Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikan askerine çuval geçiren gençlerin davası başladı

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

throine said:

Senin de neyi savunduğun belli değil.

türkçü oluyorsun, komünist oluyorsun, ulusalcı oluyorsun, iskandinav liberali bile oluyorsun.

sonra böyle herkese, her şeye ATARATARATARATARATARATARATARATARATARLOLOLOL

herhangi bir siyasi/dini akıma bağlı değilim, hiçbir doktrin paketini kabul etmiyorum. misfit işte. true neutral.

herşeye yargısız yaklaşabiliyorsun, düşünce fanatizminin önüne geçebiliyorsun çünkü hiçbir doktrinle kendini özdeşleştirmiyorsun.

üstelik herkese atar yapma hakkım doğuyor otomatikman.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Deli cesareti tavan da şuur yerde, kusura bakma valla. Kişisel görüşün farklı olabilir bu ayrı bir konu, ama cidden şu protestoda şuur yok.

Yapıyosun, kıyıda köşede 2 haber. O da kendi medyan. Sonra bi de tutuklama haberin. O da aynı şekilde.

Düzgün protesto edersen 2 kez içeri girer 3. seferde birşeyler uyandırırsın insanlarda. Böyle protestolarda ise ha bire girer çıkarsın bi cacık olmaz.

Böyle konuşunca şakirt damgası vurursunuz ama alakası yok. Böyle bi protesto genelde zerre uyanış yaratmaz insanlarda. Zaten deneme yanılma yoluyla da görüyoruz.

Mevzu bu zaten, başka bir ülkede o ülkenin genç insanları Amerikan askerinin başına çuval geçirse bu günlerce tüm gazetelerde manşet, tvlarda ilk haber olur. Ama bizim satılık-kiralık-yönlendirmeli medyamızda tabii ki bu haber ancak bu kadar yer bulabiliyor. Üstelik gençler eylemi yaptıklarını inkar da etmiyorlar. Herkese karşı ideolojik yaklaşıp ondan sonra da demokrasiden, şuurdan bahsetmek tam bizim memleketin şu an ki insan profiline uygun davranış. Gençler bu eylemleri ile bence saygı uyandırıyorlar. En azından kendi subay-astsubay-askerinin kafasına çuval geçirildiğinde bu duruma bile itiraz edemeyen devlet büyüklerinden, anlı şanlı gen.kur.bşkn.ından daha insanca, daha Türk insanının gururunu okşayan bir tepki göstermişler.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

Sam said:

yatsınlar 1-2 yıl. akılları başlarına gelsin.

nasıl bi nefret bu ya.

seni içeri atarlar umarım 1-2 yıl, aklın başına gelir biraz. 1-2 diyor adam bi de şaka gibi, içerde ne kadar uzun bi süre o farkında mısın?

şurdaki yazılarını referans gösterip greencard başvurusu yap seneye, senin gibi bi fanboy'u kaçırmazlar hayatta. TEAM USA FUCK YEAH tshirtüyle takılırsın ny sokaklarında.

yok canım kardeşim, zaten vicdan olsa halen <> insanların 4 yılı aşkın, 5 seneye merdiven dayamış tutukluluklarından rahatsız olurlar. Ama yok, farklı bir insan türü yarattılar ülkemizde, vicdan yok. Kendi yaşında genç insanların 1-2 sene içeriye atılması bu arkadaş ve benzer düşüncedeki insanlara göre <>. Peki suçları ne? Amerikan askerinin başına çuval geçirmek! İnönü'nün meşhur lafı var..."Hadi canım sen dee."
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Law said:

Bence güzel olmuş, ABD li askere bir zarar verilmemiş. Hedeflenen zaten o şahıs değildi, adam ABD askeri diye sembolik olarak kafasına geçirmişler çuvalı işte. Ha geçirdilerde ne oldu, hani itibarımız mı kurtuldu ? Yo bir halt olmadı.

