Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Merabalar ben kasa toplamayi dusunuyorum yeni bi tane max 2500olsun amacindayim bana yardimci olurmusunuz ozellikle anakart kasa(kendisi) hicbir fikrim yok i5 i7 oyun icin cok farkedermi acaba birde rica edicem sizlerden amd ve ati olmasin lutfen onerilerde cok basim agridi artik ucan ekran karti yapsalarda tercih etmek istemiyorum maximum 30snye uçar sora isinir :D
Sosyal ağlarda paylaş

kharon mesaj kutun dolu da buradan sorayım dedim

vatan'da %25 indirim var yarın akşama sürerse inşallah bişiler alıcam artık

tier 5 alıcam senin hazırladığın bu setlerden mesela. ama Gigabyte z77m-d3h bu anakartta 1600 mhz diyor ram için max. bu bir limit değil mi? 1866 falan olaydı bari mesela? yoksa bir önemi yok mu diyeceksin? (ek bilgi: ben bi bilgisayar alıp 3-4 sene arası kullanan bir tipim, bi ekran kartını değiştiririm 2.5 sene civarında çünkü en hızlı eskiyen parça o oluyor)
Sosyal ağlarda paylaş

gigabyte z77 d3h ve msi z77 g45 arasında fark var mı?

kharon gigabyte önermiş bende hiç anlamam anakarttan ama msi daha iyi gibi göründü bana. hiç msi anakart kullanmadım aman kardeş msi dan uzak dur elinde patlar gigabyte en iyisi vb bi durum var mı?o.c falan yapmam pc parçalarından tek beklentim 3-4 yıl bozulmadan idare etmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Seyahatte oldugum icin biraz yogunum cevaplamam mumkun olmadi sorulari.

Rehber de bu hafta icin outdated diyebiliriz. Gigabyte oneriyorum normalde evet, ama z77 board lar icin degil.

Asrock su anda birinci tercihim budget z77 boardlar icinde, rehberde donusumde veya bos bir vakit buldugumda ona gore guncellenicek.

Monitor, kasa ve ssd bolumleri de guncellendi, son bi kac seyi daha gozden gecirip onlari da ekleyecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Kuzenim için almayı planladığımız sistem şu şekilde. Uzuuuuun bir süredir sistem toplamadığım için gözden kaçan nokta var mı sormak isterim. Oyun performansı nasıl olur en önemli sorumuz :D

CPU - INTEL Core i5-3570K 3.4GHz LGA1155
MoBo - ASUS P8Z77-V LE LGA1155 DDR3-2133MHz
Ram - CORSAIR Vengeance 8GB DDR3-1600MHz CL10 (2x8GB=16GB olacak)
GPU - SAPPHIRE Radeon HD7870 2GB GDDR5 256bit
HDD - WD Caviar Green (WD20EARX) 64MB 3.5" 2TB SATA
SSD - CORSAIR Force GT 240GB Sata3
PSU - SEASONIC (SEA-X-760) 760W 80 Plus Gold
Case - COOLER MASTER HAF 912 Plus
Sound - Sound Blaster X-FI Titanium Optic PCIEx 7.1
Monitör - ASUS PA238Q 23" 1920x1080 6ms

Eğer becerebilirsek yarın Kadıköy'den almayı planlıyoruz.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Kuzende macbook vardı. Kendisi DJ'lik denen şeye meraklı. Özel cihazlar falan filan almıştı bu iş için, ondan dolayı onboard yerine en azından bir sound blaster olsun dedim bilgisayarda.

Hatta şöyle bir sorumuz var; orijinal MacOS alıp bu sisteme kurabilir miyiz? Gerekli ses yazılımlarından birini Apple satın aldığı için MacOS farz.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS CROSSHAIR V FORMULA AMD 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) ANAKART

GSKILL 16GB(4X4GB) RIPJAWSZ DDR3 2133MHZ CL11 1.6V DUAL KIT RAM

AMD FX X8 8150 SOKET AM3+ 3.6GHZ 16MB CACHE 32NM İŞLEMCI

SAPPHIRE HD7870 O.C. EDITION GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH

PHILIPS 21.5" GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR E-LINE

COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MIDT ATX SİYAH KASA

COOLER MASTER HYPER İŞLEMCİ SOĞUTUCU

LED KASA FANI

KINGSTON 2,5" 120GB HYPERX 3K SERISI SATA 3.0 CACHE SSD(OKUMA 555MB / YAZMA 510MB)

şöyle bişey toparladım fiyat olarak uçtu azcık ama güzel oldu çok iyi oldu hoş oldu o.O
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, d3 olsun yeni çıkan oyunlar olsun sıkıntısız oynayabilceğim fakat bütçeyi çok sarsmıcak bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum laptopumu falan satıp. Lakin hiç anlamam pc ve parça işlerinden en ucuz ne şekilde halledebilirim parça parça almak mı yoksa tek yerden toplatmak mı?
Tavsiye edebilceğiniz sistemler ve fiyatlarını yazabilirseniz çokçok sevinirim.

Sincerely donanım fakiri.
Sosyal ağlarda paylaş

c2d e8400
p5q deluxe
4 gb corsair dominator 1066 2x2 (dual)
seasonic m12ii 620w
asus 8800gt

1 ay önce toplayıverdim ikinci el. memnunum yani high end oyunlarda gözüm olmadığı için bana fazlasıyla yetti. 8800gt arızalar çıkarıp duruyodu fırınladım şimdi gayet iyi işte. 1920x1080 her haltı oynarsınız tabi detay olarak kimi oyun high, yenilere geldikçe düşüyor sdf.

d3 her şey highdayken 60ı geçiyordu fps baya ama crashlere sebep oluyodu oyun kaynaklı olduğunu düşündüğüm. o yüzden sabit 50ye kitledim limiti.

bu sistemle baya devam ederim muhtemelen. baktım ki sıkıntıya düştüm, satarım e8400ü, c2q q9650 alırım gtx 570 falan koyarım yanına. 8800gtyi de physx için saklarım
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Bütçe belirtirsen daha iyi olur.

Monitörle beraber 1000 oluru varsa süper olur ama monitörsüzde olabilir bir süre lcd tv ye bağlayıp takılabilirim monitör alana kadar :)
Tabi birde joker olarak 1000e çıkmadanda bir sistem yazabilirseniz oda iyi olur örneğin monitörsüz 750 gibi.

Toplama amacım öncelikli olarak D3-guild wars2 vs.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bu aralar bi sistem toplıycam. günümüzün oyunlarını çalıştıran bi sistem. mesela bf3ü ultra highda olmasada highda çalıştırabilcek bi sistem:). bütçede 1500-1700tl civarı ama çok kritikse 2000ede çıkabilir belki. bide uzun süre götürsün istiyorum. 3 sene sonraki oyunları mesela en azından en düşük ayarda çalıştırabilsin:D. teşekkürler şimdiden :D

ps: bide sadece kasa olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...