Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkenin içerisinde bulunduğu türlü sıkıntılı durumlar.

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

Sevgili kardeşlerim, arkadaşlarım.
Erkeğin bu kadar çok olduğu ve kız kaldırma potansiyelinin bu kadar düşük olduğu bir forum içerisinde bilginizi(pipinizi) bu denli yersiz şekilde bu kadar çok gösterme çabanıza gerçekten anlam veremiyorum. Teknik terimler kullanmak üzerinden tartışmada konumsal üstünlük elde etmeye çalışmalar falan. Olaya büyük resimden bakmacalar, aş bunları dostumlar.. Sigortası yatan kişiler için yada eyvah maliyeden geldiler naapıcaz lan diyen kişiler için yada hocam vizeden 45 vermişsiniz kağıdıma bakmak istiyorum diyen kişiler için çok iddialı cümleler bence. :)

Konumuza geri dönmeye son ümit çalışmam olarak söyleyeceklerime dönecek olur isem:
2012 nin mayıs ayında dünya artık girişimciliğe çok açık, imkanların çok geniş, emeğin çok ucuz, şirket gruplarının yıkılmaya çok müsait olduğu bir yer haline geldi. Millet olarak biz çalışkan, zeki aynı zamanda fedakar bir milletiz. Yapılabilecekler konusunda fikirler üretir, mantıklılığını tartışma konusunda çaba sarfedersek birbirimize laf sokmaktan daha faydalı bir doğrultulda yol alabileceğimizi düşünüyorum.

Somut örnek olarak ise kendi ilgi alanım olan yenilenebilir enerji kanunu üzerinden bir örnek vereyim.
500kWh altı santraller.
-Güneş, rüzgar, biyoyakıt şeklinde şu an yapılabiliyor.
-Devlet 10 yıl üretilen elektriği satın alma garantisi veriyor.
-Elde ettiğiniz gelir miktarı bakım maliyetleri de düşülünce güneş ve rüzgarda banka faizinin üstünde bir gelir bırakabiliyor.
Bu sektörle ilgili yapılabilecek binlerce fikir, yenilik mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

Chaotic said:

Sevgili kardeşlerim, arkadaşlarım.
Erkeğin bu kadar çok olduğu ve kız kaldırma potansiyelinin bu kadar düşük olduğu bir forum içerisinde bilginizi(pipinizi) bu denli yersiz şekilde bu kadar çok gösterme çabanıza gerçekten anlam veremiyorum. Teknik terimler kullanmak üzerinden tartışmada konumsal üstünlük elde etmeye çalışmalar falan. Olaya büyük resimden bakmacalar, aş bunları dostumlar.. Sigortası yatan kişiler için yada eyvah maliyeden geldiler naapıcaz lan diyen kişiler için yada hocam vizeden 45 vermişsiniz kağıdıma bakmak istiyorum diyen kişiler için çok iddialı cümleler bence. :)

Konumuza geri dönmeye son ümit çalışmam olarak söyleyeceklerime dönecek olur isem:
2012 nin mayıs ayında dünya artık girişimciliğe çok açık, imkanların çok geniş, emeğin çok ucuz, şirket gruplarının yıkılmaya çok müsait olduğu bir yer haline geldi. Millet olarak biz çalışkan, zeki aynı zamanda fedakar bir milletiz. Yapılabilecekler konusunda fikirler üretir, mantıklılığını tartışma konusunda çaba sarfedersek birbirimize laf sokmaktan daha faydalı bir doğrultulda yol alabileceğimizi düşünüyorum.

Somut örnek olarak ise kendi ilgi alanım olan yenilenebilir enerji kanunu üzerinden bir örnek vereyim.
500kWh altı santraller.
-Güneş, rüzgar, biyoyakıt şeklinde şu an yapılabiliyor.
-Devlet 10 yıl üretilen elektriği satın alma garantisi veriyor.
-Elde ettiğiniz gelir miktarı bakım maliyetleri de düşülünce güneş ve rüzgarda banka faizinin üstünde bir gelir bırakabiliyor.
Bu sektörle ilgili yapılabilecek binlerce fikir, yenilik mevcut.

ya kız var dediler geldik ya hiç mi yok? *biraz durur* yok mu gerçekten şimdi hiç? :)

diğer taraftan yeterli nakit olduktan sonra bu tarz devlet destekli projelere girmek şuan için en iyi ve bence tek yeni girişimcilik olur. çünkü piyasalar yenilik veya ucuzluk sağlamayan girişimcileri doyuracak bi düzeyde değil
Sosyal ağlarda paylaş

cari açığı ithalatı azaltarak düşüreceksen, dengelemek için ihracatı arttırmak gerekiyor. şöyle ki tamam o vergilerde azalma oluyor olabilir. ama sen ihracatı desteklersen ihracat yapan firmaların büyümesi sonucu ödeyecekleri kurumlar vergisi artacak, yapacakları harcamalar artacak, o harcamaların katma değer vergileri artacak, eğer varsa hammade ithalatı artacak, vs vs derken uzun vadede yine iyi ekonomi için. kısa süreli verilere bakıp umutsuzluğa düşmemek lazım.
bence zaten şu an acil müdehale edilmesi gereken kısım enerji ve enerji verimliliği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...