Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

said:
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, devre arası transfer döneminde gündemlerindeki oyuncuları yakın takibe aldı.

Siyah beyazlıların teknik patronu, Paris Saint Germain'in Dinamo Kiev'i Ukrayna'da 2-0 yendiği Şampiyonlar Ligi mücadelesinde iki futbolcuyu izledi.

Maça ilk 11'de başlayan ve 87 dakika sahada kalan Paris Saint Germain'in hücuma dönük orta saha oyuncusu Nene ile 67. dakikada oyuna dahil edilen Dinamo Kiev'in forveti Artem Milevvskiy'i izleyen Samet Aybaba öğle saatlerinde İstanbul'a döndü.

Tecrübeli çalıştırıcı, "Devre arasında transfer yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Fırsat buldukça özellikle Şampiyonlar Ligi maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Dinoma Kiev-Paris Saint-Germain karşılaşmasını izledim. Listemizdeki futbolcuları canlı izleme fırsatı buldum, ancak 1 maça bakarak karar veremeyiz. Listemizdeki oyuncularla ilgili çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek" dedi.

vay anam serhat, neler dönmüş.

Nene hala hayal benim için ama Milevski olayı çok sevindirdi beni. FM'cilerin yakından tanıdığı, 2009'dan beri her sene takımlarına kattığı efsane :D Bu seneki oyunda bile transfer ettim ahahaha gelirse gerçekten ne mutlu olurum. Bir beyaz forma çakarım,

Nene gelsin bu sezon formaları üçlerim

edit: nene gelsin çocuk doğurur keserim lan, şimdi öyle düşününce
Sosyal ağlarda paylaş

valla takıma ilk 11de oynıcak beke ihtiyacı var ugur boral sol acık sol bek yedegi olur ama ilk onbirde sıkıntı yaratıyor hadi bir de ustune sakatlanırsa orda kim oynıcak ayrı bir sıkıntı
holosko bir iki mactır yoklarda ayrıca necipi acıga alıp onun yerine toromanı alırsa defans daha derli toplu olabilir gecen mac gördük necip kanatta da gayet oynadı
Sosyal ağlarda paylaş

ukrayna'da kiralık oyuncu bakılıyor. Milevski'de opsiyonlu kiralanabilir.

Nene olayı için zaten PSG elden çıkarmak istiyor. Sow tarzı bir atak ile alınabilir. Çünkü kulübün bu tip bir transfere ve oyuncuya çok ihtiyacı var. Nene eğer geleceğim derse ne yapıp edip alırlar ki getirisi maddi giderinden çok daha fazla olur iyi bir PR çalışması ile, Nene lan boru değil.

Ama ben Nene'nin geleceğini hiç düşünmüyorum. Çok para isteyen bir eleman, gerçi PSG ile olan sorunu hırsı yüzünden, parasal inadı falan ama olsun.

İsmail tekrar sakatlandığında zaten transfer politikamızı değiştireceğiz demişti Samet. Öncelikli olarak bir sol bek transferi gelecek orası kesin, kimin alınacağı ise merak konusu. Yabancı olması bekleniyor. Her plan Nene gelecek diye yapılıyor ve olası takımda;

McGregor, Sivok, Hilbert, Fernandes, Nene, Almeida olmazsa olmaz olur.

Bu durumda yabancı kontenjanına takılıp yine Uğur'la oynamak istemezler. Yerli sol bekte kim var?

Buraya bir yabancı gelirse başka yabancı gelmez diye düşünüyorum. Gelirse de artık McGregor kesilecek. Zaten bu haftasonu Cenk 11 başlayacak ve bir süre kaleyi devralacak diye duydum. Baktılar Cenk olmuşsa McGregor kulübeye, kontenjan açılır vs.

Ayrıca Beşiktaş'ın güncel borcu o kadar, gelecek mali kongrede 100-120 milyon TL kadar azalması bekleniyor borçların ki onu 150-200 arasında bir miktara çekmeye çalışıyor yönetim. Ürün satışlarına ve özellikle basketbol maçlarına yönlendirmeye çalışıyor taraftarı ki basketbol şuan büyük yük kulübün sırtında. Sponsor yok, giderler kasadan çıkıyor. 6 milyon transfere verildi tamam ama daha bir çok gideri var. Nerden baksanız 11-12 milyon euro kasadan çıkıyor basketbol için, oraya sponsor şart artık ama bu sezon böyle geçecek tahminen.

