Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tecavüzcülere tahliye kararı / İzmir

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

imamizer said:

"Tatar Ramazan" said:

Kürtaj yasaklanınca it kopuk göz koyduğu güzel/zengin kızları zırt pırt kaçırmaya başlar artık, 15 gün bi yerde saklanıp kızı hamile bıraktı mı tamamdır, şekerini çiçeğini alıp kızın babasına el öpmeye götürürler torunun geliyor buba diye

Entel dantel tepkiler yerine, ciddi ciddi kahvedeki adama, cahil köylüye şöyle olayı anlatan olsa keşke.
Tatar for president.

Teveccühünüz güzel kardeşim, size layık olmaya çalışıyoruz beni sizler yarattınız asdadasdada
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

abi 2 sene bile olmamış olay olalı nasıl 14 yıl ceza alıp yattıkları süreden dolayı tahliye oluyorlar?

onu ben de hiç anlamadım, davası gecikenlere kıyak gibi bişey mi bu ne saçma şey lan? 2 sene yatırdık seni davan olana kadar o yüzden özür olsun diye bırakıyoruz seni şimdi?

hiç dava, hakim, yargıç falan olmasın o zaman zaten her şüpheli en az 2 sene yatıyor artık, 2 sene yatırıp çıkarsınlar bütün gözlerine kestirdiklerini

burdaki hukuk okuyanlar bi açıklasa şu olayı merak ediyorum baya çünkü ben de
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

saçma ve suni gündemlerle boşa vakit harcarken çürüyen hukuk sistemi bir gün hepimizin götünde patlıcak,yarın veya baska bir gün bu kadın bir yakınımız,annemiz,eşimiz,bir dostumuz ya da kız kardeşimiz olacak,kürtaj muhabbetini haftalarca gündem de tutan medya bu hukuk rezaletine belki 3.sayfada 2 cift satırla deginecek,birileri yine çok demokratiğiz avrupa nın en büyüğüyüz,dünya da bilmem kaçıncı ülkeyiz yalanları söyleyecek,halk olarak yine rüya aleminde mutlu olmaya devam edecegiz.

akp'nin gündemi değiştirme çabasının başarıya ulaştığına dair ibretlik topik olmuş bu. hem bundan şikayet edip hem de prim vermek oluyor bu.

niye mi? tecavüz olayındaki ilk tahliye değil, yıllardır olan bir şey ama akpnin gündemi değiştirme çabalarının bir sonucu olarak bu kadar dikkatini çekmeyi başarmış. adam öldürüp tahliye olan adam varken bunun gazetelere haber olup burada da topikinin olması bir tesadüf değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

"nutella yerim" said:

[b]İzmir’de üniversiteli E.E.’ye tecavüz eden A.Y. ve G.M.

Hüküm giymis suclularin adi neden aciklanmiyor? Katiller hirsizlar ifsa ediliyorda tescilli tecavuzculeri neden basin sakliyor? Isimlerini haberde vermemelerini onunde hukiki bi engel yok diye biliyorum.

hüküm giymediler çünkü, dosyaları yargıtaya gidecek herkes aksi kanıtlanıncaya kadar suçsuzdur. Adamların bırakılma nedeni de tamamen kanuni, tutuklama bir cezalandırma yöntemi değildir. ihtiyaç ortadan kalkınca tutuklamada sona ermeli, olayda net bir biçimde tutuklama ihtiyacı kalkmış. Delil karartamazlar, tanıklara, mağdura müdahale edemezler, bir tek kaçma riskleri var hakimde kaçmayacaklarına kanaat getirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

imamizer said:

"nutella yerim" said:

[b]İzmir’de üniversiteli E.E.’ye tecavüz eden A.Y. ve G.M.

Hüküm giymis suclularin adi neden aciklanmiyor? Katiller hirsizlar ifsa ediliyorda tescilli tecavuzculeri neden basin sakliyor? Isimlerini haberde vermemelerini onunde hukiki bi engel yok diye biliyorum.

hüküm giymediler çünkü, dosyaları yargıtaya gidecek herkes aksi kanıtlanıncaya kadar suçsuzdur. Adamların bırakılma nedeni de tamamen kanuni, tutuklama bir cezalandırma yöntemi değildir. ihtiyaç ortadan kalkınca tutuklamada sona ermeli, olayda net bir biçimde tutuklama ihtiyacı kalkmış. Delil karartamazlar, tanıklara, mağdura müdahale edemezler, bir tek kaçma riskleri var hakimde kaçmayacaklarına kanaat getirmiş.
tamam da dava ertelenmemiş ki karar açıklanmış?
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

"nutella yerim" said:

gazetecılık etıgı,hedef gösterme olur diye

yiyim bu ülkenin gazetecilik etiğini heheh daha yargı süreci bitmemiş bir davanın sanıklarını sayfa sayfa DARBECİ ilan eden köşe yazarları var, daha da kötüsü bu köşe yazarlarını alkışlayanlar var.

