Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

kürtajın yapılabildiği belli bir süre var zaten, cinayet olarak görülebilecek zaman gelince zaten doktorlar yapmıyor. Türkiye'ye şeriat gelir mi gelir mi diyorlar ya işte bu olur. Adamlar kalkıp şeriat ilan etmeyecek ama gittikçe aşırı muhafazakar bir rejime doğru ilerliyoruz. Devlet başkanı ne bilir kişilik kaçıncı aydan itibaren oluşuyor da yorum yapıyor kürtaj cinayet midir, sezaryen yapılmalı mı yapılmalı mı.
Sosyal ağlarda paylaş

evet gayet acik senaryo, kondom kullanmayi akil edemedik o zaman 5 dakkalik zevkimiz sonucunda bi cocuk doguralim. biz bu cocuga bakabilir miyiz, maddi olarak hazir miyiz, bu sorumluluga hazir miyiz, daha da onemlisi bu cocuk bizim gibi angut ebeveynlere hazir mi diye hic dusunmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Havenless said:

Abi sezeryanla kürtajı da birbirine karıştırmayın artık.

nasreddin hoca misali bundan sonra post atacaklara diyosun heralde

eyv.

Yok abi, senin mesajına karşılık yazmadım bunu aslında.
Hukuki olarak doğru bulmuyorum kürtajı. Aslında nasıl doğduğu önemli değil çocuğun benim için. Sağlıklı olsun, asıl önemli olan o.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm 3 cocuk desek:

1 tanesine kamyon çarpsa

1 tanesi gay olsa

sonuncunun 3 tane daha cocucu olsa

1 tanesi kopruden atlasa

2.ninde 3 cocugu olsa

bunların 2 tanesi gizlice birbiriyle evlense istanbula kacıp 3.
de peslerinden gelse bunları kesip hapse girse

3.nünde 3 tane cocugu olsa hepsi uni bitirse,

1 tanesi yurtdısına kacsa,

2. si aile servetini bitirip fakir kalsa

3.sü ufo tarikatina girse.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız arkadaşınla seviştin, prezervatif pan hazır mısın çocuk bakmaya maddi ve manevi olarak? Sevgilin htladı, gebelik önleyici hap kullandın; işe yarayıp yaramadığını hemen anlayamıyorsun, ki yaramadığını anladığın anda da iş işten geçmiş oluyor.

Ee ne yapacaksın o noktada? Hemen nikahı basıp, evlenip, çocuğu da normal yoldan mı doğurtacaksın? Peki seazır mı? Ya da aileleriniz nasıl tepki verecek duruma?

"Zevk için sevişip sonra aldıralım diyorlar" kafası çok kötü. Dindarsındır zina dersin evlilik dışı sevişmeye de, evli olduğu takdirde kürtaj yaptıran insanlar da var?

Sezeryan'a da hiç girmiyim, komik çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şu senaryoyu biraz daha açim çünkü birazdan "abla" sanacaklar beni. hiçbir önlem almayıp, koruma kullanmayıp, hap almayıp sonra "hadi ya gidelim aldıralım" olayını yanlış buluyorum. sen önlemini alırsın ama beklenmedik sonuçlar çıkar o zaman o insanlara kalmış bi şey ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sezaryen ve normal dogumun birbirlerine karsi avantajlari ve dezavantajlari tartisilabilir. Ama Kurtaj tamamen kisinin kendinin karar verecegi bir olay.

Yok soyle olursa yanlis, ama boyle olursa dogru demek, uzaktan ahkam kesmeye benziyor.

Kanimca memleketin en buyuk problemi herkesin(basta makam sahiplerinin) baskasinin hayati hakkinda karar vermeye calismasi ve bunu normal bir olgu olarak gormesi.
Sosyal ağlarda paylaş

aman yea bi patiyle asla tartışma. iki dakikada abla yaparlar insanı.

diyoruz ki, "fikrimi söylüyorum sadece". hukukçular da fikir söylüyo bu konuda, anayasa da söylüyo. anayasa dediğinde kural oluyo. biz diyince "konuşma lan şeyim hakkında" oluyoruz. ki anayasa seni tek bi yola zorluyo, ben yasaklamıyorum da sırf konuşuyorum.

/cut
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...