Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"O Cazlar Blueslar Mahvediyo Beni"

Sereglin

Öne çıkan mesajlar

adam cehalet patlamasi, muthis bi olusum, dinci rap, bune lan wtf? ilimli rap gibi. Dahada aci olan ergenlerin cogu bu adami idol olarak göruyolar. Muzigini dinlemeleri hadi neysede, sagda solda izleyip fanatizmini yapmalari ya da örnek almalari cok fena cok. Gerci ayni sey gunumuz pop/rock piyasasi icinde gecerli ama, bu herif neyin sentezi neci belirsiz, daha da beter bisey, arabesk stayla rapcilerin ortaya cikma sebebi.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

insanların bi bok bilmeden konuşmasını çözemiyorum.

aslında çok şey bildiğimizi sanıp konuşmaya çalışmaktan geliyor bunlar hep.

mesela kültür bakanı da bi ara buna benzer bir laf etmişti. tiyatro sanatçısının ne kadar yetenekli olduğu, sattığı bilet sayısına göre olduğunu belirtmişti (belki youtube'da videosu vardır).

geçenlerde trt de "jazz dinlenmiyo yaa" diyerek radyo kanalını kapatmak istemişti (kapattılar mı onu takip etmedim).

tvnet albayrakçıların (yeni şafak), bu yüzden bir şekilde tayyip'e yaranmak istemiş de olabilir.

sagopa'nın tek bildiği şey, jazz sanatçılarının albümlerinin pop şarkıcıları kadar satmıyor olması. (e orası öyle, sonuçta popüler kültüre hitap eden bir şarkı tipi, rock yap, metal yap, techno yap, gene pop kadar satmaz).

bunların hepsini birleştirirsen ortaya videodaki gibi bir denklem çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

Bone said:

sagopa kajmer 30 yıl yaptığı şarkıları altalta dizse bile şu şarkının binde biri etmez:

http://www.youtube.com/watch?v=E2VCwBzGdPM

gitsin jazzın ayağını öpsün o.

oha naptin abi sen :/ buna belden aşağı vurmak denir. :)

değil 30, 130 olmasi lazım onun

biraz daha belden aşağı vurmaya geldim:

http://www.youtube.com/watch?v=6NTozy51AY0

gitsin bluesun ayağını öpsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Görende zannedicekki paticik hep jazz hep blues dinliyor şarap içip belgesel izliyor azizim.
Bildiğin elvan dalton dinliyip kola içen gençlik.

Her kesimden birey var burda. Kendini baz alarak forumdaki potansiyeli kucumseme bence. Bide wtf yani sarap belgesel elitistlik ile jazz/blues bagdastirmak ne alaka.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Görende zannedicekki paticik hep jazz hep blues dinliyor şarap içip belgesel izliyor azizim.
Bildiğin elvan dalton dinliyip kola içen gençlik.

elvan dalton dinlemem
ama bi blues bi industrial dinlerim, bi şarap bi kola içerim, bi belgesel bi de sci-fi izlerim.
gayet de multitasking yaparız.
Sosyal ağlarda paylaş

elitisliğe caz üzerinden laf atan tiplere sesleniyorum. gidin taksim'de kafe mitanni diye biyer var. 5 liraya türkiye'nin en iyi caz müzisyenlerini dinliyosunuz. geçen 10 kişi falandık, sarp maden, ozan musluoğlu vs. çıktılar çaldılar paşalar gibi mesela.

"elitizm, caz" falan diyince aklınızdan geçenleri biliyorum ben. easy listening caz standartlarının yorumlandığı yemekli konserler. türkiye'de o elitizmin de en büyük temsilcisi kerem görsev denilen adam ve mekanı olan istanbul jazz center'dır. sagopa'nın ayırdığı adam yani.
yani neyi eleştirdiğini bilmiyor ki bu adamlar. müzik tarihinden falan bihaberler. valla sıkıldım ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...