Abi Türkiye'de herhangi bir gazetede etik mi var ahgojpağkf. Bir bia.net var bildiğim bir de kendi çaplarında bir avuç yazar çırpınan, etik ve basın çok ayrı kavramlar dünyamızda.
Sosyal ağlarda paylaş

tutuklama

TUTUKLAMA NEDENLERİ

Madde 100 - (1) Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve bir tutuklama nedeninin bulunması halinde, şüpheli veya sanık hakkında tutuklama kararı verilebilir. İşin önemi, verilmesi beklenen ceza veya güvenlik tedbiri ile ölçülü olmaması halinde, tutuklama kararı verilemez.

(2) Aşağıdaki hallerde bir tutuklama nedeni var sayılabilir:

a) Şüpheli veya sanığın kaçması, saklanması veya kaçacağı şüphesini uyandıran somut olgular varsa.

b) Şüpheli veya sanığın davranışları;

1. Delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme,

2. Tanık, mağdur veya başkaları üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunma,

Hususlarında kuvvetli şüphe oluşturuyorsa.

(3) Aşağıdaki suçların işlendiği hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde, tutuklama nedeni var sayılabilir:

a) 26.9.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;

1. Soykırım ve insanlığa karşı suçlar (Madde 76, 77, 78),

2. Kasten öldürme (Madde 81, 82, 83),

3. (Ek bent: 06/12/2006 - 5560 S.K.17.md) Silahla işlenmiş kasten yaralama (madde 86, fıkra 3, bent e) ve neticesi sebebiyle ağırlaşmış kasten yaralama (madde 87),

4. İşkence (Madde 94, 95)

5. Cinsel saldırı (birinci fıkra hariç, Madde 102)... devamını eklemedim

demekki birinin tutuklanması için kuvvetli bir şüphe ve bir sebep gerekiyormuş. her ne kadar dosyayı incelememiş olsamda basının verdiği bilgilerin iki aşagı üc yukarı dogru oldugunu kabul edersek olayda iki durumunda gercekleştiğini tahmin edebiliyoruz.

tutukluluk süresi

TUTUKLULUKTA GEÇECEK SÜRE

Madde 102 - (1) (Değişik fıkra: 06/12/2006 - 5560 S.K.18.md) Ağır ceza mahkemesinin görevine girmeyen işlerde tutukluluk süresi en çok bir yıldır. Ancak bu süre, zorunlu hallerde gerekçeleri gösterilerek altı ay daha uzatılabilir.

(2) Ağır ceza mahkemesinin görevine giren işlerde, tutukluluk süresi en çok iki yıldır. Bu süre, zorunlu hallerde, gerekçesi gösterilerek uzatılabilir; uzatma süresi toplam üç yılı geçemez.

(3) Bu Maddede öngörülen uzatma kararları, Cumhuriyet savcısının, şüpheli veya sanık ile müdafiinin görüşleri alındıktan sonra verilir.

yani ağır ceza mahkemesinin görev alanına giren yargılamalarda 2 yıl esas tutukluluk süresidir. 3 yıl daha uzatılma imkanıyla en fazla 5 yıl boyunca tutukluluğun sürmesi söz konusu olur.

evet tutukluluk cezalandırmaya dönüşmemeli ama 14 yıla hükmettiğin kişileri salt sistemin yavaşlığına dem vurarak serbest bırakmakta cok uygun gelmedi bana. tabi dosya içeriğinde bilmediğimiz bir detay olabilir. üst sınırdan uzaklaşarak ceza vermeside aklıma bu ihtimali getirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Ben mesela simdi bi kızın babası olsam ikisinide o mahkemenin önünde çekip vururum girer içerde 14 + 14 28 sene adamların yatracagı süreyi gönül ferahlığı ile yatarım.

Adaletin olmadığı yerde kendi adaletini yaratmak gerekiyo artık Türkiye şartlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...