Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs Kutlu Olsun!

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

emanet said:

gerekirse polisle karşı karşıya gelinsin. hangi sendikanın dötü yer buna?

bu 1 mayısı takip edemedim çok, yurtdışında olduğum için ama öncekilerde baya karşı karşıya geliyorlardı?

abi yürüyüş yaparken karşı karşıya geliyorlar, faydalı birşey yaparken değil. grevlerden, iş yeri kapatmalardan bahsediyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

pagan bayramini kendilerine ic etmisler sefiller zaten bastan fail adamlar. yerlerinde oturup forunlardan atip tutmalilar ismis gibi meydanlari doldurup bir oluyo o kadar fraksiyon. saka gibiler yav. beraber sarki turku soylemek nedir abi? ulkemizin 1 gunluk gsmh ni kismis oluyorlar kokusmus sefiller. otursunlar internetten status yazip tivit atsinlar sikiyorsa. sen kimsin kortejler olusturup bir araya geliyosun, hem de pagan bayraminda. cik cik cik

bu ne şimdi?

düzgün tartışamıyoruz galiba. ben eve gidip face'e mi girsinler sıkıysa demişim? dötü yiyen sendika varsa genel grev organize eder, haklarını alana kadar durdururlar üretimi. bizim halk kolayı sever gerçi, iki bağırır meydanlarda rahatlar sonra. elde var sıfır.

daha çok boş boş halay çekersiniz meydanlarda, her sene gittikçe de haklarınız azalır. araştır bakalım avrupadaki sendikalar nasıl hareket ediyor, neler yapmışlar. yıl 2012 oldu hala çakma solculuğu ciddiye alanlar var, çok komik ve acınası bi durum gerçekten. bi ara ufuk uras vardı böyle meydanlarda boy göstermeyi seven ona nooldu?

beltane daha anlamlı bu saçmalıktan, o kutlansa keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

şu sol lexicon'una da hastayım ya. yazalım da google'dan ışığa gelir gibi tatlı su solcusu gelsin biraz

fraksiyon, komprador, diyalektik, emekçi, devrim, alınteri, burjuvazi, proletarya, sermaye, komünizm , emperyalizm, mar..

hah geliyolar bu tarafa doğru. işte haklı mücadele!

http://static2.dmcdn.net/static/video/394/778/23877493:jpeg_preview_medium.jpg?20110808082047
Sosyal ağlarda paylaş

adam güzel yazmış:

"Amerikan heyeti Moskova’da inceleme yapıyor. Sovyet yönetimi var o zamanlar. Fabrika geziyorlar. İçerde binlerce işçi çalışıyor. Otoparkı bomboş. Sadece bi otomobil duruyor. Soruyorlar...

- Kimin bu?
- Müdürün.
- Fabrika kimin?
- İşçilerin.

İki ay sonra Rus heyeti iadeyi ziyarete gidiyor. Benzer büyüklükte fabrika. Otoparkı hınca hınç dolu. Rengarenk, gıcır gıcır otomobiller, iğne atsan yere düşmez.
Soruyorlar...
- Kimin bunlar?
- İşçilerin.
- Fabrika kimin?
- Patronun.

Romantik palavralarla ekonomik gerçeklerin düellosudur bu..."

sırf şu örnek bile yeter ama yazının devamında da sendika örnekleri var, solcu, mayıs, kommün geyiklerinin daha farklı bir sömürü aracı olduğunun

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20463303.asp
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

e tamam abi boş işte. git halay çek bağır çağır, ertesi gün sefil işine geri dön. niye halay çektiniz abi çok mu memnunsunuz işçi haklarından? çok neşeli gördüm ben emekçileri.

toplu greve gidilsin, gerekirse iş yeri çalıştırılamaz hale getirilsin, gerekirse polisle karşı karşıya gelinsin. hangi sendikanın dötü yer buna?

böyle sömürülüyorsa işçiler bu devletin değil sendikaların ve örgütlerin suçudur. tarihte çok çok ender görünen örnekler hariç hiçbir otorite halka kendiliğinden hak vermemiştir, taa ki zorla alınana kadar.

protesto, yürüyüş, sloganlar, yayınlar vs boş iş hepsi. hiçbir işe yaramıyor ve yaramayacakta.

