Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY uçuş ekipleri AHL'de eylem yapıyor

Llama

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

ulkede anayasa hak-hukuk olmaması bir şey, buna karşı çıkacağına, olmayışını doğal karşılayıp, zaten hak hukuk yok, aramak da dünyanın en saçma şeyi, ne arıyon birader diyip bağcıyı dövmek apayrı birşey.

biraz konuyu saptıracağım thy'den ama "hak arama" başlığı altında gene de bahsedeceklerim.

hatırlarsınız bir kaç sene önce fransa'da kenar mahallelerde olaylar çıkmıştı. arabalar ateşe verildi, sokaklara barikatlar kuruldu vesaire. işte o kargaşa yeni bir yasa nedeniyle çıktı. bizdeki yeni sosyal güvenlik yasasının bir benzeri nedeniyle. yani devlet vatandaşa dedi ki "senin cebinde ne kadar para olduğunu hesaplayacağım, eğer şu kadar paran varsa bana şu kadar ödeyeceksin her ay."

aynı yasanın bir benzeri bizim ülkemizde de çıktı. peki bizim insanımız ne yaptı? kuzu kuzu gidip sıraya girdi kaymakamlıkların önünde zamanında başvuralım da fazla ödemeyelim diye. kavgalar sıralarda çıktı "neden benim önüme geçtin?" şeklinde.

zaten hak hukuk yok bu memlekette. kimse de aramıyor hak hukuk. aramaya kalkanla da uğraşırlar.

işte devlet benim ödediğim vergiyi yeter görmeyip her ay mal varlığımı göz önünde bulundurarak üstüne biraz daha para alıyor benden. şimdi bu ülkede hak hukuk var mı? nehirlerinizi, limanlarınızı satarken hak hukuk neredeydi peki?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ee bunun çözümü susup "taam abi o zaman sizde eylem yapmayın nafile nasolsa" mı demek?

e sen şu anda o tecavüz edenleri serbest bırakanlara destek oluosun?

çözüm o değil Suark. çünkü sorun insanlara haksızlık yapılmasında değil. insanlık süregittikçe haksızlık da yanı başında onuna birlikte varlığını sürdürecek. sorun tarlasına girilmeyen adamın kuzu kuzu evinde oturup komşusunun tarlasının tepelenmesini izlemesinde.

başlıktaki daha önceki mesajlarda sağlık sektöründen bahsedilmişti mesela özelleştirilecek diye. özelleştirilecek ve bunun önünde sen ben veya biz duramayız. çünkü biz diye bir olay yok bu memlekette. yılan sana veya bana dokunmasın da ne yaparsa yapsın mantığı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

İşçi sendikalarının grev hakkı varken, sendika greve kararı almışsa nasıl işten çıkartıyorlar yahu?

Bu yapılan eylem, protesto yani grev değil, ondan şunu yapmış yönetim;
said:
THY tarafı bu eylemi kırmak için iş akitlerini feshetme yoluna gidiyor. Bu daha çok kabin görevlilerine yönelik bir durum… ‘Personelin kendisini uçuşa hazır hissetmeme’ hakkının kötüye kullanıldığını iddia ediyorlar

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20647694.asp
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sendikacıyım. Memur sendikası olduğumuz halde grev, iş bırakma gibi eylemler yaptığımızda kesinlikle ceza almıyoruz. İdarenin verdiği cezalar mahkemeler tarafından bozuluyor.

Hiç istemedikleri halde imzaladıkları sözleşmeler sayesinde bu hakları aldık.

İşten çıkarılsalar bile, mahkeme kararıyla işlerine dönerler diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

thy de özelleştirildikten sonra böyle "grev hakkımız elimizden alınıyor, öyleyse biz de uçmuyoruz arkadaşım" diye iş bırakamazlar. eğlensinler kendi aralarında. geçer.

GERGE said:

Bildiğim kadarıyla bunun yasada bir üst limiti var, bir günlük kanunsuz grev nedeniyle memuru işten çıkartamazsın. Uyarı, maaştan para kesimi filan alırsın ama.

yok kanunsuz değil yaptıkları. grev de değil. isterlerse uçmayabiliyorlarmış ama kanun teklifine karşı bir tepki oluşturmak olduğu için amaçları smsle kovulmuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

"4000 tl ye yakın (yan avantalar hariç) maaş alıyorlar sonra kafalarına göre iş bırak..İnsanları perişan et..Neymiş..Grev yapma hakkı ellerinden alınmış ha..Duyan da maaşlarında indirim olacak sanır..Yapma kardeşim grev sende.İhtiyacın mı var..Yada olacak.."

interneten bir yorum, bu kafaları değiştirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

kanunlardan haberin var mı ya da dünyadan?
thy işten çıkarıyor ama grev hakkı diye bişey var bu adamların 16 maaş tazminat ödeyecek işten çıkardıklarına, iş kanunu bunu söyler
öyle müşteriler tazminat davası açarsa, thy de bunlara açar diye komik bişey yok yani.thy ye açılabilir ama thy nin öyle bi hakkı yok
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

ABD ve bazı ülkelerde demiryolu ve havayollarında grevi sınırlandıran ve yasaklayan yasalar mevcut. Dünyada bu yasa tasarısını ilk geçirmeye çalışan ülke bizler değiliz. .

Almanya'da ulaşım grevi yüzünden bir gün metroya binemediğimi, iş gezisinin uçuşlarının ve toplantıların anlayışla ertelendiğini çok net hatırlıyorum, kimse de çıtını çıkarmadı. Gelip te kapitalizmin allahı bi ülkeyi örnek verirsen gülerler hocam, testis geçerler.

Adamlar hakkını aldığı sürece senin de işin düzgün görülür. Alamadıkları sürece de çile çekersin, o yüzden bi an önce saf değiştirsen iyi olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...