Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

selam.

5 senelik bilgisayarımı artık yenilemem gerek dusunuyorum. son cıkan oyunları adam gibi oynayamadım, ozlemisim de. pek vaktim yok ama olsun.

2k TL gibi bi butce ayırmayı planlıyorum ama uzerine de cıkabilirim. high-end olmalı ve next-gen oyunları sorunsuz oynayabilmeliyim. sistemde monitor olmayacak ve 2 parca seklinde toplamayı dusunuyorum. yani muhtemelen en fazla parayı yatıracagım ekran kartını daha sonra temin edecegim.

ilk etapta;
- kasa
- psu
- mb (asus)
- cpu (intel)
- ram
- hdd

kombinasyonu tavsiye edebilir misiniz.
hdd icin mevcut diski kullanabilirim, ikinci partide gpu ile birlikte ssd alabilirim. ram de yine ayrı ayrı alınabilir vs. o kararı size bırakiyim :)

marka takıntım olan donanımı yanına yazdım. ayrıca bir diger beklentim mumkunse az ses cıkaran bir alet olması. kasa tercihi mi etkiler bunu, yoksa ektra fan falan mı dusunulmeli?

2k butceye cok takılmayın. yani gpu'suz sistem 1.5k da olabilir gayet. gpu icin bekleyecegim kesin ama. tek seferde domalmak niyetinde degilim. belki 2*gpu bile olabilir daha sonra.

tşkler.

edit// ya bi de internetten siparis vericem sanırım. en uygunu neresidir? inventus, sanalmarketim, vatan? parcaları ayrı ayrı alıp montajlamaya gotum yemiyo, baya uzagım bu islerden artık. o yuzden montajlayıp getirsinler istiyorum. izmir'de yasıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Uygun mu değil mi tartışılır belki de, en iyisi inventus bence. Satış sonrası desteği de iyi adamların. 2k bütçeyle intel bazlı güncel bi sistem toplaman zor olur. 2.3k civarına çok güzel amd sistem toplarsın. 2.7-3k civarına da intel.

(sıfır alacağını varsaydım)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

-Deno- said:

yarın alıcam ekran kartı ve ram'i, hatta monitör'ü de değiştiricem muhtemelen.

son kararım asus gtx 770 oldu. çoook fark yoktur heralde 780 ve 770 arasında ? ti'lar zaten çok pahalı, ona bulaşmıyorum.

ekran da asus mu peki

şimdi aldım geldim inventus'tan ram ve ekran kartını.

monitör benq ya. yani memnunum ama sanki değiştirmek gerekli gibi bu ekran kartından sonra. g2220hda diye bi model. şöyle 100-150 gibi bi şeye de bunu satarsam gider 500'e asus monitör alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir monitör istiyorum. 21.5 Benq var, 23 24 ayarında bir monitör alıp Benq'yu 2. monitör yapıcam. 600 700 TL civarında bişi arıyorum, PS4 alınca onu da bağlayabileceğim bir şey istiyorum.

LG'nin IPS'li tvsine baktım 14ms yazıyordu vazgeçtim, Samsung'un 23 inch wideları güzel gibi. Önerisi olan var mıdır :)?
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Herşey iyi güzel ama OC yada SLI/Crossfire yapmayı düşünmüyorsan o PSU fazla iyi, zaten 750 Watt lık PSU genel olarak fazla, 600-650 her türlü yeter OC siz ve tek GPU lu bir sistem için. Fazlası size elektrik faturası olarak geri dönecek :)

Seasonic'in ozel bir olayı var mı? Kharon tavsiye etmis bu baslıkta diye onu alayım dedim ama Corsair 650W cakabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...