Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eurovision Baku 2012

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

aente said:

1. olan şarkının boktanlığını geçtim, iyi ki bonomo bebesi ilk 3'e falan giremedi, güzel bir şey yaptığını sanıyordu ciddi ciddi.

katılmıyorum aente, isveç gayet güzel bir şarkı hazırlamış.
boktan?

internette şöyle yorumları görünce çok gülüyorum.

facebook'ta felan görüyordum, insanlar can bonomo'ya kıl dolaşıyordu sürekli, ay böyle sanat mı olur, ay böyle müzik mü olur, ay bu ne be böyle felan...

şimdi de isveç'in eurovision'daki şarkısına laf ediyoruz.

maşallah hepimiz de müzik dalında master yapmışız da haberimiz yokmuş...

can bonomonun eurovisiona hazırladığı şarkı ve koreografi, normalde kliplerine hazırladığından düşük kalitede olmuş bana kalırsa,
yine de bizim milletteki aşağılama akımını hakedecek kadar da kötü bir parça değildi, semifinali geçemezdi öyle olsa...

birinci olan şarkı gayet müthiş bir çalışma olmuş.
80lerin ve 90ların yaz pop şarkılarını birleştirmiş, inişli çıkışlı, ritmik, farklı bölümlere sahip bir şarkı hazırlamış.
koreografi da şarkıyla çok uyumlu, insanı alıp götüren bir dans hazırlamışlar, arkada kullanılan ışık ve gölgelendirmeler de bu etkiyi arttırmış.
bir şarkıyı anımsatıyor bana, donna summer mı desem bilemedim.

öte yandan can bonomonunkini kıyasladığımızda zayıf kalmış. isveç'ten sonra çıkması da bir dezavantaj tabii. gri giysiler, 6 kişinin de erkek olması, şarkının hep aynı şekilde devam etmesi felan monotonluk yaratıyor.
kötü değil, ama zirveyi zorlayacak kadar da iyi değil.

yani birinci olabilecek bir şarkı değil, ama "bu sanat değil, ne biçim sanat bu, ay berbat" laflarına da katılmıyorum.

bu arada moldovyanın şarkısı (lautar) tanıdık geldi, özellikle trumpet kısmını başka bir şarkıya benzetiyorum. shantel - disko boy olabilir belki.

bir de bazı kişilerde eurovision'ı küçümseme olayı var tabii...
"ay eurovision mı, hıh, onun artık önemi bile yok, bir tek biz önemliymiş gibi davranıyoruz" felan gibi şeyler...
ama aslında gittikçe daha çok öneme sahip oluyor,
bir döneme kadar sadece kuzey/batı avrupa'nın dahil olduğu bir yarışmaydı. şimdiki dönemde ise gittikçe daha fazla ülke dahil olur oldu.

hani bir olimpiyatlar değil, uefa şampiyonlar ligi değil, turnuva felan gerçekleşmiyor elbette,
ama bir "müzik festivali" olarak düşünmek lazım.

sen eurovision'da güzel bir şov hazırlamak için kendi müziğini ve performansını geliştiriyorsun,
kendini diğer ülkelere tanıtma fırsatı elde ediyorsun, ve diğer ülkelerin hazırladığı sahne şovlara bakarak yeni şeyler öğreniyorsun.
dostluk kardeşlik hede hödö, güzel şeyler bunlar tabii.
bu yüzden eurovision'ı seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

aente said:

1. olan şarkının boktanlığını geçtim, iyi ki bonomo bebesi ilk 3'e falan giremedi, güzel bir şey yaptığını sanıyordu ciddi ciddi.

katılmıyorum aente, isveç gayet güzel bir şarkı hazırlamış.
boktan?

internette şöyle yorumları görünce çok gülüyorum.

facebook'ta felan görüyordum, insanlar can bonomo'ya kıl dolaşıyordu sürekli, ay böyle sanat mı olur, ay böyle müzik mü olur, ay bu ne be böyle felan...

şimdi de isveç'in eurovision'daki şarkısına laf ediyoruz.

maşallah hepimiz de müzik dalında master yapmışız da haberimiz yokmuş...

şurdan sonrasını okumadım bile, kendi kendini bitirmişsin beni de gereksiz 500 karakter daha okuma zahmetinden kurtardın sağol.

bundan sonra sen de eleştireceğin her konu hakkında gidip master yap ki bundan sonra yazdıkların mantıklı olsun

bir parçayı beğenmediysem beğenmemişimdir,
bir yemeği beğenmediysem beğenmemişimdir,
bir filmi beğenmediysem beğenmemişimdir,

bir şeyi beğenmemek için gidip herhangi bir konuda master, phd falan yapılmasına gerek yok.

ben kalkıp ritim aksak, vokalin sesi şöyle tiz, güftesi olmamış gibi bir şey demedim, deseydim o zaman eleştirebilirdin.

saçmalamak için wot döşemene gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
şurdan sonrasını okumadım bile, kendi kendini bitirmişsin beni de gereksiz 500 karakter daha okuma zahmetinden kurtardın sağol.