şu yazdıkların niye yapılmıyor biliyormusun! hani diyorsun ya bunlar bir işe yaramaz, bunlar sendikaların suçu, hayır senin gibi insanların suçu,

sen haksızlıklara karşı sokaklara çıkan insanlara destek vermessen , aaa tuuu kaka bak bunlar komınıst dersen , onlar bu haklar için polisten tazzikli su , dayak, biber gazı yerken evinde mısır patlatıp televizyon karşısında izlersen, söke söke aldıkları taksimi 1 mayıs günü doldurduklarında onların yanında olmak yerine boş boş toplanmış bunlar yine dersen, bu söylediklerin olmaz işte..

tabi sana göre çıksın işciler öğrenciler bizler sokaklarda polisten dayak yiyelim , biber gazı yiyelim, sen evinde götünü yayarak seyret onları dimi, işte senin gibi insanlar evlerinde böyle koyun gibi oturduğu için, işçiler sokaklarda senin benim hakkını aradığında onların yanında olmadığı için bu durumda bu ülke,

senin gibi insalar için,
" benim rahatım yerinde kardeşim ben işçimiyim banamı çalışıyorlar, beğenmiyorlarsa grev yapsınlar, çalışmasınlar" demek kolay tabi,

hayat sana güzel sen boşver bunları en azıdan konuşmada adam bilelim.
Sosyal ağlarda paylaş

doğruyu söylemek gerekirse tr'de bu tür gruplar "ulan baba bişileri bayağı eksik ve baz şeyleri de tamamen yanlış yapıyoruz biz ulan" demediği sürece, çay kaşığı ile toprak kazarken gür ve güçlü sesleri ile slogan atmaya devam edecekler.

sloganı atan memnun, dinleyen memnun bize ne oluyor. millet en azından bi gün çıkıp bağırıp stress atıyor, rahatlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

adam güzel yazmış:

"Amerikan heyeti Moskova’da inceleme yapıyor. Sovyet yönetimi var o zamanlar. Fabrika geziyorlar. İçerde binlerce işçi çalışıyor. Otoparkı bomboş. Sadece bi otomobil duruyor. Soruyorlar...

- Kimin bu?
- Müdürün.
- Fabrika kimin?
- İşçilerin.

İki ay sonra Rus heyeti iadeyi ziyarete gidiyor. Benzer büyüklükte fabrika. Otoparkı hınca hınç dolu. Rengarenk, gıcır gıcır otomobiller, iğne atsan yere düşmez.
Soruyorlar...
- Kimin bunlar?
- İşçilerin.
- Fabrika kimin?
- Patronun.

sırf şu örnek bile yeter ama yazının devamında da sendika örnekleri var, solcu, mayıs, kommün geyiklerinin daha farklı bir sömürü aracı olduğunun

örnek o kadar saçma sapan bir örnek ki yani tartışmaya deymez, neymiş amerikadaki işçilerin hepsinde araba varmış rus işçilerde yokmuş , hmm evet bu demek ki sosyalizm kötü! evet süper örnek.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

adam güzel yazmış:

- Kimin bu?
- Müdürün.
- Fabrika kimin?
- İşçilerin.

Soruyorlar...
- Kimin bunlar?
- İşçilerin.
- Fabrika kimin?
- Patronun.

mantığa gel diyecektim ki Yılmaz Özdil miş zaten lol
Sosyal ağlarda paylaş

mantık doğru bu arada.

