Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

çok pis bi ikilemde kaldım. 2-3 kişiye sordum ettim, birisi asrock çok daştır dedi bende teknobiyotikte Asrock 970 Pro3 AMD 970 AM3+ modelini seçtim bütçeme uygun olarak. ama diğer yandanda başka birisi asus kullanıyorum baya iyi falan diyince Asus M5A97 AMD 970 AM3+ modelini seçtim. işlemciyi 6100 almayı düşünüyodum yine, aynı adam 4100 önerdi(benchmarkları falan attı) az biraz ucuz olduğu için aklımada yattı ama ne bileyim kararda veremedim. kısaca işler baya baya arap saçına dönüştü. ekran kartı olarak elimde xfx 6850 dual fan, psu olaraka ocz fatality 550w var.
Sosyal ağlarda paylaş

Asrock'da Asus'da iyi kaliteli markalar ancak şöyle bir olay var. Asus kaliteli olduğu kadar da pahalı ürün satan bir marka. Asus'un pahalı modeline eşdeğer bir Asrock kartı daha uygun bir fiyata alabiliyorsun.

İşlemci olarak 4100 de 6100 de çok süper işlemciler değiller. Test sonuçlarına bakınca da aralarında çok fark olmadığını da görüyoruz. Hatta gidip 4100 alacağına Phenom serisinden bir işlemci alsan daha iyi performans alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yep o bunu dedi bu bunu dedi diye hardware almaya kalkarsan işin içinden çıkamassın,anakartın kalitesinden emin olmak istiyosan bi yerlerden VRM listesi bul anakartın üzerindeki parçaların kalitesine değerler vermişlerdir kullanıcaların karşılaştırması için

içinde genel olarak
pvm counts,digitalmi,analogmu,trasistörler gönderilen amper ile başa çıkabiliyomu,kapasitörler kalitelimi,mosfetler kalitelimi falan böle böle ölçersin kalitesini kartın

ikinci kısım sata ve usb port kalitesidir onu sadece kullananlar usb zıçtı falan diye yüzlerce konu açarlar forumlarda sende kafayı çalıştıran biri olarak dersinki haa bu kartın bla bla portları sorunlu olabileyör

gelelim şu aralar popiler olan asrocka anakartlarının maliyetini düşürmek için dpak mosfet kullanıyolar(bknz extreme4),bu mosfetleri en son pederin 1999 da tamir ettiği şişman love opta televizyonda gördümdü(abartıyorum tabi öcük,hala 50dolar altı mobo larda kullanıyor bunlar ehem)

çok fazla ısı yaymasıyla bilindikleri için yıllar önce mobo üstünde kullanımı bırakıldı.buda bizi ders bire götürür bilgisayarda ne istemezük;fazladan ısı,bizim gençliğimizde büyüktü tabi bunlar güçültüp heatsink in altına saklamışlar görmesinler diye lol

tabi bu mosfetleri kullanabilirsin otomotiv sektöründe mesela,ufak dalgalanmaların problem olmadığı bi sektör ama anakart gibi detaylı bi elektronik için kesin ve hızlı iş yapması üst derece önem arzeden kaliteli mosfetlerin değilde ancient teknolojinin kullanılması kabul edilebilir değil kim bilir daha nelerden kıstılar sorusu bile gelir benim terbiyesiz aklıma haklı olarak

Gigabyte,Asus bunlar kaliteli parçalar kullanır,MSI da yeni başladı,zehrini kendin seç gali
Sosyal ağlarda paylaş

bi gogulluyum dedim vrmyi, vendor regulation management falan çıktı. ama anladığım kadarıyla dediğin şey biraz işin ayrıntısı oluyo. bende pek anlamadığım için pek bişi ifade etmiyo benim için.

@jonq

dediğin gibi bi phenom ve am3 uyumlu kartlara baktım teknobiyotikten ancak asrock Asrock N68C-GS, asusun M4A79XTD EVO ve ecsnin dandik kartları vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Voltage Regulator Module

bu yanlış anlaşılmasın tutun vrm araştırın demiyorum genelde vrm listelerinde anakartı oluşturan tüm transistörler,kapasitörler falan filan hepsi kalitesine göre puan verilir oralarda,eğer kalitesi konusunda endişeleniliyorsa ürünün emin olmak için işini kolaylaştırıyor insanın

amd vrm list falan gibi arattırabilirsin

http://sinhardware.com/ bu site iyidir o konuda ihtiyacı olan olursa diye şuralara iliştiriverelim
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 4850 kullanıyorum. Üzerinden kaç nesil geçti. Artık değiştirmenin vakti geldi diye düşünmeye başlamıştım.

Oyun oynatıyor mu, oynatıyor yeni oyunları Ultra High da olmasa bile ama DX11 in getirdiklerini gördükçe şu an almak gereksiz açıkçası..
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Bende 4850 kullanıyorum. Üzerinden kaç nesil geçti. Artık değiştirmenin vakti geldi diye düşünmeye başlamıştım.

Oyun oynatıyor mu, oynatıyor yeni oyunları Ultra High da olmasa bile ama DX11 in getirdiklerini gördükçe şu an almak gereksiz açıkçası..