şurdan sonrasını okumadım bile, kendi kendini bitirmişsin, bizi de gereksiz 5000 karakter daha okuma zahmetinden kurtarmışsın, sağol.
Sosyal ağlarda paylaş

facebook'ta gördüğümü bahsettiğim yazılar hakkında sarcasm maksatlı (yani espri olsun diye) olan bir cümleyi, sanki sana karşı yazmışım ve hakaret etmişçesine alıp, ona karşı bir dolu laf yazmış olduğun için ben sana hava almanı tavsiye ederim. gereksiz yere sinir yapmışsın orda.

o yüzden cidden o kısımdan sonrasını okumadım mesajının.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

imamizer said:

İsveç'in şarkısını şimdi dinledim. Ne kadar basit ve niteliksiz bi şarkıdır ya.

lol

Myshkin said:

imamizer said:

lol

Lol'luk birşey yok. Söz + nakarattan ibaret, basit gerçekten niteliksiz bi şarkı işte. Ne düzenleme ne altyapı olarak da birşey sunmuyor. Klasik gavurca bakkal tarzı 2 dinle at çöpe şarkısı. Mağaza müziği işte büyütmeyin gözünüzde.
Sosyal ağlarda paylaş

3milyar harcamışlar organizasyona.
sonuçtan memnunlar.
eurovision için şehirin kenarından köşesinden şehir içine araç girişini uzunca bi süre yasakladılar. inşaatların faaliyetleri durduruldu.

güzel bi imaj çizildi sanıyorum.

tek hatırladığım ise aradaki görüntülerde Helvetica Neue LT Thin font kullanıldığı..
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Bone said:

imamizer said:

lol

Myshkin said:

imamizer said:

lol

Lol'luk birşey yok. Söz + nakarattan ibaret, basit gerçekten niteliksiz bi şarkı işte. Ne düzenleme ne altyapı olarak da birşey sunmuyor. Klasik gavurca bakkal tarzı 2 dinle at çöpe şarkısı. Mağaza müziği işte büyütmeyin gözünüzde.

lol
Sosyal ağlarda paylaş

Dans, söz konusunda fikir beyan etmedim ben sadece şarkı için düşünelerimi söyledim. Tüm şarkıları dinlemedim açıkcası sadece birinci olan parçayı dinledim sonradan. Kötü parça demiyorum zaten basit, niteliksiz diyorum. Diğer parçalar bundan daha kötüyse zaten birinciliği haketmiştir. Konumuz eurovision olunca illaki bir sürü çöp parça vardır. Sen yazınca dikkatimi çeken italya olmuştu. Yine açtım tekrar dinledim de italyanın şarkısında çok daha fazla müzik var mesela. Canlı performansını beğenmedim o ayrı.

http://www.youtube.com/watch?v=1K8PB8eIy50&feature=related

üstteki mesajı alıntılmamak iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

eurovisionda sadece "altyapı"ya bakılmıyor, bir müzik turnuvası felan da değil.
o sahneye çıkınca kıyafet, ışıklandırma, dans, koreografi, müzik, söz, ses vs hep birlikte değerlendiriliyor. izleyenlere hitap etmesi gerekiyor. seyirciyi en çok eğlendireni bu olmuş demek ki.

eurovision'ı izlediğimde arada bazı ilginç şarkılar, danslar olmuştu ama,
isveçin hazırladığı şarkının gayet ahenkli olduğunu düşünüyorum.
sonuçta "kim stairway to heaven'dan daha kaliteli şarkı yapacak" yarışması değil bu :P

ek: bir de şu üstte örnek verdiğin şarkıyı dinledim de,
işi müzik yapmak, enstrüman çalmak birisi için
"enstrümanların kullanımı" açısından çok etkileyici gelebilir belki,
ama eurovision'daki olay sadece enstrümanların yaptığı müzikten ibaret olmadığından birinci olamamıştır elbette.
sahnedeki etkileyiciliği baya önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:
üstteki mesajı alıntılmamak iyidir

iyidir iyidir :P

bi de bana kalsa hungary birinci olurdu,
iceland, france, romania, malta, moldova biraz daha yukarıda yer alırdı.
en azından justin bieber ile katılan norway sonuncu olmuş, o da bir şey sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kendim alıntıladım da, edit geçince not düşeyim kendime dedim :)

Eurovisionun olayı zaten o. Genel dinleyici kulağına hitap etmen gerekiyor. Şarkını beğendirmek için tek atış hakkın var. 2-3 dakika içinde kulağa oturacak, dinleyiciyi yakalayacak bir parçayla katılman lazım. Bu da genelde en kolay olarak sade, akılda kalıcı melodiye sahip parçayla yapılıyor. O yüzden birinci olan parçaya basit, niteliksiz diyorum.
İlk dinleyişte beğenilen parçalar genelde kısa sürede tüketilir oluyorlar. İki ekmek arasına atılmış köfte, yani fastfood. Halbuki güzel bir şarkı mantı gibidir, sarma gibidir, hazırlanışı emek ister, vakit ister, yetenek ister, çalışma ister. :P Dinledikçe sevilir, daha uzun süre dinlenir genelde.

Ama yukardaki videodaki italyan hatun ulvi bir seksiliğe sahip, kayıtlara o da geçsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...