Zaten basketbol takımı bu sene de iyi bitirirse ligi, en az playofflarda yarı final falan 2 senelik istikrar ile sponsorlara karşı daha büyük koz olur. Basketboldan gelen gelirin kasaya pek katkısı yok gerçi ürün satışı dışında, basketboldan gelen oraya gider direk :D

Kim ne derse desin Beşiktaş en büyük kârı gereksiz branşları askıya alarak yaptı. Adında Jimnastik Kulübü bulunan bir organizasyonun bunu yapması hiç iyi birşey değil ve bende çok rahatsız oldum ama maddi olarak çok rahatlattı kulübü.
Sosyal ağlarda paylaş

Altınsay'ın listesinde yer alan Genki Haraguchi için heyet yollamış Beşiktaş Japonya'ya, ara transferde takıma katılabilir deniyor.

Sol açık oynuyor bu arada, 21 yaşında 1.77 boyunda. Yeni yıldız adaylarındanmış Japonya'nın vs. bir Kagawa çıkar mı bilinmez :)

Altınsay'ın listesinin çöpe atılmadığını görmekte güzel, bu tip bir çok adam vardı o listede

edit: Fatih Terim'de izlettiriyormuş bu arada Genki'yi
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi atar yapıp çıktı. Zor biri Altınsay,

Futbolun tamamen kendine bağlanmasını istedi. Adamın stadyum projelerinden yeniden yapılanmaya, altyapıya alınacak oyunculardan A takıma takviyelere kadar çok geniş bir planlaması vardı. Ne oldu peki?

Tamer Kıran, Seyit Ateş ve Levent Erdoğan gibi şerefsizler bu kulübün içinde olduğu sürece Altınsay gibi adamlar yönetimde var olamaz. Altınsay'ın birçok projesine hep veto etmişler, kendi istediklerini yaptırmak için ... Adam dayanmış bu salaklara dayanmış, dayanmış derken en son patlama olayını biliyorsunuz.

Van Gaal ile anlaşıyor Altınsay, maaşını projelerini anlatarak 4 milyondan yıllık 3 milyon euroya kadar indiriyor. Kısa bir toplantı da gelecek planlaması bile yapılıyor. Geliyor yönetim toplantısında böyle böyle anlatıyor yönetime ama Tamer Kıran çıkıp ben Erikkson ile anlaştım diyor, Levent Erdoğan çıkıp Mustafa Denizli diyor, biri çıkıp Samet Aybaba diyor.

Söylentiler doğruysa Altınsay o toplantı da bayağı atarlı davranıp terk ediyor ve hemen istifasını vererek görevinden çekiliyor. Adam kısacası sizin yapacağınız işe sokayım diyip ayrılıyor.

Ya adamın free agent listesini gördüm, dedim ya gözlerini kapatıp rastgele 3-4 adam seçsen toplam maliyeti 3-4 milyon euro olur, şampiyonluğa oynarsın ama yok.

Adam geldiği gibi Mehmet Akgün, Berat Çetinkaya ve Oğuzhan'ı getirdi. Berat'ı direk kiraladılar Altınsay gittikten sonra, Adana da adamın performansından herkes aşırı derece memnun. Mehmet Akgün'e alıcı bulamadılar kenarda tuttular da son birkaç performansında aslında iyi adam olduğu ortaya çıktı onunda. Oğuzhan'ı da Arsenal'den gelen çocuk diye yollayamadılar, yoksa ona da kıyarlardı ki Necip ve Veli aynı anda devre dışı kalmasaydı daha çok Oğuzhan beklerdik biz ...

Samet'i de seviyorum ama hem klasik Türk teknik direktör egosuna sahip hemde teknik direktörden çok sportif direktör olabilecek kapasitede futbol birikimi var. Şu takımın başında Van Gaal'i görme ihtimalimiz varken buna engel olan her türlü şerefsize de yazıklar olsun...

edit: ayrıca aklınızda bulunsun, bir iki hafta daha görevde kalsaydı Karim Ansarifard ile anlaştığı ve kulübe getireceği söyleniyor Altınsay'ın. FIFA.com tarafından 2012-2013 yılında mutlaka takip edilmesi gereken genç yeteneklerden biri olarak gösterildi. Yeni Lewandowski diyorlar tarz olarak. Buradan ortalama bir yıldız bile çıkarsa çok daha ağır sövecem o mezarcı tayfaya ... dursun isim burada,
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Altınsay'ın listesinde yer alan Genki Haraguchi için heyet yollamış Beşiktaş Japonya'ya, ara transferde takıma katılabilir deniyor.
Sol açık oynuyor bu arada, 21 yaşında 1.77 boyunda. Yeni yıldız adaylarındanmış Japonya'nın vs. bir Kagawa çıkar mı bilinmez :)
Altınsay'ın listesinin çöpe atılmadığını görmekte güzel, bu tip bir çok adam vardı o listede
edit: Fatih Terim'de izlettiriyormuş bu arada Genki'yi

aklı varsa bize gelir. ghalatasaraya gitse yabancı sayısına takılcak veya yedekte çürüyecek genç diye
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...