önceden uygulanan sosyalizmi çok matah bişi sanıyorsunuz da sadece tembelliği empoze eden ve aslında son derece saçma bir sistemmiş abi. görünce "oh ne güzel yan gel yat hayatımız vardı. şimdi bizi zora sokuyorlar" adamları ile karşılaştıkça "ulan adamlarınn çökmeden 90ları görmesi mucizeymiş" diyorsunuz sadece. uygulanan sosyalizm harici "hayali" bir takım düşüncelerin sonuçları ne olurdu acaba, hmm isterseniz bunu kahvemizi içerken düşünüp mutlu görünelim falan..

diğer yandan 1mayıs ve işçi hakları vs fitili chicago'da yakıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

İşyerlerinin hepsi korumalı cam döşemiş, camlardan sekip sekip durdular magandalar^^

Zaten topiği de açılmıştı onun;
http://forum.paticik.com/read.php?13,6263016,page=1
http://www.medyafaresi.com/video/5243/istanbulda-maskeli-grup-dehseti-olaylar-cikti.html

korumalı cam çok iyi ama ya,

ilerde zombie apocalypse olursa evimin camları korumalı yaptırıcam.

seker seker dururlar.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

önceden uygulanan sosyalizmi çok matah bişi sanıyorsunuz da

yoo ben şahsen sanmıyorum. gayet rezilmiş.

dasaaa said:

sadece tembelliği empoze eden ve aslında son derece saçma bir sistemmiş abi.

Yani bir çok problemi olabilir tabi de yegane artısı insanların rahat ve mutlu olması. eski sovyet ülkelerindeki anketlerde bu yüzden milletin yarısı hâlâ sovyet dönemini özlediğini söylüyor çünkü her şeye rağmen daha az şey düşünmek zorundalar.
Sosyal ağlarda paylaş

başka da cidden artısı falan yok. yani batmaya o kadar elverişliymiş ki!

hâlâ görüyorum mesela, işyerinde elektrikler gidiyor. ben kriz geçiriyorum, çıktı alıcam ulan gelsin de iş yapalım! diye

adamlar rahat, "hiç gelmese de çalışmasak!"

bunlar liseli değil, amcalar!

ama işte sosyalizm dediğin nane bi yerde adamları liseli seviyesinde bırakmış.

tabii ben popomla gülerek dalga geçtim başka milletten adamların olduğu yerde.

hepsi benzer şeyleri anlatmaya başlayınca oha diyorsun abi..

sonrasında gidip gördüklerin de bunu pekiştiriyor. mesela yapacak iş varsa biz kendimiz kalırız 20dk falan fazladan. adamlar istiyorlar ki saat 16:30-17:00 arası ne olursa olsun çıksınlar.

ulan işini bitir! yok abi, hallederiz biz onu.

halledemiyorlar da tabii.

ama evlendin 2 odalı ev veriyor devlet, çocuk yaptın 3odalı ev!
kendi paranla araba alacaksın di mi?
parayı nerden buldun teranesi olmasın diye 10liralık araba için veriyorsun abi arkadaşlara 0.5lirayı. onlardan borç aldım ben diye senetlerini topluyorsun. 10liralık araba oluyor 12lira. sonra gidiyorsun böyüklere de -fabrikada arabası olan tek adam müdür diyor ya. cidden öyleymiş olaylar. ötekilere siz eşitsiniz teranesi ile sömürmüşler anca- 2-3lira veriyorsun

şanslıysan 10liralık, döküntü, teknolojiden nasibini almamış arabayı 15liraya alıyorsun.

diğer yanda kazandığın ve biriktirdiğin para ile yüksek teknolojiye sahip aracı 9.5liraya alıyorsun...

ki ben o sistemi çok daha çok seviyorum evet.
Sosyal ağlarda paylaş

cevap vermeye geldim ama cevap yeterince verilmiş.

belli bir zümrenin, "din sömürüsü bitti artık işçi sınıfı var, onuda eşitlik dalgası ile biz sömüreceğiz" söylemlerinden başka bir şey değil.

