Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

ülkede başka piyano virtüyözü varmış gibi herifin kişiliğini beğenmiyor hasbamlar.

Adamın uluslararası alanda aldığı ödülleri koysak siir'te yol olur. Hani beğenmezsiniz sanatını müziğini sevmezsiniz de adamlığına nasıl laf ediyorsunuz? Ne kadar tanıdınız?
Nihat Doğan'dan farkınız yok yemin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Eger laik ve demokratik bir ulkede yasiyorsak, isteyen herhangi bir din hakkinda istedigi gibi konusabilir.

Muslumanlar bu ulkenin her yerinde, televizyonlarda bile ateistler hakkinda olumsuz seyler soyleyebiliyorlar(soylemelerinde bir sakinca da yok), ama tersi olunca hemen "rencide olduk, kutsal degerlerimiz vs." diyerek karsi taraf susturulmaya calisiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

osman yağmur dereli
orhan baba
müslüm gürses

bunlarada lüzumsuz şekilde salladı durdu.hadi ş.tayyar nihan doğan eyv. e bu adamlara lüzumsuz şekilde sallaması damı ona mübah?

hadi abi adam sağa sola bulaşarak ismini duyuruyor. herif sadece en üst tabakata tanınıyordu bu kavgalari ile tüm ülkede tanındı.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

ülkede başka piyano virtüyözü varmış gibi herifin kişiliğini beğenmiyor hasbamlar.

Adamın uluslararası alanda aldığı ödülleri koysak siir'te yol olur. Hani beğenmezsiniz sanatını müziğini sevmezsiniz de adamlığına nasıl laf ediyorsunuz? Ne kadar tanıdınız?
Nihat Doğan'dan farkınız yok yemin ediyorum.

işte ne ödülle ne de tahsille adam olunmuyor malesef
orhan pamuk'ta da nobel var, ona da mı saygı duyalım?

türkiyede ki tek piyano virtiözü diye kimse adama sempati beslemek, sevmek zorunda değil ki...
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Yahu sen tanımışsında ne olmuş? Adam niye millete kendini tanıtmaya çalışsın ki? Halk konseri mi verecek?
Bağcılar şahin internet cafenin gençleri Fazıl Say'ı bilse ne bilmese ne?

hacu adamın yapacağı 2 sponsorluk anlaşması kaç konser geliri çıkartır tahmin ediyormusun.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

ohyeah said:

Akplinin dediği saçmalık da Ömer Hayyam kimdir yav? Sufiliğin daha ilk basamaklarından geri dönen, şarap düşkünü ve dünyevi düşkünlüklerinden dolayı yapamadıklarına yazıp söven bir adamdan bahsediyoruz. Helal valla

Ömer Hayyam var ya, adamın dibidir.

Putların, kabe'nin istediği: kölelik
Çanların, ezanın dilediği: kölelik
Mihraptı, kiliseydi, tesbihti, salipti
Nedir hepsinin özelliği? kölelik

Harbiden adamın (!) dibiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Eger laik ve demokratik bir ulkede yasiyorsak, isteyen herhangi bir din hakkinda istedigi gibi konusabilir.

Muslumanlar bu ulkenin her yerinde, televizyonlarda bile ateistler hakkinda olumsuz seyler soyleyebiliyorlar(soylemelerinde bir sakinca da yok), ama tersi olunca hemen "rencide olduk, kutsal degerlerimiz vs." diyerek karsi taraf susturulmaya calisiliyor.

hah! şu var bi de %99 müslüman olan bir ülkede..."

Ulan ben %1'im neden benim hakkım korunamıyor? Milletin dinine küfür etmedikçe, inanadığı değerlere hakaret etmedikçe istediği eleştiriyi yapabilir.

Artık o kadar net ortaya çıkıyor ki ülkedeki kutuplaşma. Toplum resmen ikiye ayrılıyor. Twitter'dan o kadar açık izlenebiliyor ki, tavsiye ederim ne hale geldiğimizi çok rahat görebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

Akplinin dediği saçmalık da Ömer Hayyam kimdir yav? Sufiliğin daha ilk basamaklarından geri dönen, şarap düşkünü ve dünyevi düşkünlüklerinden dolayı yapamadıklarına yazıp söven bir adamdan bahsediyoruz. Helal valla

önce ömer hayyam kim öğren, mollalardan başına ne gelmiş oku öyle gel.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

müslüm gürsese bulaşmışlık yok, arabesk adı verilen pejmürdeliğe bir müzisyen olarak sallamışlığı var. müslümün babanın kendisi zaten son yıllarda pop, rock parçaları yorumlamıyor mu? söylemez o da artık eski söylediklerini.

http://www.cnnturk.com/2011/bilim.teknoloji/10/06/fazil.say.twitteri.ziplatti/632074.0/
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

cetoritto said:

ohyeah said:

Ömer Hayyam var ya, adamın dibidir.