Evet bende o kısma takıldım oyun olarak wow oynuyorum lowda laptop ıle 20 18 fps almaya basladım 4850 alsam bıle oyle hıgh ultra fılan manyagı degılım en fazla good yaparım yetermı acaba yada kac fps verır
Sosyal ağlarda paylaş

2000 tl civarında oyun için kullanacağım bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Yıllardan beri laptop kullandığım için donanım hakkında 0 bilgim var. Sağdan soldan biraz araştırarak şöyle bir sistem topladım kendi çapımda

kasa 200tl
ekran kartı 525 tl
anakart 210 tl
güç kaynağı 155 tl
monitör 315 tl
hdd 160 tl
ram 120 tl
işlemci 475 tl
drw 50 tl

Toplam 2.210 tl ediyor sistem. Bunu 2000 tlye çekmek için ne yapabilirim. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bu sistem uyumsuz olur şunun yerine şunu al diyeceğiniz yerler var mı? Şimdiden teşekkürler.Bir de tek yol Vatan. Her şeyi vatandan almayı düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

jonq said:

Lotro, Rift ve Swtor oynadım bu kart ile ( baska mmolarda vardı ).

Hatta SWTOR'a girip baktım kaç FPS veriyor diye. 1920 çözünürlükte Fleette low ayarlarda ortalama 50-60 FPS veriyor.
yanı hıc swtr oynamadım ıyımı kotumu

Bulabilirsen ki zor sanırım 5770 alabilirsin. Hemen hemen aynı performansı veren ama extradan dx11 olan bir kart yada üzerine biraz daha koyup gtx550ti de alabilirsin. Hem daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi sitelerinde bile teknik hiçbir bilgi yok bu yüzden birşey diyemeyeceğim.

Kasanın yan kapağını açıp ekran kartının takılacağı alanı ölçersen kartı almaya gittiğinde sığıp sığmayacağını anlayabilirsin. Ayrıca kullandığın PSU kaç WATT lık. Minimum 550-600 Watt 80+ sertifikalı bir PSU olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

INTELCore i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

ASUSP8H77-M PRO Intel H77 Soket 1155 DDR3 2200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart

CORSAIR8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram

TOSHIBA3.5" 1TB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk

SAPPHIREHD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

bunlarda karar kıldım 1762 %25 ındırımle bırlıkde kasa ve ekran kartını bugun aldım fakat dıger parcalarda kararsız kaldım kafamdakı fıyatı baya bı asdım kı ıslemcıyı i3 yapdım dahada kısmam lazım ama ıcın ıcınden cıkamadım hd ve ramlerdermı kıssam ana kartdanmı kıssam karar veremedım
Sosyal ağlarda paylaş

Kafandaki fiyatı baştan söylesen daha çok yardımcı olabilirdik ama zaten almaya başlamışsın parçaları.

300TL'lik anakart seçmişsin. Daha uygun fiyata daha uygun bir model seçilebilir.

Tabiki performans açısından iyi kartlar var ama şu kartta senin için yeterli.

MSI ZH77A-G43

Diğer parçaları zaten olabilecek minimum seviyede almışsın. Daha da düşürmemen performans açısından senin için daha iyi olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Kafandaki fiyatı baştan söylesen daha çok yardımcı olabilirdik ama zaten almaya başlamışsın parçaları.

300TL'lik anakart seçmişsin. Daha uygun fiyata daha uygun bir model seçilebilir.

Tabiki performans açısından iyi kartlar var ama şu kartta senin için yeterli.

MSI ZH77A-G43

Diğer parçaları zaten olabilecek minimum seviyede almışsın. Daha da düşürmemen performans açısından senin için daha iyi olacaktır.[/quote

Abı yok ıbısler yanlıs hesaplamıs 1700 degılde 1100 gelıyor bende dun aksam fark eddım parcalar aynıda dusulmemıs fıyatmıs o %25den ıbis vatan
Sosyal ağlarda paylaş

selam, yine bi kuzene pc alma mesajıyla karşınızdayım. ufak kuzenim 1.4k para biriktirmiş. bi kuruş dahi üzerine çıkamıyo. 22" 1680x1050 monitörü var. ve eleman oyun delisi. daha ucuz olması için amd+ati kombinasyonu bakıyorum ama anakart seçimi ve kasa seçiminde tıkandım. yardım ediversenize pls, bugün akşama doğru gidip alıcaz.

7850
amd fx 6100
gigabyte 970a
8gb hyperx

anakartı sadece HMM BU İŞLEMCİYLE BU KART ÇALIŞIYOMUŞ BUNDA diye bakarak seçtim. zerre fikrim yok. 550wattlık gigabyte kasa almayı düşünüyorum, fiyatı uygun gibiydi. ya da ekran kartını falan kısacağım zaten full hd değil monitör kafasında. kadıköyden, muhtemelen exa'dan alıcaz.

ha bu arada, ne alırsak alalım adama upgrade olcak. p4 işlemci ve fx 5500'le takılıyo şu an lol
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...