Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinsiz Toplum Düşünülemiyeceği Gibi Din Eğitimi Vermeyen Okul Da Düşünülemez

Butcherofego

Öne çıkan mesajlar

NeoStyle said:

"Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların ve sâirenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanlarını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü, Muhammed'in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu Arap fikri, Ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammed’in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa, hayatlarını Allah kelimesinin, her yerde yükseltilmesine hasretmeğe mecburdular."

Bunu gerçekten söylemiş ise çok haklı, bence hep haklı gerçi..

gerçekten söylemiş, ne güzel de söylemiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Olmadığına inanacaksın. Çünkü bir insan hem inandığını hem inanmadığını söylüyorsa değişik yerlerde, inanmıyordur. İnanmayan birinin inandığını söylemesi işine geldiği için anlaşılabilir bir durum ancak inanan biri inandığını reddetmez. hem bir kazancı yok hem de dinen büyük bir günah.

İnanıp inanmadığını cidden bilemem gerçi umrumda da değil ama bir konuşmasında İslam, muhammed lolololol demesi, bir diğerinde ise elhamdülillah hepimiz müslümanız, dindarız, cuma günü tatil olsun, islam son dindir, eksiksizdir demesi çok düşündürü ve tartışmaya açık.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

sen önce fetocanın çelişkilerini düşün, tayyip sultanın-abdullah başkanın çelişkilerini düşün. üçünü toplasan bir atatürk etmeyecek olan insanları düşünüp anlamaya çalış ki sonra atatürk'ü anlamaya çalışman mantığını ve beynini daha az yorsun.

.......fetocan......tayyip sultan, abdullah başkan..........atatürk.....

Seagle haklı. Bu yukarıdaki kalıp senin için bir nevi imdat çekici işlevi görüyor.
Cevap veremeyeceğin postların altına kişiye göre boşlukları doldurup atıyorsun. :D Duruma göre İsrail, ABD, AB, BOP, Emperyalizm keyword kombinasyonlarını da unutmayıp ekliyorsun.

Aynen devam.
Sosyal ağlarda paylaş

sen ve senin ekolden cevap veremeyeceğim tek bir adam yok şu pati'de de, türkiye'de de, pensilvanya'da da...
ne biliyorsun, ne yazıyorsun ki neyine cevap veremeyeceğim? işine gelmez tabi, sen kimsin ki atatürk'ün laflarından mana çıkarıp tartışmaya değer falan diye çıkıntılık yapıyorsun? ben de yazıyorum işte git sen bu muhteşem üçlüyü anla, çelişkilerini çözümle ondan sonra gel atatürk'ü analiz et.
Sosyal ağlarda paylaş

konu ataturkken, konuyu bu sekilde acemice carpitinca cok goze batiyo cetin abi.

bi kere, neden tartisamiyosun ataturkun dusuncelerini?

hayir, tartisamiyosundur, tartismak istemiyosundur, bari konuyu daha guzel bi sekilde degistir. az emek ver.

bak actigin muharrem ince basligina, konu nasil demokrasiden muharrem incenin dershane macerasina donusmus. ordan ogren. ogrenmenin yasi yok.
saygilar
Sosyal ağlarda paylaş

yok yanlış anlamışsın, sen yapma bari. ben atatürk tartışılamaz demiyorum, ama amacı atatürk'ü tartışmak için tartışmak olan, konu başlıklarının içini gargaraya getirmek olan throine ve benzeri adamların ille de tartışılacak bir şey arıyorlarsa çok sevdikleri 3lüden başlamaları gerektiğine inanıyorum. samimiyet testi bir yerde. yoksa samimiyetinden emin olsam tartışalım canım, nesini tartışmayacağız Atatürk'ün?
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

ulusalcilarin devri kapandi cetoritto bunu anlamiyor.

Sen böyle deyince ceto'nun Cumhuriyet Güç Birliği topikleri aklıma geldi bir an. Topik açıp propaganda yapardı.
http://forum.paticik.com/read.php?26,5537114

Güya "ne olduk lan, bu ülkede yalnız mıyım, bir ben mi kaldım?" psikolojisine giren tüm vatanseverlerin gövde gösterisi olacaktı.

Adamların forever alone oldukları ortaya çıktı.

