Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say 25 Haziran'da gidiyormuş.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Katibim said:

arkadaşlar bir sanatçı aynı zamanda ahlakı ile de sanatçı olduğunu göstermesi lazım

niye?

bu "gerçek sanatçı" tribi toplumda yanlış bir kanının ortaya çıkmasına neden oluyor.
normalde sanatçı kendi sanatıyla ilgilenir, kendi duygu ve tasarılarını eseri üstünden anlatır felan.
ama türkiye'de "sanatçı" olmak için "iyi giyinmek, topluma model olmak, popülist olmak, düzgün konuşmak, iktidarın istediğini yapmak" gibi şeyler gerektiriyor demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanatçı adam duygularıyla beslenir, topluma da yön verecek güçtedir. Fazıl Say'ı bu noktaya getiren olaylar bütününe bakmak lazım. Hayatı boyunca böyle bir ülkede piyano çalmak zaten başlı başına bir zorluk; üstüne yıllarca kendini kabul ettirmek var. Dünya çapında piyanist ol ama ülkende arkandan küfür etsinler, laf etsinler. O yüzden sonuna kadar haklı buluyorum söylemlerini.

Diğer sanatçılarda aynı, sadece çıkıp konuşamıyorlar, ama sofra da söylemleri Fazıl Say kadar sert olur.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ruski devletlerden gelmiş olanlar bu W ları Ş diye okuyorlar

yani yazdığın

ATEİSTİM DEDİM DÖVDÜLER BAŞŞŞ diye okunuyor.

başka bir örnek vermek gerekirse şirinler yerine wirinler yazıyorlar. ama anlamı da değişiyor şimdi tabii. şirin demek tatlı demek.

o zaman şirinler->wirinler->tatlılar oluyor.

Kaede said:

www yazınca da japonlar lol anlıyor
ne kadar fazla w o kadar uzun lol

örnek veriyorum

wwwwww = looool

bir anda çok aydınlandım

*level up*
*level up*
*level up*
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

senko said:

defolsun gitsin.
dünyanın en gereksiz adamı kendisi

rte'nin, bülent arınç'ın, ajdar'ın, nihat doğan'ın felan olduğu bir memlekette fazıl say'a dünyanın en gereksiz adamı demek...

bilemedim.

aynı seviyede adamlar işte ajdar olsun nihat doğan olsun fazıl say olsun.
al birini vur ötekilerine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...