Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Tyrion said:

@tiLi

Antrenman sonrası carb. alımına dair sorunun cevabını bekliyoruz ailecek. `,-))

antreamandan önce carb iyi enerji veriyor ama şey okumuştum ben.gazetede sanırım.antreamandan sonra carb yerine süt içmek mesela az da olsa kas yapımında carbdan üstünmüş.

ama üstünde durmaya değer bi fark değildi tabi sfd
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Tyrion said:

@tiLi

Antrenman sonrası carb. alımına dair sorunun cevabını bekliyoruz ailecek. `,-))

antreamandan önce carb iyi enerji veriyor ama şey okumuştum ben.gazetede sanırım.antreamandan sonra carb yerine süt içmek mesela az da olsa kas yapımında carbdan üstünmüş.

ama üstünde durmaya değer bi fark değildi tabi sfd

tek başına süt, tek başına carbdan üstün o deneyde. protein+carb en üstün. yazmak istiyorum da saçma uğraşlardan vakit ayıramadım
Sosyal ağlarda paylaş

İnce eleyip sık dokursan normal makarnada iyi değil genel olarak.
Süt isee ne kadar yararlı olduğu hala şüpheli,doğal süt içmediğini farz ediyorum.

Spordan hemen sonra; vitargo yada jelibon -40gram kadar- yada %100 üzüm suyu 200-300ml,45 dakika sonra Whey+Muz+Doğal bal -1kaşık- iyidir.

Kilo sorunun varsa makarna hiç yeme,illa yiceksen biraz pahalı ama kepekli makarna kullan.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

çalışmazsan gelmiyor hayır

malesef steroid alınca yatsan bile kaslanıyosun, özendirmek istemesem de böyle.
10 haftalık bir deney var.
1. grup çalışmıyor yatıyor. placebo alıyor.
2. grup çalışmıyor yatıyor ve steroid alıyor.
3. grup çalışıyor steroid almıyor. placebo alıyor.
4. grup çalışıyor steroid alıyor.

1. grupta değişiklik yok.
2. grup 3e göre daha çok kas yapıyor.
4. grup en çok kas yapıyor.

bana sorarsanız 10 haftadan daha uzun sürseydi deney 2. grupla 3. grup arasındaki fark kapanırdı, ama böyle bir deney yok malesef, kesin olarak söyleyemeyiz.

neyse özenmeyin özenen olursa zararlarıyla ilgili de yazalım.

Perfectionist said:

Ama tiLi'yi cidden tebrik etmek lazım adam takır takır cevaplıyor hakkaten. :)

Bir de önceki sayfada amino tablet alalım mı denmiş. Bence almayın. Onun yerine protein alımınızı yükseltin. Özellikle de solid, whole food denen şekilde olan kaynaklardan. Daha iyi. Adam gibi protein tüketimi olan birisinin aminoasit takviyesine ihtiyacı yok.

Bir de ben bu sene gece yatmadan önce caseine alımını kestim. Gayet güzel de gelişiyorum. Vitamin ve omega3 alıp yatıyorum sadece. Amino asit havuzu kolay kolay boşalmıyor. Sabah whey'de almıyorum, direkt kalkıp kahvaltımı yapıyorum. Whey'i genelde ara öğünlerde günlük protein alımını arttırmak için kullanıyorum çoğu zaman.

ben de teşekkür ederim :)
altta yazdıklarına da tamamen katılıyorum, tekrarlamak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Fly said:

çalışmazsan gelmiyor hayır

malesef steroid alınca yatsan bile kaslanıyosun, özendirmek istemesem de böyle.
10 haftalık bir deney var.
1. grup çalışmıyor yatıyor. placebo alıyor.
2. grup çalışmıyor yatıyor ve steroid alıyor.
3. grup çalışıyor steroid almıyor. placebo alıyor.
4. grup çalışıyor steroid alıyor.

1. grupta değişiklik yok.
2. grup 3e göre daha çok kas yapıyor.
4. grup en çok kas yapıyor.

bana sorarsanız 10 haftadan daha uzun sürseydi deney 2. grupla 3. grup arasındaki fark kapanırdı, ama böyle bir deney yok malesef, kesin olarak söyleyemeyiz.

neyse özenmeyin özenen olursa zararlarıyla ilgili de yazalım.

Perfectionist said:

Ama tiLi'yi cidden tebrik etmek lazım adam takır takır cevaplıyor hakkaten. :)

Bir de önceki sayfada amino tablet alalım mı denmiş. Bence almayın. Onun yerine protein alımınızı yükseltin. Özellikle de solid, whole food denen şekilde olan kaynaklardan. Daha iyi. Adam gibi protein tüketimi olan birisinin aminoasit takviyesine ihtiyacı yok.

Bir de ben bu sene gece yatmadan önce caseine alımını kestim. Gayet güzel de gelişiyorum. Vitamin ve omega3 alıp yatıyorum sadece. Amino asit havuzu kolay kolay boşalmıyor. Sabah whey'de almıyorum, direkt kalkıp kahvaltımı yapıyorum. Whey'i genelde ara öğünlerde günlük protein alımını arttırmak için kullanıyorum çoğu zaman.

ben de teşekkür ederim :)
altta yazdıklarına da tamamen katılıyorum, tekrarlamak istedim.

Yatarak steroidle insanların düşündüğü gibi kas yapamazsın.
Yapıyor olsan bile sadece bu görünüşle belli olcak ölçüde olmaz.
Boşverin steroid muhabbetini zaten. Abartmadan kontrollü yapılan,tedavisi yapılan kürler sanıldığı gibi imba şekilde zarar vermez bunu belirtmeden geçemicem.
Zarar veriyor mu? Evet, kullanmayın gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...