Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Kaede said:

e sen baştan bilgimin kısıtlı olduğunu söyleyip kestirip atıyorsun beni

O cümle sadece "niye her ruin baştan sona w ile geçiliyor, niye her ruinde dwemer var" serzenişine refer ediyor. Eğer orada abartıyorduysan ve durumun böyle olmadığından haberdarsan, o cümlenin bir geçerliliği de kalmamış oluyor. Geri kalanı ile ilgili söyleyebileceğin şeyler varsa "ANLAT PANPA DİNLİYORUZ".
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

10-15 yas kuculdunuzmu begenirsiniz gunumuz oyunlarini yine eskisi gibi.

Net!

bu çok doğru. 15 yaşında kuzenim çok seviyor skyrimi

quixef said:
O cümle sadece "niye her ruin baştan sona w ile geçiliyor, niye her ruinde dwemer var" serzenişine refer ediyor. Eğer orada abartıyorduysan ve durumun böyle olmadığından haberdarsan, o cümlenin bir geçerliliği de kalmamış oluyor. Geri kalanı ile ilgili söyleyebileceğin şeyler varsa "ANLAT PANPA DİNLİYORUZ".

yazıya öyle başlama o zaman. komposizyon 101

ayrıca yaptığım eleştirilerin bütün espirisi satır aralarında saklıyken bu kadar literal alıp cevap vermek de senin gibi yüksek akademik bilgili birisine yakışmıyor. hani başka biri yapsa klasik birşeyi kalmadı yandan yemiş strawman argümanı diyicem

gene de açıklamamı istersen

w ya basıp bitirmekten kastedilen bütün dungeonların zeka yoksunu ve dümdüz gitmekten ibaret olduğunu. AMA YOL İKİYE AYRILIYOR İŞTE gibi argümanlarla gelme çünkü ikimiz de biliyoruz ki sola dönen koridor 2 metre sonra tavan çökmesi yüzünden kullanılamıyor

dwemer ruins muhabbeti questlerin 90% ının DOVAKİN ŞU MAĞARADA BENİM ŞUYUM VAR. GİT GETİR. HA BİDE İÇERDE DUERGAR VAR dan ibaret olduğuydu

daha devam etmiyim istersen. senin bu konuda cidden samimi olmadığını düşünmeye başladım çünkü cevap yazarken
Sosyal ağlarda paylaş

skyrim fena degildi ya

yani ici bostu ama eglendiriyodu

cerezlik bi oyun iste

torment gibi bisey artik beklemeyin hic bi developerdan

10% anca alip oynar cunku

wizard mi ne oynamistim skyrim'de

diablo'nun first person modu gibi dan dun bitirdim iste zevkliydi biraz

siz beklentilerinizi cok yuksek tuttugunuz icin bu kadar agliyosunuz

artik oyunlarda derinlik falan yok, cerez hepsi

isten/okuldan gelip 2-3 saat oynayip cikiyosun, eskisi gibi torment basinda vay be vay be hmm diye gunde 10 saat gecirmiyosun

o derinlik yok artik

bosuna delirmeyin bence
Sosyal ağlarda paylaş

ama witcher 2 on basar skyrim'e her konuda -open world exploration haric tabi-

surukleyici cunku

withcer 2'nin basindan kalkmak zorunda kaldigim icin kalkiyodum ama skyrim'i 3 saatten fazla oynayinca meh diyip kendiligimden cikiyodum

aradaki fark bu

yoksa ikisi de babby mode dan dun bitirilebilen oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

slm,

315 saat oynadım, lvl 65im, bunun 250+ saati arazide geçti, şehirde oturup boş boş skill kasmadım.

http://img833.imageshack.us/img833/3237/screenshot42h.jpg

haritada unmarkedlar dahil gidilmemiş açılmamış yer yok, heryer açık ve temizlendi. frost giantlar ve shellbuglar dahil. bulunmamış unique item yok. denk gelinip bitirilmemiş quest yok, buglı olanlar dahil.

oyun çok iyi,

bye.

şimdi ağlamanıza devam edin bik bik asd
Sosyal ağlarda paylaş

Entellektüel içerik ve görsel/yapısal içerik birbirinden ayrılıyor, prometheus güzel örnek burda. Teen slasher bölümleri olmasa taş gibi filmdi davidinden engineerlı açılış sahnesine ama mantık hataları ve kötü cheesy dialoglar öldürdü bitirdi filmi.

Prometheusu beğenmezken (bak yine başarılı olduğu yanları es geçmeden) skyrimi beğenmek nicedir bunu sorguluyorum ben. Ki prometheusun içeriği yine çok daha iyi skyrime kıyasla.

