Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy ... ?

Spyro

Öne çıkan mesajlar

etmez abi geride kaldı o günler. apple'ın cihazlarıyla arasında o kadar büyük fark yok ki şu anda. apple alan adama neden alıyorsun diyemezsin arada büyük fark yok çünkü. getirsin çok çok üstün bir telefon, hala apple alırsa millet dersin koyun diye.

android kullandım daha önce şimdi ios kullanıyorum. evet romudur launcherıdır cart curt hiç bir kişiselleştirme yok iphone'da. ama telefon gayet güzel. onlarla uğraşmak istemeyen adam için son derece stabil güzel bir telefon. android de kendince güzel. sürekli araştıracaksın bakacaksın, bir şeyler çıkıyor her gün bir şeyler ekleniyor. marketi appstore'a göre çok çok ucuz. o da bir tercihdir.

ama sen apple'dan çok üstün bir telefon yapmadan millete koyun dersen zaten o adamların sana gelmelerine engel olursun kafadan. adama koyun deyip sonra telefonunu almasını beklemen saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten samsung o reklamda genele hitap ediyor. senin etrafında kullanan teknolojiyi takip etmeyip iphone'a sahip olan kaç kişi romdur carttır curttur anlıyor allasen. hani benim etrafımda samsung s2'nasıl ve ne tür telefon olduğunu bilmeden kötüleyecek adam var ve kötülüyorlar da "apple en iyisi abii yeaaa" diye. ha sorsan ramdir, işemcidir aa o ne diye takılır kalır elemanlar.

apple kullananların da %90'ı, özellikle batılı ülkelerde falan, sanmıyorum insanlar öyle cok da ram'dir, çözünürlüktür, zittin mp'dir olayına dikkat etsin. adamlar için önemli olan kendilerini özel hissetmeleri ve apple tam da buna göre oynuyor. eskiden hani nike'ımız, adidasımız olurdu böyle bi cool olurduk ya, apple da yeni neslin yeni oyuncağı.

apple'ın "the new ipad cözünürlük mükemmel hede hödö", "the new 4s amazing siri" diye amerikan pazarında tutmasının sebebi pazarlayanların tüketicinin nabzını iyi bilmesi ve sırf bir feature'un üzerinde durarak ürünü pazarlamaları. millet neredeyse pazarda başka tablet, telefon var mı diye bile bakmıyor öyle olunca. aman hemen bir iphone, ipad alıp bu mükemmel özellikleri kaçırmamalıyım moduna giriyor.

hani bizim türkleri çok örnek vermek istemiyorum cünkü iphone alamayan kesim ve iphone alabilen bir kesip diye ikiye ayrılıyoruz ama amerikada durum bambaşka. iphone'u olmadığı için twitter'da ağlayan ergenler mi istersin, kendini über sanmalar mı. samsung laf atarak o ziniciri kırmaya çalışıyor işte.

son olarak samsung cok iyi bişey yapsın iphone almaktan vazgeçsinler demek biraz yanlış. zaten elemanlar ne yapabilir ki daha fazla. işlemcidir, kameradır bunları geliştirirler ama dediğim gibi sıradan kitle de buna pek takmaz. iphone'a hiç sahip olmadım bilemeyeceğim de takip ettiğim kadarıyla iOS (ve dolayısıyle app'ler) dışında çok da albenilisi olan bir telefon gibi gözükmüyor gözüme.
Sosyal ağlarda paylaş

applerin ilk versiyonları ios'a çıkıyor şu anda o avantajı var işte. ama store tamamen çöp dolu.

çöp koysak satın alıyorlar zaten kafası yüzünden 1 dolara satılan zibilyon tane işe yaramaz app var. arada cidden garageband gibi efsanevi şeyler de var tabi de ben pek bir fark göremedim appstore ile android market arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

daha iyileri üretebilmek için, daha çok tüketmek aşikardır. dolayısıyla galaxy 3-4-5 in çıkabilmesi için her galaksinin milyonlarca satması gerekiyor. aynı şey ayfon için de geçerli, teorik olarak iki firma arasında gelişim açısından pek fark yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ios, mac os kapalı bir topluluğa hitap ediyor zaten, windows veya android gibi piyasaya egemen olan ucu acık sistemler değil. Fiyatlarını da göz önüne alırsak, insanı dolaylı olarak kendini daha üst bir sınıfta hissetmesine sebep oluyor. tabi bu genel olarak türk insanı için geçerli. amerikada yaşayan biri için fiyatlama cok da sıkıntı yaratmıyordur.

artı çok kaliteli malzeme ve işçilik de bu aletlere gıpta ile bakılmasına neden oluyor.

