Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

sabonis said:

tiLi said:

Kilo vermeye çalışıyosan o shake sana yaramaz, wheysiz hele.

kilo vermek ama aynı zamanda kas da yapmak istiyorum yani. o shake'i özellikle sordum çünkü shake olmasa da, arkadaşlarımın önerileri doğrultusunda o shake'in içinde ne varsa gün içinde ayrı ayrı tüketiyorum zaten. tüketmiim mi yani?

bir de o yazdığım gelişmeler hakkındaki fikrini ve önerini, neyi eksik yaptığımı falan söyleyebilirsen sevinirim tili.

O shake in içindekilerin hepsi faydalı ancak hepsi yüksek kalorili. Shake haline getirdiğinde aşırı tüketme şansı doğuyor. Alman gereken kaloriyi aşma ihtimalin var.

Günde 5.5 saat uyuyan biri için gelişmen iyi bence. Eğer ölçümler doğruysa hiç kas kaybetmemişsin. Lean body masstir aslında bu değer muhtemelen ve 0.4 kg almışsın, bu da kas çalışmasıyla artan su kütlesi olabilir. Sonuçta kaybetmemişsin bu çok önemli, verdiğin kilo yağdan gidiyor. Bu hızda stabil bir şekilde gidersen 3-4 ay sonra %12 yağ oranın olacak.
Hızlandırmak için yapabileceğin şeylerden ilki uykuyu arttırmak, yapamam dedin. Beslenmen iyi duruyor; ama miktarlarını bilmediğimiz için toplam ne kadar kalori aldığını bilmiyoruz, kalori sayabilirsin(Perfectionist ten yardım alırsın). Haftada 3 ağırlık yapıyor musun? Sabahları aç karnına yürüyüş yapabilirsin

teşekkürler bilgiler için. haftada 4 ağırlık kaldırıyorum. zaten her gittiğimde ağırlık yapıyroum yani. sırf kardiyo için gittiğim olmuyor. ağırlık çalışmadan önce 15 dakka düşük tempo koşu ve bazen de ağırlık sonrası 10-15 dakka koşu. budur kardiyom benim. sıkılıyorum çok valla öle koşu bandında mal mal koşmaktan.

kalori ne kadar alıyorum ben de hiç hesaplamadım ama almam gereken miktarı açıkçası geçtiğimi pek sanmıyorum. dediğim gibi pilav-ekmek-hamur yemiyorum, makarna 2günde 1 falan, bi de arada 2-3 dolma yediğim oldu onunda içinde pirinç var gerçi.

of sabah aç karna yürüyüş falan da mümkün değil. yaşam kalitemi ve standardımı değiştirmeden öle bişi yapamam yani. çok büyük bir külfet olur o sabah yapılacak koşu =)

ben de verdiğim kilonun yağdan gitmesine sevindim açıkçası. inşallah böyle devam eder 2-3 ay boyunca. ayda 2-3 kilo arası versem, bunun %90'ı falan yağ olsa, oooh değmeyin keyfime.

bu arada aldığım 0.4 kg kas aslında kas değil su mu. bak bunu bilmiyodum :( :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah koşu değil yürüyüş diyorum tekrar vurgulayayım. Yürüyüş veya yürüyüş içeren aktivite, işte oturmak yerine daha koşturmacalı çalışmak da buna girer.

Neyse o şart değil zaten. Az kalori alıyosun ki kilo veriyosun. 0.4kg olan kas da olabilir oturduğum yerden sallamayayım. Ancak ilk başladığında kastaki su miktarı hızlı artar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabonis, kaliper ile isi bilen obiri olcmediyse o yag/kas olcumu yalan biraz. Tartiya cikarip ayaktan elektrik ver elden al mantigiyla calisan aletleri cok rahat yaniltirsin. Olcum yaptir. Git 1,5lt suyu dik kafaya bir daha yaptir farki gor.

Turkiyede adam gibi olcum yapan fitness salonu, diyetisyen gormedim duymadim henuz.

Belden 10cm incelmisim alet bana yag oranin artmis diyor :) oyle bisey olmasi icin yagdan fazla kas kaybetmem lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

o alet koltukaltı ve etek tıraşı için de güzel midir yahu? bütün konunun amacını baltalayıcı bir soru ama ciddi bir soru aslında sdf

ya da sadece bu amaç için http://www.hepsiburada.com/liste/philips-qg-3030-bakim-kiti/productDetails.aspx?productId=sgphilqg3030&categoryId=26012161 şu da olur mu ki?

bi de konuyla da alakalı soru olaraktan, mekik çekerken latissimus dorsilerimde inanılmaz ağrı oluyo bi yerden sonra, oraları nasıl güçlendirebilirim ya da mekikte nasıl bi hata yapıyo olabilirim orayı ağrıtacak?
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Sabonis, kaliper ile isi bilen obiri olcmediyse o yag/kas olcumu yalan biraz. Tartiya cikarip ayaktan elektrik ver elden al mantigiyla calisan aletleri cok rahat yaniltirsin. Olcum yaptir. Git 1,5lt suyu dik kafaya bir daha yaptir farki gor.

