

E doğal olarak , daha fazla yer bulurdu haber kendine , CHP den gelince , yasalaşma ihtimali çoook zayıf , kaldı ki , önerilen sistem zaten komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Hep aynı muhabbet oluyor. Askeriye "fakirlere haksızlık oluyo beyler" diyerek hepimizi zorunlu köleliğe mahkum ediyor. Hep aynı geyikler.

Yanlış bişey denmiyor malesef. Ben şu bedelliden sonra 30uma geldiğimde bedelli yoksa yada varsa param yoksa askerlik maskerlik yapmam bu ülkede.

AKP müslümanlığın amerikası olmaya çalışıyor. Bir sürü adamda bağırıp çağırıp destek veriyor. Yarın öbür gün Suriye'ye müslümanlar için savaş çıkar başka bir yere çıkar ben o savaşı desteklemem. Paralı askerlik çıkarsınlar zorunluyuda gönüllü yapsınlar. Şu tip arakdaş çok onları alsınlar askere;

http://galeri3.uludagsozluk.com/133/islam-fuck-yeah_196523.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

SUan Devletin acayip sekilde paraya ihtiyaci var o yuzden bu olayi kabul edebilirler ama ucretsiz olani yapacaklarini sanmam

Devletin niye paraya ihtiyacı var anlamıyorum. Vergileri köklüyorlar saçma sapan şeylerde bile devlet alıyor bu parayı devlet alıyor beyfendi gibi şeyler görmeye başladık. Bunun yanında 2 tünel 2 yol başka bir halt yapmamışlar. Ben birikimden dış borcu bitirmişizdir derken millet devletin paraya ihtiyacı var diyor. La havle vela kuvett müslümin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...