Öyle torment falan beklemiyoruz, tormentvari olan oyunları fazladan övüyoruz. Zaten Obsidian bu konuda yeterince çalışıyor, bide indieler harici piyasadan bu konuda beklentim yok. Ama bi dx'in, portalın, bastion ın gösterdiği özeni göstermek yerine souljaboyun zeka seviyesine hitap eden oyunlar görünce rahatsız oluyorum ben. Baya bildiğin aptallara yönelik skyrim falan, seni kendi seviyesine çekip sonra orda yeniyor.. (gerçi skyrim en zorda bile EZ ya neyse)

Deathblade sen de Fallout : New Vegas (aka gerçek Fallout 3) , Witcher 2 ve DX:HR oynayabilirsin son senelerden. Bunlardan önce Mask of the Betrayer var, Alpha Protocol var, hatta Dragon Age 1 var. Rpg/Arpg türü H&S harici de baya keyifli oyunlar çıkarıyor hala.
Sosyal ağlarda paylaş

KenshinHimura said:

herkes kendi fikrini kendine saklıcaksa forumu kapatalım gidelim. bırak tartışsınlar

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8hwwidcSs1r3f9ymo2_250.gif

Ahahahha hakikatten ozur dilerim.

Bunlar hep boyle bari arada farkli seyler yazsalar ona canim sikildi.

Hep o oyuna karsi hebele hubele biz anladik onlarin neden bahsettiklerini onlar anlamiyor.

Sam demis zaten bi ara baydim diye ayni sey hep.

Hakli yani o senelerdir mod birde ;)

Zevkli izlemesi ama okumasi diil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

cidden zamanıma acıyorum ama hadi neyse.
axedice said:

Ahahah hangi oyun bu? MotB desen yok, kotor2 desen yok, AP desen yok, DX:HR desen yok. Bi "becerme" Witcher çağırışımı yaptı o kadar, onun da içeriği belli combata yönelik getirdiğimiz eleştiriler belli. W2 o kadar iyi oyun olmasına rağmen aksyonvari combatı ve QTEleri kötüydü diye konuştuk zaten. Ki dediğim gibi içerik seviyesi oyunun olumsuz yanlarını görmezden gelmemize yarayacak kadar kaliteli.

saydığın oyunların hepsi el kadar haritalarda geçen, "oyun" hissi veren oyunlar, nasıl her gün aynı yemeği yemiyorsam, aynı tada sahip oyunu oynamak için de sebep göremiyorum. "BEN SADECE BU YEMEĞİ SEVİYORUM, BAŞKA BİŞİ YEMEK İSTEMİYORUM" mantığını 20 yıl önce filan bıraktım. sen kendin için ne istiyorsan onu yapabilirsin.

içerik kalitesine gelince, bence de skyrim içerik olarak kusurlarını görmezden gelecek kadar kaliteli. burada resmen bütün argümanının dizine ok sıkmışsın. tamamen subjektif bir değerlendirmeye giren bir alanda şunu kabullenince üstüne ne desen boş.
said:
Nasıl oblivian bitene kadar onu ve oynayanları aşağıladıysak, skyrim bitene kadar da hedefte skyrim var. Mesele oyunun çıkması değil piyasada ve oyuncularda bıraktığı etki. Gerzek konsol shooterları ve gitarhiro kılonları nasıl piyasayı öldürüyorsa, bu b-movie seviyesindeki büyük yapımlar da oyunculuğu öldürüyor.

bir kere buradaki kimseyi aşağılamak ne senin, ne de başkasının haddine değil, arada iğnelersin, kinaye yaparsın tamam ama önceden defalarca uyardığım gibi, bunları yaparken de işi tadında bırakman lazım. oyun ile oynayanı devamlı bir tutmaktan vazgeçmen lazım ama, ortak oynanan tonla oyun varken gene kendi kendini baltalıyorsun dönüp dolaşıp.

öte yandan "bitene kadar" mantığı da tam trajikomedi, işsiz güçsüzlükten haterlığa uzanan bir yelpazede eleştiriye açık hale getiriyorsun kendini.
said:
Bütün oyunlardan torment içeriği beklesem haklısın, ama ben büyük yapımlar prometheus gibi olmasın diyorum. Aradığım sanatsal tiyatro ot bok değil yani, ama arkadaş o biyologla jeolog highschooldays#13 ün oyuncuları gibi davranmasın işte.

ya bekliyorsun, biliyorum yani senin beğendiğin oyunlarda bile "ah bir torment" değil yakarışlarını, 2020 olacak hala bu devam edecek. 15 yılda geçmediyse, yarısı sürede hiç geçmez. aradığın da bariz sanatsal tiyatro, kendin "SANAT BUDUR" diyorsun ve alternatif kabul etmiyorsun. "OYUNCULUK ÖLDÜ, DİALOGLAR BU KADAR BASİT OLMAMALI" gibi ironik benzerliklerine kadar, tam böyle o tiyatro fanatiği stereotipinin oyunlar için olan versiyonu gibisin.

new vegas gibi bir örnek varken o kadar anlamsız bir post ki şu hahahahahah
sandbox yapmak oyuna rpg öğeleri koymaya engel değil
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

slm,

315 saat oynadım, lvl 65im, bunun 250+ saati arazide geçti, şehirde oturup boş boş skill kasmadım.

http://img833.imageshack.us/img833/3237/screenshot42h.jpg

haritada unmarkedlar dahil gidilmemiş açılmamış yer yok, heryer açık ve temizlendi. frost giantlar ve shellbuglar dahil. bulunmamış unique item yok. denk gelinip bitirilmemiş quest yok, buglı olanlar dahil.

oyun çok iyi,

bye.

şimdi ağlamanıza devam edin bik bik asd

ya alinma ama tam otizm simulatoru bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...