Turkiyede adam gibi olcum yapan fitness salonu, diyetisyen gormedim duymadim henuz.

Belden 10cm incelmisim alet bana yag oranin artmis diyor :) oyle bisey olmasi icin yagdan fazla kas kaybetmem lazim.

sen ne tavsiye ediyon hocam, yazdığım ölçümlerin ışığında. bu arada 5 saattir bişi yememiştim, 2 saattir de su içmiyordum. zaten 3 saat ve 1 saat olarak sölüyorlar bunları. önceki gün de alkol almamıştım, o gün de extreme bişiler yemedim, efor sarfetmedim falan. normal bir ölçümdü yani

sonuçta elimizde başka bir veri yok, bununla idare edicez :D

haftada 4 body çalışan biri kaç kalori almalıdır bi de? o yazdıklarım senin vereceğin kaloriye denk geliyor mu fikrince?
Sosyal ağlarda paylaş

su mantıklı mı ya
1200 kal + haftada 3/4 gün ağırlık gidiyorum, kaslar belirginleşti göbek inceldi falan 1.5 ayda

ama bir iki gün 2k normal seviyeme cikayim dedim biraz tatlı matlıyla

anında yağ bağladı gibi oldu

düşük kalori diyetten sonra anlık bile olsa normale donunce boyle olması doğal mı psikoojik mi, hiç böyle bişey araştırıp koymuş olan biliyor musunuz
Sosyal ağlarda paylaş

bunye max bir cheesecake veya cookieye gelebiliyor, ustune kahve otomatinin 10cllik sicak cikolatasindan falan da icsem yok o gun yalan :/

ekstra kalori gunumde ucyuz gram dilimlenmis pismis tavuk gogus dilimlerinden var, 22 gr protein 110 kal, sinirimden onlari yiyorum mecburen asdfs

iyi ki bugun kuki gunu olsun dedim, direk saldı 6 saatte
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin,

Popo ve bacak arkasini almak dogru degil. Sikinti yaratan bolgeler. Biraz arastirirsan sebeplerini okursun. Ozellikle masa basi is yapanlar, tum gun oturanlar icin sagliksiz.

Sabonis,

Ben olcum yaptirma diye demedim tabi ki, ama o olcumleri cok kaale alma. Ozellikle 0,4 gibi rakamlar falan cok kolay degisir o tip cihazlarda. Pek stabil sonuc vermiyorlar ne yazik ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

o alet koltukaltı ve etek tıraşı için de güzel midir yahu? bütün konunun amacını baltalayıcı bir soru ama ciddi bir soru aslında sdf
ya da sadece bu amaç için http://www.hepsiburada.com/liste/philips-qg-3030-bakim-kiti/productDetails.aspx?productId=sgphilqg3030&categoryId=26012161 şu da olur mu ki?

Philips Bodygroom duşta bile kullanılabildiği için genelde çok iyi(tu)

Diğer kritik yerler için de önereceğim Fakir Petit Kulak&Burun kılı aleti var. Paslanmaz çelik/titanyum alaşımlı yıkanabilir bıçaklar ve nazik yerler için etini sıkıştırmanı önleyen yaralanma önleyici sistemi var. 25 lira bişey ve yanındaki ek başlığı ile aklına gelebilecek her kritik yeri alabilirsin yaralamadan. http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/fakir-petit-petit-kulak-&-burun-kili-temizleme-cihazi/productdetails.aspx?I_ID=47414
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

http://www.maniacfitness.com/wp-content/uploads/2012/02/Lazar-Angelov-Interview.jpg

hiç birimiz böyle olamayacağız.

LANET OLSUN

değşet bi adam bu ama orda boya ışıklandırma ıvır kıvır elli bintane şey var. aldanmayalım hemen kdffdg

gerçi onlar olmasa yine taş gibi adam
Sosyal ağlarda paylaş

ağırlık için eldiven nereden alabilirim? herhangi bir spor mağazasında bulunuyor mu?

böle itmeli olanlar değil de, ağırlığı çektiğim hareketlerde parmakların ele bağlandığı noktada nasırlar oluştu. nasır çok sorun değil de, çalışırken su topluyor deli gibi acıyor valla...

var mıdır bir çözümü?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...