Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

annenizin sırtına bakmayın

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

Selam,

İş için Konya'da bulunuyorduk ve sıkıştığımdan kelli en yakın köy camiisine doğru yol aldım. Benden genç bir eleman ki kulaklarda küpeler ve hocanın sırtındaki tüylerin dikelmesine neden olacak bir tarzda keçi sakalıyla camiye girmeye çalışıyordu. Köyün hocası atladı ağacın dibinden 'genç nereye!' diye. O da 'camiye' diyerek pek umursamaz bir ses tonuyla cevap verdi. Hoca girdiği rage'in etkisiyle kılık kıyafet (çünkü o elemanda da kapri vardı) konusunda azar çekmeye ve tabi çocuğa doğru da yürüyor hışımla. Aha olay diyerek izliyordum ki çocuk birden arapça bir şeyler söyledi hocaya ki kanımca küfür etmişti. Neden derseniz hoca dumur vaziyette kaldı. İçeri girerken de ekledi; sen bu ayetin anlamını çöz ben namazımı kılana kadar!

Sanırım hoca anlamını biliyordu çünkü elemanın çıkmasını beklemeden "kapağını" da yanına alıp gitti :D Eleman imam hatipliymiş, 'onunla benim aramda' dediği bir ayeti hatırlattığını söyledi sadece. Arkadaşlarıyla gezmeye gelmişler de arkadaşlarından birisinin amcası mı ne varmış o köyde falan.

Kapri ve sinerji diye okuyunca bu aklıma geldi birden :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...