Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanserin ilacını buldu

deady

Öne çıkan mesajlar

baba katılıyorum size, ilmiyle yendi çok saçma ama zaman tabanlı bir gazeteden dini konu üzerinde prim yaptırmadan haber yapmasını beklemek çok ütopik oluyor.

ne zaman ağzımızı açıp gözümüzü yumarız? mesela ataist bir gazete çıkıp sadece kedi kesin doktora gerek yok derse, açın ağzınızı yumun gözünüzü. zamanda böyle bir olay yok.

ancak şu anda verilmesi gereken tepki vay nasıl tabana oynuyordan farklı bir tepki değil. sanki savaş suçu işlemiş gibi bir durum oluştu.

ben o cümleyi istediğim yere çekerim mesela. yalnızca islam ile mümkün derken islamdan başka maneviyat aramayın demiş de olabilir. biraz da önyargımızdan asıveriyoruz hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tür haberler belli çevrelerden servis edilme nedeni zaten belli olduğu için bunu algılaya bilenler kafadan karşı çıkıyor.

yoksa oturup konuşsan, kanser tedavisinde moral desteği diye konuyu açan bile sana benzer şeylerden bahseder ama bu şekilde servis edilmesinin nedenini şükür ki anlaya biliyoruz.

benzer kafalar var ama şu örneği vermek istiyorum ki zaten söz konusu şeyin yasaklanma nedeni de aşağı yukarı bu.

büyükleri üniversite okuyanlar bilir ki belli bir tarihten önce üniversitelerde baş örtüsü konusu konuşulmamış ama ne yapmışlar bu masumlar:

-ben baş örtüsü ile derse gireceğim
+iyi gir
derse girer bazıları yadırgar, ama bazıları kendi tarafına çekilmeye müsaittir, direk onlara yanaşılır, yaptığı davranışın iyi yönleri anlatılır, faziletleri anlatılır. ve sınıftaki türbanlı sayısı artar.
+olsun artsın
artsın tabide bu sefer şöyle bi istek geliyor
-biz türbanlılar inancımız gereği erkeklerle aynı sıralarda yanyana oturmak istemiyoruz
+iyi oturma
-biz aynı sınıfı paylaşmak istemiyoruz inancımız gereği, bize zulm etmeyin
+iyi bu sınıfta dur
-bizi ayrısnıflara koyarak zulüm ediyorlar kadınlar için ayrı okula olmalı, çifte standart istemiyoruz
-iyi bu okula git.
+erkek hoca istemiyoruz.
-bi dk
artık sayıları artığı için sesleri ve istekleri de artar.
-baş örtü takmayanlar dinsizdir, onlara her şey mubahtır herkes takmalıdır.
-inancım gereği erkek hasta veya müşteriye bakmam
-kocam çalışmamı istemiyor evde oturacam.

kimsede demez niye okudun diye ama amaç belli zaten

bu olayda benzer yol izleyerek yapılan haberler.

kanser gibi kabul edilebilinecek konudan gir, baktın ses yok devam sonunda herşeye iyi gelir,

ama bir şeye çok iyi gelir oda bu kitabı pazarlıyan cemaat, çünkü bütün kafalar ona çevrilmiştir artık,hayatın anlamı bu kitaptadır.
Sosyal ağlarda paylaş

üşenmedim oturdum okudum anlaması zor bir yazı ,yer yer saçmalıklarla dolu

said:
YİRMİNCİ DEVÂ

Ey derdine derman arayan hasta! Hastalık iki kısımdır. Bir kısmı hakikî, bir kısmı vehmîdir. Hakikî kısmı ise, Şâfî-i Hakîm-i Zülcelâl, küre-i arz (yeryüzü) olan eczahane-i kübrâsında (büyük eczahane) , her derde bir devâ istif etmiş. O devâlar ise dertleri isterler. Her derde bir derman halk etmiştir (yaratmıştır). Tedavi için ilâçları almak, istimal etmek (kullanmak) meşrudur; fakat tesiri ve şifayı Cenâb-ı Haktan bilmek gerektir. Derdi O verdiği gibi, şifayı da O veriyor.

Hâzık (doktor) , mütedeyyin (dindar) hekimlerin tavsiyelerini tutmak, ehemmiyetli bir ilâçtır. Çünkü ekser (çok) hastalıklar sû-i istimâlâttan, perhizsizlikten ve israftan ve hatîattan ve sefahetten ve dikkatsizlikten geliyor. Mütedeyyin hekim, elbette meşru bir dairede nasihat eder ve vesâyâda (tavsiyelerde) bulunur. Sû-i istimâlâttan, israfattan men eder, teselli verir. Hasta o vesâyâ ve o teselliye itimad edip hastalığı hafifleşir; sıkıntı yerinden bir ferahlık verir.

Amma vehmî hastalık kısmı ise, onun en müessir ilâcı, ehemmiyet vermemektir. Ehemmiyet verdikçe o büyür, şişer. Ehemmiyet vermezse küçülür, dağılır. Nasıl ki arılara iliştikçe insanın başına üşüşürler; aldırmazsan dağılır. Hem karanlıkta gözüne sallanan bir ipten gelen bir hayale ehemmiyet verdikçe büyür, hattâ bazan onu divane gibi kaçırır. Ehemmiyet vermezse, âdi bir ipin yılan olmadığını görür, başındaki telâşına güler.

Bu vehmî hastalık çok devam etse, hakikate inkılâp eder (dönüşür). Vehham (aşırı vehimli) ve asabî insanlarda fena bir hastalıktır; habbeyi (taneyi) kubbe yapar, kuvve-i mâneviyesi kırılır. Hususan merhametsiz yarım hekimlere veyahut insafsız doktorlara rast gelse, evhamını daha ziyade tahrik eder. Zengin ise malı gider; yoksa ya aklı gider veya sıhhati gider.

ilaç niyetine okuyun tedavi oranı %100
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...