Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say'a 5 yıl hapis istemi

Umuruk

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

Bi ara butun semavi dinlerin ve ezoterik ogretilerin kaynagini saglam bir formatta toparlayip kapi gibi kaynakca ve tarihi bulgularla nete salicam, kac kisi intehar eder gercekleri ogrendikten sonra acep

Bir tane arkeolog kadıncağız vardı. Çok yaşlıydı, öldü mü bilmiyorum. Hayatı boyunca sümerler üzerinde çalıştı kadın. Sonra sırf sümerlerin inançlarının müslümanlıkta uygulanan kuralların tıpkısının aynısı olduğunu kitaplarında yazdığı için devlet kadının çalışmalarından desteği çekti, kadının yaptığı herşeyi silmeye çalıştılar falan. Geyiğine bile olsa bu ülkede dediğin şey alınacak risk değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Bi ara butun semavi dinlerin ve ezoterik ogretilerin kaynagini saglam bir formatta toparlayip kapi gibi kaynakca ve tarihi bulgularla nete salicam, kac kisi intehar eder gercekleri ogrendikten sonra acep

senden güzel mangal ateşi olur.

makbul Viktor oldu mu sana makdul Viktor!
Sosyal ağlarda paylaş

Griswold said:

Oski said:

"Tatar Ramazan" said:

Amma yaratıcı küfürler etmişler ha lol
ee bunlara karşı internet suçları yasaları işlemiyor mu?

hayır.

çünkü bunlar halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmenin sonuçları. bu şekilde küfredilmemiş olsa, halk kin ve düşmanlığa sevk edilmemiş; dolayısıyla suç oluşmamış olacaktı.

suçlar böyle ikiye ayrılıyor. zarar ve tehlike suçu.

aslında kin ve düşmanlığa sevk etmek tehlike suçu olması lazım ama fazıl say'a gelince aksi şekilde yorumlayabilir bizim hakimlerimiz.

takdir onların.

Suçlar açısından tehlike suçu/zarar suçu ayrımının varlığı ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunun tehlike suçu olması dışında bu post komple yanlış.

Ha "hayır" da doğru, çünkü 5651 değil kafadan TCK işletiliyor.

e yanlış diyorum ben de zaten. aslında tehlike suçu olması lazım. sonuç zarar falan olmadan. ama bizim hakimler, bu fazıl say'a gelen tehditleri, hakaretleri, suçun oluşması için gerekli sonuç kapsamına sokup o insanlara ceza vermez veya veremez diyorum.

yani hakaret ve tehdite kılıf uydurmak için benim yorumladığım şekilde yanlış yorumlarlar diyorum.

peace.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...