mesela 2 sene oldu hala retina displayin üzerine ekran yapmadı hiçbir firma. ya da ne bileyim macbook ların unibody olayını taklit etmeye çalıştı hp, tutmadı vs.

galaksi 3 çıkacak, plastik kapaklı, 2 gün sonra cepte çıtırdamaya başlayacak falan..
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

zaten samsung o reklamda genele hitap ediyor. senin etrafında kullanan teknolojiyi takip etmeyip iphone'a sahip olan kaç kişi romdur carttır curttur anlıyor allasen. hani benim etrafımda samsung s2'nasıl ve ne tür telefon olduğunu bilmeden kötüleyecek adam var ve kötülüyorlar da "apple en iyisi abii yeaaa" diye. ha sorsan ramdir, işemcidir aa o ne diye takılır kalır elemanlar.

apple kullananların da %90'ı, özellikle batılı ülkelerde falan, sanmıyorum insanlar öyle cok da ram'dir, çözünürlüktür, zittin mp'dir olayına dikkat etsin. adamlar için önemli olan kendilerini özel hissetmeleri ve apple tam da buna göre oynuyor. eskiden hani nike'ımız, adidasımız olurdu böyle bi cool olurduk ya, apple da yeni neslin yeni oyuncağı.

apple'ın "the new ipad cözünürlük mükemmel hede hödö", "the new 4s amazing siri" diye amerikan pazarında tutmasının sebebi pazarlayanların tüketicinin nabzını iyi bilmesi ve sırf bir feature'un üzerinde durarak ürünü pazarlamaları. millet neredeyse pazarda başka tablet, telefon var mı diye bile bakmıyor öyle olunca. aman hemen bir iphone, ipad alıp bu mükemmel özellikleri kaçırmamalıyım moduna giriyor.

hani bizim türkleri çok örnek vermek istemiyorum cünkü iphone alamayan kesim ve iphone alabilen bir kesip diye ikiye ayrılıyoruz ama amerikada durum bambaşka. iphone'u olmadığı için twitter'da ağlayan ergenler mi istersin, kendini über sanmalar mı. samsung laf atarak o ziniciri kırmaya çalışıyor işte.

son olarak samsung cok iyi bişey yapsın iphone almaktan vazgeçsinler demek biraz yanlış. zaten elemanlar ne yapabilir ki daha fazla. işlemcidir, kameradır bunları geliştirirler ama dediğim gibi sıradan kitle de buna pek takmaz. iphone'a hiç sahip olmadım bilemeyeceğim de takip ettiğim kadarıyla iOS (ve dolayısıyle app'ler) dışında çok da albenilisi olan bir telefon gibi gözükmüyor gözüme.

çok güzel izah etmişsin olayı.

android cihazları uzun süredir apple cep telefonu ve tabletlerinden çok daha fazla ve farklı özelliklere sahip durumda.
usb, hdmi, sdcard felan bir başladın mı iphone'da veya ipad'de olmayan özelliklere sahip olduklarını görüyorsun.
ama "apple kullanıcısı", "abie yea, bu telefon değil yaşam tarzı yea, anlıyo musun" gibi şeyler diyor. mesela "flash yok" diyorsun, adam çıkıp "ama Steve Jobs artık flash'ın hiç bir sitede kullanılmadığını söyledi" diye savunuyor.

Samsung "koyun olmayın" demekle haklı.

Samsung Galaxy SII gayet iphone'dan iyi bir cihaz, rom felan yükleyip kişiselleştirip tam arzunuza hitap eden bir cep telefonu oluyor. ince, şık tasarımlı ve donanımı da sağlam.
ama halen "eee, Samsung iPhone'dan iyi cihaz yapsın, iPhone almaktan vazgeçerler" deniyor.

tabii bunda Apple'ın Amerikan firması olmasının da payı var, Amerikalı tüketicilerin rahatça elini kolunu bağlayabiliyor reklamlarla vs ile.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

ayfon_yere_düşünce_çat_diye_kırılıyor_ama_galaksiyi_fırlatsan_
ekranı_bana_mısın_demiyor.flv

Şimdi işteyim, akşam eve gidince gerçeğini koyayım.

zahmet etme bro :=)

http://www.youtube.com/watch?v=dDtNCiBQ8lc

burdada adam faça atıyo s2 ye :=)

http://www.youtube.com/watch?v=lcgmnvdA5Y8&feature=related
Sosyal ağlarda paylaş

ikisinide kullandim ben. ikisinide begendim. neden bu takinti illene biri daha iyi olacak seklinde ?

alin kullanin sonra digerini kullanin falan filan.

iphone 4 un kalitesi tartisilmaz, s2 ninde gucu tartisilmaz ama plastik dandik duruyor .. cok da dert degil.

herseyi bir kaliba sokmayin hepsinden alin biraz kullanin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...