Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tiyatro sektörüne girmek lazım

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bi insan neden troller. Cidden bunun artık bir araştırılması gerek. Ben bu kişilerin psikolojilerinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Zamanında mirc'te kadın nickiyle chat yapanların devamı bunlar. Bu forum trollerinin bir ilerisi facebook'ta kadın profilleri falan açan tipler.

Abi, cidden niye saatlerini seni hiç bir yere götürmeyen aksine ana avrat küfür yemene sebep olan bir şey için harcarsın ki? Zekice troller, fiili bir sonuca imza atarsın ama tiyatro çok rerörö diyerek saatlerce kasabilmek neden? İşssiz olsan bile oturur insan film izler lan.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Zekice troller, fiili bir sonuca imza atarsın ama tiyatro çok rerörö diyerek saatlerce kasabilmek neden? İşssiz olsan bile oturur insan film izler lan.

zaten bu troll olayının içinde zekice veya mizah içeren şeyler oluyor diye biliyorum ki etrafta bunu maske olarak kullananlar genelde aptallıklarını veya saçmalıklarını örtmek için kullanır oldular.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani, bir güruhu bir şeye inandırırsın ya da bir konu hakkındaki yorumlarına gülmekten kırıp geçirirsin de sözlükte de burada da Atatürk'e laf atmakla Muhammed'e laf atmakla saçma sapan tartışmalar yaratıp ana avrat küfür yiyip milleti kızdırmanın nesi troll oluyor gerçekten merak ediyorum. Bununla uğraşacağına aç yalan dünya izle netten.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar ciddi ciddi cevap veriyorsa benim suçum ne
konuyla ilgili düşüncem: sinemanın, tiyatorunun yerini aldığı ve daha fazlası olduğu
geri kalan cümleler o an ki hayal gücüm, cevap verenlere karşı cümleler

ikincisi illa ciddi ciddi makelemi yazcam konuya, serbest atış takıldım

S-H said:

kimse üzerine alınmasın genel olarak söylüyorum da şu 'troll' kelimesi altına saklanıp aptalca şeyler yazanlar köşeye sıkışınca direk 'trolledim ki ehehe' 'trollzzzzzz' yazıyorlar prim vermeyiniz.

ayrıca haklısın ardeth e cevab veremediğim için böyle kesip atıyım dedim, yemedi tabi herkes, e tabi cevap vermek şart oldu da yemek yiyeyim, okuyayım önce ne yazmış, emeğe saygı
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Yani, bir güruhu bir şeye inandırırsın ya da bir konu hakkındaki yorumlarına gülmekten kırıp geçirirsin de sözlükte de burada da Atatürk'e laf atmakla Muhammed'e laf atmakla saçma sapan tartışmalar yaratıp ana avrat küfür yiyip milleti kızdırmanın nesi troll oluyor gerçekten merak ediyorum. Bununla uğraşacağına aç yalan dünya izle netten.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=suskunlar&kw=sleepers

yalan dünya (td)

şimdi bak trol yaptım yazdım ona bile kaç kişi makale yazdı
ben hiç kasmadan fanatik fanatik tiyatroyu savunanlara bişey yazdım, gerisi geldi zaten
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bence gibi yorumlar yapmana zaten gerek yoktu, kendi düşünceni söylüyorsan o zaten senin yorumun, ama başkalarının yorumlarını da sen öyle düşünmüyorum, başkalarının da öyle düşünmediğini düşünüyorsun diye, benim düşündüklerimin gerçek olup olmadığına kanaat getirebilecğein düşüncelere sahip olamassın

insan şu cümleye cevap yazıyorsa bence
kafasını iki elinin arasına alıp biraz düşünmeli
belki o da ciddi takılarak dalga geçiyordur, günahını almayayayım

neyse utanmasalar titanik 4d diye çıkartcaklar, ekmeğini yiye yiye bitiremediler buzdağının

bu sadece görünen yüzü
tiyatrocular bizi bir daha kimse izlemez diye korkak olmasa, dizi/film gibi çekip yayınlardı eserlerini
bir demet tiyatro örneği mesela
2 sene sonrada 3d verisyonu çıkarttık diye satarlardı
görsel efektlisini çıkardık uzar gider
hem de bilinen tanınan oyunlarla bu kadar kendini tekrar etme durumu olmazdı
akasya durağı örneği mesela, 234234 küsür bölüm oluyor da tiyatro mu olmayacak
saygılarla
Sosyal ağlarda paylaş

durum vahim

said:
Bulundugum ulkenin dilini bilmiyor oldugumdan olmasin o sakin hahah Yorumlar sahane yine. Hala inatla internet arkasindan benim ne yapip ne yapmadigim konusunda etrafa boyle kesin yargilar sacman zaten senin kafa yapini oldukca ortaya koyuyor. Hayatinda bir kere gormemisin beni, arkadasim degilsin yakinim degilsin tutturmusun benim gunluk hayatim hakkinda ahkam kesiyorsun. Sasirmamak lazim baska insanlarin zevkine saygi duymayisina.