Ama yinede gençleri tebrik ediyorum.

yarın bir gün birileri "sembolik olarak" sokakta kadınların kafasına türban geçirse yine "bence güzel olmuş islamcı gençleri tebrik ediyorum" diyebilecek misin?

ne alakası var?

gecirmişler ne güzelde etmişler. yatsınlar 2-3 hafta cıksınlar. hiç yatmamalarından dahada güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne meraklısınız insanları kategorize etmeye. O bilmemne bu bizden gibi. Konu açanı ayırıyorum zaten. Ne insanlar öldü/öldürüldü/asıldı bu kafa yüzünden.

Tepki değil bu adamların yaptığı... Birilerinin uşağı olmayan biri olsaydı başta zaten, amerikan askeri mahkemesinde adamların çoktan defteri dürülmüş olurdu. Tepki ve eylem yapılacaksa bu şekilde yapılmalıydı. İki üç cahil çocuğun gaza getirilmesi ile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

Bu konuya gelene kadar ZILYON tane şey var,kayıp trilyondan aklanan cumhurbaşkanından tut TERÖR ile yargılanan onlarca ciddi rütbeli asker var.

onlara gelene kadar bu ülke anayasa mahkemesi kararıyla devlet düşmanı bir parti tarafından yönetiliyor. Dünyada ülkedeki en yüksek yargı organınca devlet düşmanı ilan edilip de halen sisyaset yapılıp ülke yönetilebilen başka ülke var mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR

Mighty_THoR said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?13,6275875,6276926#msg-6276926
Nomak said:

Bu konuya gelene kadar ZILYON tane şey var,kayıp trilyondan aklanan cumhurbaşkanından tut TERÖR ile yargılanan onlarca ciddi rütbeli asker var.

onlara gelene kadar bu ülke anayasa mahkemesi kararıyla devlet düşmanı bir parti tarafından yönetiliyor. Dünyada ülkedeki en yüksek yargı organınca devlet düşmanı ilan edilip de halen sisyaset yapılıp ülke yönetilebilen başka ülke var mı acaba?

Bu kadar vurdum duyması yoktur çok ciddi adımlar atılıyor,insanlar yargılanmadan aylar hatta yıllarca yatıyor hadi yargıya girmeyelim bu tarz ekonomik baskı ile ne kadar gideriz merak ediyorum.

Kaldı ki bizim insanımız oldukça çeşitli ama sabit değerlere sahip değiller...Bugün anabacı saydırsa başbakan sonra değiştim dese eyvallah derler ama bir kardeşi amcası halası ile arazi kavgası yapsa mezara kadar konuşmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

sandalye said:

said:
Atatürk gençliği olarak bu tür eylemlerimizi sürdüreceğimiz gibi,

Atatürk bu yaptıklarını duysa ağızlarına kürekle vururdu.

of throine e katildim. total 2 etti sanirim.

ha tabi, ataturku gectim, dogru duzgun karakter sahibi herhangi bir insan olsaydi memleketin basinda turk askerlerinin basina cuval gecirilme olayi ya yasanmazdi, ya da cezasini cekerlerdi sorumlulari.

malesef agzina emzik verilip susturulan yoneticilerle bu tarz olaylari protesto etmek de genclere kaliyor. onlarin da yapabilecegi seyler grecekten cok sinirli. umarim min ceza alirlar.
bu olayin medyaya dogru duzgun yansimamasi da ayri bir rezillik.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

throine said:

sandalye said:

said:
Atatürk gençliği olarak bu tür eylemlerimizi sürdüreceğimiz gibi,

Atatürk bu yaptıklarını duysa ağızlarına kürekle vururdu.

of throine e katildim. total 2 etti sanirim.

ha tabi, ataturku gectim, dogru duzgun karakter sahibi herhangi bir insan olsaydi memleketin basinda turk askerlerinin basina cuval gecirilme olayi ya yasanmazdi, ya da cezasini cekerlerdi sorumlulari.

malesef agzina emzik verilip susturulan yoneticilerle bu tarz olaylari protesto etmek de genclere kaliyor. onlarin da yapabilecegi seyler grecekten cok sinirli. umarim min ceza alirlar.
bu olayin medyaya dogru duzgun yansimamasi da ayri bir rezillik.

bence sen troynu yanlış anladın, ağızlarına kürekle vuracağı çuval geçiren gençler, çuval geçiren amerikan askerleri değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...