servet düşmanlığı diyecem ama o da değil, takiye resmen

sendikacılara bakın mercedes s den aşşağa binmezler, villa da oturular, işçinın sorunu var, çözülmesin çözülmesin ki sendikaya ve başındakine gerek kalsın, bakıp görenler için örnek çok

Kavgamda sendika eleştirileri var mesela, ki hitler demiştir büyük adamdır demiyorum zaten o kitaptaki çoğu fikir kendi buluşu değil o zamanın komunizmin yükselişte olduğu almanyasın da hep ortada olan konuşulan şeyler adamda kitap yazmış

sosyalist olmaya veya süslü sendikalara gerek kalmadan da askeri eşitlik sağlanabilinir.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

adam güzel yazmış:

- Kimin bu?
- Müdürün.
- Fabrika kimin?
- İşçilerin.

Soruyorlar...
- Kimin bunlar?
- İşçilerin.
- Fabrika kimin?
- Patronun.

ebleğliğin bu kadarını bir engin ardıç yapar bide sen yapmışsın şu örneğe bak liboşlar hala nasıl bu yalanları göz göre göre atmaktan sıkılmıyorlar anlamıyorum. neden yani?
Sosyal ağlarda paylaş

hastane kapılarında paran yok kardeşim güle güle demedikleri, her hastayı mutlaka parasız tedavi ettikleri, ilacını verdikleri, sadece parası olanların tedavi görüp yaşamadığı herkesin aynı sağlık haklarını sahip olduğu,
sokakta yatan soğuktan açlıktan geberen insanların olmadığı iyi kötü herkesin bir evinin olduğu,
okulların üniversitelerin parasız olduğu herkesin okuyabildiği,

mesala küba dan örnek verelim, küba da konsoloslukta çalışan bir arkadaşım var, uzun zamandır kübada,
evet arabalar eski model, yeni model arabalarda var tabi, kazandığın paraya göre yaptığın işe göre alabiliyorsun, yani öyle devlet sen neden bu arabaya biniyorsun demiyor,

hastaneler aklınıza gelebilecek tüm sağlık hizmetleri bedava, okumak bedava, devlet herkese bir ev veriyor sokakta yatan yok, aç değilsin, devlet çalışamayacak olanlara yiyecek yardımını muntazam yapıyor, mesala çocugun 7 yaşına gelene kadar her aileye günlük süt veriyor, herkesin bir işi var istersen kendi işini yapıyorsun istersen devletin verdiği bir işte çalışıyorsun, işine muntazam gidip gelip paranı alıyorsun, yada kendi işini yaparak vergini vererek yaşıyorsun.

şimdi gelelim fakirler mi? neye göre fakirler kime göre? bana göre sana göre fakirler, ama kendilerine göre değiller, mutlulularmı ?, orda bir taksici kadının arkadaşıma söylediği bir cümle var, evet bir çok teknolojik ürünümüz yok luks içinde yaşamıyoruz, ama yaşıyoruz diyor kadın , kuba dan amerikaya kaçan insanlar var diyor daha bolluk daha zengınlık isteyen şimdi ağlıyorlar dönmek istiyorlar diyor...

türkiye'de sosyalizm olur mu? olmaz! türkiye'de bu saatten sonra adı şeriat olmasada , din kavramının yönettiği bir ülke olur,

benim kızıma seçmeli ders diye din dersi zorunlu tutuluyorsa bunun geleceği nokta budur.

daha önce başka bir konudada yazmıştım, keske benim altımda son model arabalar olmasa , sadece aylık belli bir gelirim, basımı sokacağım bir evim, hastalandığımda nasıl hastaneye gidicem nasıl tedavi paramı ödeyecem, yada kızımı nasıl okuturum ben diye düşünmediğim bir şekilde yaşabilseydim. Keşke herkes sadece bunlarla yetinebilseydi, daha fazla daha fazla demeseydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...