sanatın evrensel bir dili vardır, hele tiyatroda mimikler, oyuncuların tepkileri, sahne belirler oyunu, opera hangi dil mesela bilen var mı, senin günlük hayatın ya da yaptıkların hakkında ahkam kesmiyorum, senin yaptığını yazdıkların da benim söylediklerim çıkıyor zaten
aynı şekilde sen de beni görmemişsin, bu forumdaki çoğu kişi de görmemiştir ama kişisel hakerete kadar tahlil yapıp atıp tutan çok. daha yazdıklarımı ne için yazdığımı göremiyorsun

said:
Cumlen sahane olmus yine senin dusunduklerin senin icin elbet de gercektir. Bunun otesinde bir yaptirim gucu yoktur ama. Bunun farkinda degilsin sen. Adeta olayda son soz sozmus edasiyla yapiyorsun yorumlari hehe. Sen dediysen cem yilmaz kesin olarak tiyatrodan daha iyidir. Git de bir daha oku istersen yazim tarzini. Boyle ortamlarda nasil tartisilacagini bilmiyorsaniz uzerine uzman ya da cok bilgili olmadiginiz bir alanda ukala ukala yazilar yazip sonra da 'benim fikrim o yeaa' diye cark etmeye gerek yok.

cümle biraz garip olmuş da "benim cümlem" sonuçta. bişeyler yazarsın, genellersin, dediklerin-yazdıkların yanlış çıkabilir doğru da çıkabilir ama dediğim gibi o insanın yorumu işte, çark edilen bir şey yok
cem yılmazın yaptığı neden tiyatro olmuyor, bir delinin hatıra defteri oluyor da
tvdeki dandik komedi sitconların, drama versiyonu oluyor adı tiyatro
son söz söyleme edası yok, her şeyin hepsi güzel olamaz

said:
Ha diyorsun ki TV ve sinema super kaliteli surekli sanata buyuk katkilari olan oyunlar yapiyorlar? Kalitesizlik her turlu sanat alaninda olan bir sey. Ama ben yakindan takip etmedigim bir sanat dalinda ki kalitesiz urunlere bakip da kaldirsin bu sanat dalini bi ise yaramiyor artik demiyorum. En fazla kalitesiz urunleri elestiriyorum.

bkz. bir üst paragraf. ben de tiyatro gereksiz demiyorum, azalarak bitcek diyorum. eleştirdiğim noktalarda bunlar zaten. kalitesiz olanları, niye devlet desteklesin. hayır kurumu değildir devlet.

said:
tabi canim senin vergilerini deprem vergisi adi altinda toplatip baska yerlere aktariyorlar tonla insan oluyor sonra depremde. cunku topladigi vergileri super isleten bir devlete sahibiz. boyle sacma sapan olaylarda %100 hatasi olan devleti savunmak icin one atiliyorsunuz. sonra mesele tiyatroya verilen vergiler olunca aslan kesiliyorsunuz.

ad.hominem. kimse binasını yıktırmaz, çıkmaz yapalım deseler, en azından işe yarar işlere harcanmış o paralar. ki çoğu okul kamu kurumu deprem için güçlendirildi
yanlışı söylemek de böyle batıyor işte insanlara, öbür yanlışı niye söylemedin oluyor. ilgili konusunda söyleriz,

said:
Tiyatrolar 2d kaldi derken? Senin icin cesitlilik gorsel efektler ya da sahnedeki detaylar vs olabilir baskasi icin cesitlilik interaktif bir tiyatro olabilir veya tiyatrodaki oyuncularin abartili hareketleri olabilir vs.

Insalarin zevkleri uzerine monopoli kurmaya ne kadar meraklisiniz ya. Bence de eskiye kiyasla cagimizda muzikte buyuk bir kalitesizlik var ama ben tutup da muzigi kaldirsinlar artik cok boktan demiyorum zaten. Bu kisisel gorus bildirmek degildir. Kisisel gorus bildirmekle, baska tur zevklerin varligini reddetmek ayni sey degildir.

