Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Bizi günaha sokuyorsun' deyip otobüse bindirmediler.

Bella

Öne çıkan mesajlar

Doğru söylüyorsun itirazım yok. Sorunların ortadan kalkması için dini kaldırmaya da gerek yok ama değidin gibi İslam'da reform yapılamamış ki aslında ne kadar ihtiyacı var. Maalesef bugünkü kurallar topluluğu onu cahil kesimle birleştirince orta çağ kafasına sokuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ya manyağın teki çıkıp yapmış olabilir o çok sorun değil ama burda asıl sorun halkın tepki göstermemesi ki halk böyle durumlarda gerçekten tepki göstermiyor. ya bir sindirilmişlik ya da bir destekleme tavrı var bu tarz davranışları

ogün samast'ı da kahraman etmedi mi bu halk ve polis. ben de tahsilli biri değilim. maddi durumum da iyi değil. ailem de gelenekçi bi aile. ama sağduyu ve akıl diye bi şey var. eğitimsizlik işin küçük bi kısmı bence. sindirilmişlikten de öte bi salaklık var yani insanlarda. aptal bi nesil büyüdü. benim neslim biraz daha uyanık; ama şimdi daha aptalını büyütüyolar. bu din mevzuları eğitim işine fazla karışınca işin ucu daha da kaçacak. bi yere din girince ordan hayırlı bi şey çıkmıyo. inananlar ya da sömürenler, suçlu kimse kim. olgunun kendisi sakat, kendi içinde sakat.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinde reform konularında atlanan bir nokta var, avrupa dinde reform yapana kadar o din en az 10 kere belli çıkar gurupları için değiştirildi, en sonda zenginleşen burjuva ve azınlıklar, kilisenin baskısından bıkıp onun gücünün karşısına güçle çıktılar ama burdan bakıca ve dışarıya pompalama farklı oluyor. ingiliz kilisesi de, henry yeninden evlensin erkek çocuk sahibi olsun diye vatikana rest çekme sonucudur.

ne hz. isanın öğretilerinde, nede kuranda reform gerektiren bir durum yok. tabii alakasız örnekler verile bilir bu olayda olduğu gibi.

ya adamlar haca gitmiş, rehber demiş deve idrarı yaralıdır, peygamber sünnet falan bu tiplerde içmiş, sonuç hastane...

ee kafa bu, buna nasıl bi reform yapacağız?

Dinin uygulanmasına reform yapmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ya manyağın teki çıkıp yapmış olabilir o çok sorun değil ama burda asıl sorun halkın tepki göstermemesi ki halk böyle durumlarda gerçekten tepki göstermiyor. ya bir sindirilmişlik ya da bir destekleme tavrı var bu tarz davranışları

bunu okuyunca aklıma geldi. otobüste buna benzer olay değilde bi laf atma olmustu. kızın birine cok acık giyinmissin gibisinden bisey söylendi, baktım konu uzuyo arka tarafa dogru yürüyüp kızın yanına geldim, arkadas benimle bi sorun mu var dedim. hepsi susup bacım moduna girdiydi. ha öyle serin hikaye değil sonra o kızla evlenmedik tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

O resmi koymanizin amaci ne anlayamadim,kate uptona da biri basortu takip koyabilir pekala photoshopla,memleketin her tarafinda kici basi acik dolasanlar artiyorken siz burada hedef saptiriyorsunuz ,nedir bu ciplaklikla medeni olmayi bagdastirmalar? En medeni yaratiklar hayvanlar o zaman her taraf acikda :s ar ve haya iki tane ici bos sozcuk degil sodomla gomore gibi olcaz yakinda munferit olayi kac sayfa tartismissiniz :s

kate upton'dan bana ne o ayrı mesele de,
türban meselesini bu kadar basite indirgemen efsane olmuş.

bu arada şu adamlar varken:
http://inciswf.com/filmeeeim.swf
merak etme sodomla gomore olmayız,
edep ve ahlak polisleri her tarafta olduğundan, sorun yok o açıdan.

bu arada sodom&gomore&his amazing friends demişken,
http://www.youtube.com/watch?v=8P06XFyjBdg
Martina Hornbacher dansedecekse gene benim açımdan sorun yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

O resmi koymanizin amaci ne anlayamadim,kate uptona da biri basortu takip koyabilir pekala photoshopla,memleketin her tarafinda kici basi acik dolasanlar artiyorken siz burada hedef saptiriyorsunuz ,nedir bu ciplaklikla medeni olmayi bagdastirmalar? En medeni yaratiklar hayvanlar o zaman her taraf acikda :s ar ve haya iki tane ici bos sozcuk degil sodomla gomore gibi olcaz yakinda munferit olayi kac sayfa tartismissiniz :s

ramazan yaklaşıyor, sayarız münferit olayları yine
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...