Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

Bella said:

yahu bu devletin bakanlarında falan hiç had kalmadı.

bu nasıl bir zihniyet ya?
inşallah ölür bu akdağ.
tecavüz bir kadının başına gelebilecek en kötü şey. o zaten başlı başına bir tramvayken, bi de elinden o bebeği aldırma hakkının alınması, zorla o çocuğu doğurtmak nasıl bir canilik ya.

gerekirse devlet bakarmış.
gerizekalı herif.

zorla cocugu dogurttukdan sonra da "istemiyorsa devlet cocugu elinden alır bakar" diyor,allah ım bu insanlara nasıl güvenip de oy veriyorlar aklım hayalim almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sırf gündem olsun işte.
suni gündem yaratalım.

yalnız o kürtaj yasasını çıkarma ihtimalleri inanılmaz büyük bir tehlike. nasıl bu kadar yüzeysel düşünebilirler aklım almıyor, bu ülkede tecavüze uğrayanı var, şiddet göreni var, yakılanı var; bunları azaltalım demiyor, doğum kontrol yöntemleri konusunda halkı bilinçlendirelim demiyor, yok kürtaj yok sezaryen.

çocuğun özürlü doğma ihtimali olabilir, gelişim eksikliği olabilir, kadın tecavüze uğramış olabilir, bir sürü sebepten çocuk yapmak istemiyor fakat korunmasına rağmen hamile kalmış olabilir. doğurmak zorunda olmak ne demek? zaten kürtaj yeterince tramvatik ve kolay olmayan bir şey kadınlar için. gidip gidip kürtaj yaptıran yoktur herhalde.

ülkenin geldiği duruma bak.
adamın penisiyle kadının vajinasından başka sorun yok bu ülkede, yaşam standartlarımız yüksek şükür. tartışacak konumuz yok.

o tecavüz hakkındaki söyleme, o recep akdağ insan evladı diyeyim cidden diyecek laf bulamadım, o herifin dediği akıl alır şey değil. bu kadar kolay mı böyle konuşmak ya, aklım almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ece temelkuran ın dedigi gibi şu günlerin kayda geçmesi o kadar önemli ki,atılan gazete başlıklarından tut anahaber bülteni konularına kadar,bundan 20 sene sonra ya arkaya bakıp ulan ne kötü günlerdeymişiz ülke ne kadar kötü yönetilmiş dicez ya da kurtulamazsan bu gidişten bunu sorgulayamacak kadar odun bir nesil yaratılmış olcak
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

"nutella yerim" said:

bu arada gündem bu haldeyken arka planda olan ve basında pek yer almayan şöyle bir rezalet var

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=28769996

bu ayrı annesizlik işte, vasıfsız düz liselilerin imam hatiplilerin sağa sola girmesi için rahatça, taşşak gere gere okul okuyanlara avantaj

abi bin tane kendi kültürü dokusu olan anadolu lisesi var,her köşe bucak anadolu lisesi oldu yetmedi bir de üstüne bu geliyor,ben lisedeyken izmirde topu topu 7 tane anadolu lisesi vardı,şimdi sanırım sadece izmirin bir semtinde 10 dan fazladır.
Sosyal ağlarda paylaş

Su ulkeye hadim cezasi getirsinler,kizini 10 yasinda evlendireni hadim etsinler,5kisi bir kadina tecavuz edenleri hem hadim hemde totoya ozel bir muamele,kardesine,ablasina,halasina tecavuz edenlerin de cuku kesip ibreti alem icin ,ozel muzeler yaptirip ,erkekler haric ve mecburi ziyaret ettirecekler, daha baska aklima geldikce yazarim,erkek oldugumdan utaniyorum desem bazilariniz dalga gecer
Sosyal ağlarda paylaş

abi sonuç olarak ;

eğer bir insan kürtaj yaptırıyorsa bunun nedeni ;

-ekonomik gelir düzeyinin düşük olması

-tecavüz / mutsuz evlilik vs. ötürü karşısındaki adamdan bir çocuk dünyaya getirmek istemiyor olması

-şiddet görmesi

-kadının toplumdaki yerinin/istihdam edilmesinin/sosyal haklarının yetersiz olması

-korunmama,cehalet

vb. gibi daha bir çok nedenden ötürüdür

sen kürtajı yasaklayacagına bu gibi etkenleri iyileştirmek için ne yapabilirim diye uğraşsan zaten istenmeyen gebelik vs. olmaz

ama islamcı kafası işte yasakla dur.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

abi sonuç olarak ;

eğer bir insan kürtaj yaptırıyorsa bunun nedeni ;

-ekonomik gelir düzeyinin düşük olması

-tecavüz / mutsuz evlilik vs. ötürü karşısındaki adamdan bir çocuk dünyaya getirmek istemiyor olması

-şiddet görmesi

-kadının toplumdaki yerinin/istihdam edilmesinin/sosyal haklarının yetersiz olması

-korunmama,cehalet

vb. gibi daha bir çok nedenden ötürüdür

sen kürtajı yasaklayacagına bu gibi etkenleri iyileştirmek için ne yapabilirim diye uğraşsan zaten istenmeyen gebelik vs. olmaz

ama islamcı kafası işte yasakla dur.

Yok be hacim, islamci kafasiyla alakasi yok. Gundem degistirmekten baska bir sey degil. Once ortaligi karistirip sonra cok guzel salaga yatiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...