Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

@Osuran_boğa

Zotac kart almayın, kaliteli ürünler sunmuyorlar. Canınız sıkılabilir.

AMD ekran kartı alacaksan R9 280X modelinden aşağısını almamanız önerilir ancak bütçeden dolayı 270X ( eski adıyla HD7870 ) lere bakıyorsan Zotac GTX760 AMP in fiyatı 608TL iken Asus yada Sapphire R9 270X 4GB lık olan ekran kartları 616TL. Yani 10 TL için Zotac'a zaten bakılmaz başka bir açıdan da bakarsak.

Kasa tamamen zevk meselesi, dikkat etmen gereken şey iç kısmında min. 30cm lik ekran kartının sığıp sığmayacağı ve PSU nun altta olması. Tabi daha başka ayrıntılarda varda gerek yok şu durumda.

PSU olarak İlerde Crossfire/SLI yapmayı düşünmüyorsan 600Watt ( tabiki 80+ ) idealdir daha altına inme zaten.

@Civcivhead
Öncelikle overlock yapmayı düşünmüyorsan i7 4770 tercih edebilirsin. Anakart olarak da bütçe belirtmemişsin onun için ASUS yada MSI dan soket 1150 olmak şartıyla Z87 yada Z97 chipsetli bir anakart tercih edebilirsin.

Şahsen MSI'in gaming modellerine bakardım.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim su an ki sistemim

CPU: i5 4670k 4.3ghz OC

GPU: msi twin frozr 7950 1050 Mhz
powercolor 7950 1000Mhz

Anakart: asrock extreme4 z87

Guc kaynagi: Corsair TX750

Anakart ve guc kaynagini degistirme sansim var. Sistemi toplarken crossfire yapmayi planlamiyordum. Guckaynagi su an icin sistemi kaldiriyor gibi gozukuyor ama uzun vadede sorun cikarabilir mi? Bir de anakarti biraz daha iyi birsey alayim diyorum, ne onerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Seçtiğin anakart gayet iyi bir ürün. Onun dışında fatality modeli var ona bakabilirsin.

PSU olarak moduler bir model seçmeyi tercih edebilirsin.
Corsair RM 750 gibi.

Yalnız crossfire yapmayı düşünüyormusun tam anlayamadım ve neden 2 farklı ekran kartı modeli var. Tercihen MSI olanı alman daha iyi. Crossfire yapacaksan 2 tane MSI alman daha iyi olur. Farklı markalar uyumsuzluk yaratabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

@Civcivhead
Anakart olarak da bütçe belirtmemişsin onun için ASUS yada MSI dan soket 1150 olmak şartıyla Z87 yada Z97 chipsetli bir anakart tercih edebilirsin.

Şahsen MSI'in gaming modellerine bakardım.

Çok teşekkür ederim. z87g45 aldım zaten. clocking için uygun mu kart bilmiyorum yine de opsiyon olsun diye K serisi aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

Su an kullandigim sistem o.

Ilk bilgisayari toplarken MSI almistim daha sonradan o modelini kaldirdilar piyasadan ben de 2. el powercoloru buldum uygun fiyata.

Su an crossfire yapilmis olarak kullaniyorum zaten de iste acaba ileride bu guc kaynagi bana sorun cikarir mi diye merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA kasa 416,79 TL

R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı ekran karı 412,08 TL

3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk hdd 153,64 TL

Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci islemci 614,58 TL

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram ram 236,51 TL

Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart mobo 388,43 TL

total 2222

selam dostlar simdi bi pc toplayayım diyorum hdd sine falan takılmadan(ssd var elimde onu baglıycam direk) diger parcalardan yaklasık aynı performansı vericek ve 1.8-2k bandına dusmemi saglıycak onerileriniz var mıdır?(ki sanırım islemci sogutucusu da almam gerekicek ama emin degilim)

Gözlerinizden opuyorum.

bi de
r7 260 yerine r9 270x
i5 4670k yerine i5 4570k olarak yaptım galiba oyun oynamak icin bu daha mantıklı o da aynı fiyata geldi yaklasık olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

OC yapmayacaksan i5 4670K yerine i5 4670 alabilirsin.

Gereksiz pahalı bir anakart seçmişsin. 300 TL civarı modeller ( misal MSI Z87-G43 ) işini görür.

İşlemci için ayrıca soğutucu almana gerek yok. INTEL işlemcilerin stok fanları gayet başarılı.

Ekran kartı olarak R9 serisi mümkünse R9 280x olmadı R9 270x de tercih edilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için düşünüyorsan, 64bit ve performans olarak çok aşağıda bir kart o. Yaklaşma bile.

Şöyle bir ayrıntı belirteyim. Doların Türkiye'de uçuk olmasından dolayı burada ki firmalar oyun oynanacak yada mid-range üzeri laptop fiyatları 2000 üzerinde ve alıcısı pek olmadığından daha ucuz göründükleri için düşük model laptopları getirip satmaya çalışıyorlar. Oyun için sağlam donanımlı bir laptop alacaksanız en az 2K yı ( iyimser bir rakam ) gözden çıkarmanız gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
selamlar
sinema sektöründeyim, yeni bir konfigurasyon topladım fakat monıtor konusunda kararsız kaldım. su an ıcın en onemlı olan sey color atıcam videolara, bu yuzden en dogru renklerı elde edebilecegım bir monitor almam gerekiyor. Ne dersin hocam?
özellikle bu ıs, renk olayı ıcın tavsiye edebilecegin bir monıtor var mı?
butceyı 2000tlye kadar zorlayabilirim
eger önerebilecegin bir monitor yoksa monıtor alırken hangi ozelliklere dikkat etmeliyim? Önemlı püf noktaları nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...