tiyatro 2d kaldı derken, sonükleşti, heyecanını popülerlerliğini kaybetti.
tiyatroyu canlı kılan zaten saydığın 3 faktör
aynı oyunları döne döne oynayıp monopoli kurmaya meraklılar düşürdü kaliteyi asıl
yeniliklere açık olmayanlar, çağa ayak uyduramayanlar
abartılı , yapay oyunculuklar ha kezaa

hala aynı terana müziği kaldırsınlar, devlet müziğe ne kadar destek veriyorsa tiyatroya da o kadar versin
kaldırmak ayrı şey, ölü yatırım yapmak ayrı şey
banane yoksa ne yapıyorsa yapsınlar

Ardeth said:

http://img2.blogcu.com/images/g/u/z/guzelyazi/korcehalet.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

sanatın evrensel bir dili vardır, hele tiyatroda mimikler, oyuncuların tepkileri, sahne belirler oyunu, opera hangi dil mesela bilen var mı, senin günlük hayatın ya da yaptıkların hakkında ahkam kesmiyorum, senin yaptığını yazdıkların da benim söylediklerim çıkıyor zaten
aynı şekilde sen de beni görmemişsin, bu forumdaki çoğu kişi de görmemiştir ama kişisel hakerete kadar tahlil yapıp atıp tutan çok. daha yazdıklarımı ne için yazdığımı göremiyorsun

Yine saçmalamışsın çünkü benim neden tiyatroyu tercih ettiğimi bilmiyorsun. Ben safi müzikalleri sevmem çünkü içinde hikaye olmayan şeyleri izlemekten sıkılıyorum. Bu yüzden hikaye ağırlıklı operaları ve tiyatroları tercih ederim. Bu durumda ne olursa olsun dilini anlamadığım bir sahne şovu beni sıkar. Neden gidip izleyeyim bu durumda? Türkiyeye geldiğim dönemlerde festival filmlerine ya da tiyatroya gittiğim oluyor. Sanatın evrensel bir dili vardır gibi alakasız bir sözle kıvırmaya çalışmışsın ama olmayınca olmuyor işte. Tutturmuşun bir sen tiyatroya gitmiyosundur kesin gibi komik bir argüman hala onun uzantılarını devam ettiriyorsun hehe.

Geri kalanları alıntılamıyorum çünkü sıkıldım. Cem yılmazın yaptığı tiyatro mudur değil midir bilmem tiyatrocuların bir tiyatro tanımı varsa açıklasın. Yazdıklarım da zaten onun bir tiyatro olmadığını iddia etmiyor senin yazdığın argümanların sığlığına işaret ediyor. Tiyatronun desteklenmesi bir yalnış değil bana sorarsan, bir sosyal hizmet. Ha bence sağlık ve eğitim gibi daha acil ihtiyaçları olan bir ülkede ikinci sırada (bunu da isteyen varsa tartışabiliriz, temel fikrim sağlığın bir insan hakkı olması eğitimin kültürle desteklenmesi gerekmesi, kültürün eğitimle değil). Öbürü de yanlışı söylemek değil dolayısıyla bence. Aldığı vergileri verimli bir şekilde harcayan bir devlet yok ortada ama tiyatro gereksiz vergi demek komik kaçıyor biraz öncelikler açısından. Senin dediğin şey milletin suyu yokken ama çayımız da yok demeye benziyor. Böyle bir şey dersen insanlar durup bakar sana "ne diyo bu ya?" diye.

Devletin tiyatroya ne kadar destek verdiğini şu an ve yetip yetmediğini bilmiyorum. Onu samimi tiyatrocu arkadaşlarla tartışmak lazım o yüzden yorum yapmayacağım o konuda.

Çark edilen şey de şu

forgiver said:

tiyatro fazla yaşamaz ve gereksiz
canlı, insan emeği var diye bu kadar çok prim verilmemeli
tek sahne 1 saat izlenmez

forgiver said:

bkz. bir üst paragraf. ben de tiyatro gereksiz demiyorum, azalarak bitcek diyorum.

Bu da bonus.

forgiver said:

tiyatro dediğin eski çağ sineması
zorla bugune kadar gelmiş
en fazla 10 sene daha ömrü var
sonra kimse sahneleri bile hatırlamaz
tiyatroya gidiyorum diyenler de tatava
sinema varken çok gereksiz

Temel de di'de tiyatronun zamanla biteceğini düşünüyor ama bunu adam gibi aktarmasını biliyor. Bak bakalım bi di ile nasıl tartışmış insanlar bi de senle nasıl tartışmış. Allasen bırakın artık şu uzmanı veya meraklısı olmadığınız konularda ukala ukala cevaplar yazmayı, liseli tavrı bu. Fikir bildirmeyin demiyorum bildirin ama bunu adam gibi yapmasını beceremiyorsanız sonra gelen tepkilere kızmayın ya da liseli gibi "kümse benü önlömöyö" demeyin. Beyinden ele ve ağıza fikir aktarımınızı geliştirin biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...