Putların, kabe'nin istediği: kölelik
Çanların, ezanın dilediği: kölelik
Mihraptı, kiliseydi, tesbihti, salipti
Nedir hepsinin özelliği? kölelik

Harbiden adamın (!) dibiymiş

harbiden de adamın dibi, ne güzel söylemiş ya?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

ohyeah said:

önce ömer hayyam kim öğren, mollalardan başına ne gelmiş oku öyle gel.

Paticikte son zamanlarda meydana gelen olay da bu. Ekrandan ne kadar okuduğumu anlıyor insanlar. Mollalar ile ömer hayyam ne alaka? Hadi alakayı geçtim burada örnek gösterilen ömer hayyam ile kadın ve şaraptan başka bişey istemeyen adamdan bahsediyoruz farkında mısın ? Daha ilk zorlukta, ilk basamakta bulunduğu konumdan geri dönüp devamlı rubailerinde dinin - kendine göre- anlayamadığı noktalarını yazan adam bu.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

dusuncelihayvan said:

Yahu sen tanımışsında ne olmuş? Adam niye millete kendini tanıtmaya çalışsın ki? Halk konseri mi verecek?
Bağcılar şahin internet cafenin gençleri Fazıl Say'ı bilse ne bilmese ne?

hacu adamın yapacağı 2 sponsorluk anlaşması kaç konser geliri çıkartır tahmin ediyormusun.

Abi bu adam gibiler bir Nihat Doğan değil, bu adama sponsor olan firmalar zaten elitizmden ödün vermiyorlar aksine böyle şeyler sponsorları için kötü bile sayılır. Kaldı ki, bu adamın sponsora da ihtiyacı yok. Sponsor olacak firmalar da zaten borusan gibi ülke de bir şeyleri değiştirmeyi amaçlayan firmalar olur.
Ama bizim angut oğlu angutlar kalkar, borusan'ı türban yüzünden yargılayıp bmw'lerini iade ederler.
(bu gerçek bu arada, çok yakın bir arkadaşım akp zengini adam türban olayının 2. gününde gitti bmw'sini iade etti borusan'a mercedes aldı)
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Sotto said:

Hala cennet diye birşey olduğuna filan inanmak hele ki orada vaatler olacağına inanmak üzücü zaten...

bilimsel kanıtı çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Yazdıklarımın devamını okursan, zaten cennet-vaat ilişkisinin çelişkisini anlarsın zaten. Form düzeyinde cennete gideceğini düşünmek bence dünyanın en büyük yalanı ve ben buna inananlara üzülürüm. Elbette bilimsel kanıtı yok. İnançla ilgili hiçbirşeyin kanıtı yokki...
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

cetoritto said:

müslüm gürsese bulaşmışlık yok, arabesk adı verilen pejmürdeliğe bir müzisyen olarak sallamışlığı var. müslümün babanın kendisi zaten son yıllarda pop, rock parçaları yorumlamıyor mu? söylemez o da artık eski söylediklerini.

http://www.cnnturk.com/2011/bilim.teknoloji/10/06/fazil.say.twitteri.ziplatti/632074.0/

"Orhan Gencebay 3. sınıf müzisyendir. Haa kibar adamdır. Ama kibar adam olmak meslek değil! Müslüm Gürses ise bir müzisyenin kılcal damarı olamaz. Sezen Aksu bir kompozisyon bölümü öğrencisinin altı haftalık ilk bilgisine sahip değildir..."
Müzisyen gözüyle bildiklerini söylemiş adam. Özgür düşüncesini beyan etmiş. Tutup küfür etmemiş, hakaret etmemiş, hangi kerhanede doğduğunu falan sormamış. Lan Sezen Aksu'nun ne mal olduğunu ne güzel de tespit etmiş. Söylediği şarkıların yarısı çalıntı, kalan yarısı Onno Tunç-Garo Mafyan. Ses desen asla bir b.ka benzemedi ama ne derler hep, "abi sezenin yorumu süper"...lan bi gidin be. Fazıl Say'a yürekten katılıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Ben twitterdan roket adam'ı takip ediyorum, daha öğretici eğlendirici adam. Fazılı şamili takip edeceğinize bizim roket adam'ı takip edin. Valla bak.

olm yaz roketin adını, takip edelim.
bu arada senin imzan ban sebebi olmuyor mu, lan ben art niyetsiz yazdım ban aldım be...değiştir olm o imzayı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...