İzmir izmir dediler adamlar ilk tokadı İzmir'den yediler. En testisli adaylarının oyları %1'de kaldı. Genel seçimde ülkenin %99.75 "AZALARAK BİTİN ABİ" demiş. :D

Yani devirlerinin kapanmasını geçtim üzerlerine toprak bile attılar ama farkında değil ceto..
Sosyal ağlarda paylaş

ne güzel işte, sana kına yakacak bir mevzu vermişiz. mücadele bizim işimiz throinecan, senin gibi adamların anlamasına imkan yok zaten. kafalar "çoğunluk her zaman haklıdır" kafası olunca elbette yukarıdaki gibi şeyler yazman normal. oysa ki bu dünyayı şekillendiren, ileriye götüren hep o azınlık olmuştur, azınlıktaki o kişiler de <> "olmaz lan, istemiyoruz sizi, desteklemiyoruz yaptıklarınızı-düşüncelerinizi-savunduklarınızı" dediler diye vazgeçmemişler-vazgeçmeyecekler de. neticede tarihi çoğunluklar değil azınlıklar yazmıştır throinecan.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

ne güzel işte, sana kına yakacak bir mevzu vermişiz. mücadele bizim işimiz throinecan, senin gibi adamların anlamasına imkan yok zaten. kafalar "çoğunluk her zaman haklıdır" kafası olunca elbette yukarıdaki gibi şeyler yazman normal.

çoğunluk deyip geçtiklerin bu ülkenin %99.75'i oluyor.

Tabi SIFIR oy çıksa bile na problema,

Çünkü bu memlekette bir siz akıllısınız, Türkiyenin %99.75'i salak, siz her şeyi bilirsiniz, süpersiniz übersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konular o kadar baydı ve kısır çekişmelere sahne oluyor ki..

bunları kilitleyip yerine "ninjalar mı yoksa rapido mu?" gibi çok daha manalı konular açmak istiyorum.

cidden hangisi? ninjalar mı yoksa rapido mu?

bence rapido çünkü mimarların en çileli anıdır, hem de 5-20' dir falan. güzeldir.

açma mı yoksa filli boya mı?
üsküdar mı yoksa sevgilinin zülüflerini kemirmek mi?
şapka tutacağı olarak bir dinozor dişi kullanmak mı yoksa cam temizleyicisi olarak kullanılmış zımba teli kullanmak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

> "olmaz lan, istemiyoruz sizi, desteklemiyoruz yaptıklarınızı-düşüncelerinizi-savunduklarınızı" dediler diye vazgeçmemişler-vazgeçmeyecekler de. neticede tarihi çoğunluklar değil azınlıklar yazmıştır throinecan.

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış sonuçta.
Yani o kadar fanatikçe savunuyorsun ki içinde bulunduğun durumun vehametini göremiyorsun.

Forever alone bile seçime girse inan bana Cumhuriyet Güç Birliği'nden daha fazla oy alırdı.

Paticik'ten bile Cumhuriyet Güç Birliğine en fazla 2-3 oy çıkarken bu adam seçime girse eminim paticik'ten gelen oylar yüzleri binleri bulur. Hayatında hiç oy vermemiş ben bile verirdim o derece.. :D

Sosyal ağlarda paylaş

Win başına 5000 internet puanı. Şimdi hanginiz kaçar puan topladınız dünden beri acaba? Puanları en çok toplayıp dönem sonunda pati kupasını kaldıracak kişi kim olacak, merakla bekliyorum.

dasaaa said:

bu konular o kadar baydı ve kısır çekişmelere sahne oluyor ki..

bunları kilitleyip yerine "ninjalar mı yoksa rapido mu?" gibi çok daha manalı konular açmak istiyorum.

cidden hangisi? ninjalar mı yoksa rapido mu?

bence rapido çünkü mimarların en çileli anıdır, hem de 5-20' dir falan. güzeldir.

açma mı yoksa filli boya mı?
üsküdar mı yoksa sevgilinin zülüflerini kemirmek mi?
şapka tutacağı olarak bir dinozor dişi kullanmak mı yoksa cam temizleyicisi olarak kullanılmış zımba teli kullanmak mı?

Kesinlikle daha manalı olur ._. Ayrıca cevap ninjalar, çünkü ninjalar önüne bakmazken kağıdını kalemini çalarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...